• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    rozbalit záhlaví
    WILLHELM
    WILLHELM --- ---
    KOKES: Jo, západní výhled je speciální. :-) Zdi stojí na suché kamenné podezídce, která je zvenku zaspárovaná vápennou maltou (ještě bude začištěna). Pod podezídkou, která jde asi 20 cm pod úroveň terénu je tak 40 cm štěrku (je tam skála, tak jsme nešli moc hluboko). Domek je přímo na vršku a půda je dobře propustná, takže s vodou a sněhem by neměl být problém..doufám. Pod půlku podlahy jsou PETky (test), druhou půlku bude izolovat light clay (je to níže na odkazované stránce). Okna jsou na jih, ale zatím jen jedna vrstva. Na J straně domu budeme pak ještě dělat skleník, který by přes zimu měl hodně pomoci s vytápěním domu (přesah střechy by zas měl stínit vysoké letní slunce, abychom se tam neupekli). Zatím tam dáme kamínka, které soused vyřazuje. Příští rok zkusíme udělat raketová kamna. Suchý záchod a koupelnu přistavíme později. Do zimy to musíme hlavně zastřešit a vysušit. Dešťovku budeme sbírat.
    S domorodci jsem se od počátku snažil navázat dobré vztahy, a zatím to vypadá že se mi to snad daří. Zásobují mě pitnou vodou, nabíjí nám telefony, já jim občas něco přivezu, vyptávám se jak hospodaří teď a jak dřív, nabízím pomoc (které zatím moc nevyužívají, mám prý dost práce na svém)... Na stavbu se občas jdou podívat, docela tomu fandí, jsou zvědaví. Dostali jsme tip, že starosta je vstřícný, tak jsem mu to narovinu vyklopil, a on říkal ať to postavíme načerno, když je to takhle malé a nebude to vadit sousedům. Byrokracie také není jeho oblíbená disciplína. :-)
    Projekt je jen pár ideí a náčrt shora. tlustší zdi, slaměná izolace a minumum oken na S straně, na J okna, patro na spaní, dveře a jedno otevírací okno na větrání... Detaily pak vznikaly přímo na místě či po pár nakreslených návrzích.
    Tak snad jsem zodpověděl..a snad to tu moc nezanáším.. :)
    KOKES
    KOKES --- ---
    WILLHELM: tyjo, to vypadá fakt dobře...a ten výhled do krajiny!
    jak je to izolovaný zespoda? šutry? počítám, že to bude 3/4 roku obyvatelný, topení příležitostně dřevem, septik a voda dešťovka ze sudu? Co místní, nebyly problémy s povolením? má projekt, nebo staví živelně? Chtěl bych něco podobného, jen zabořený do stráně se zimní zahradou...
    WILLHELM
    WILLHELM --- ---
    KOKES: Myslím že nebude, spíše naopak, trošku se s ním znám... Prý děkuje za šíření. :-) Tady jsou kdyžtak nějaké fotky ze stavby.
    KOKES
    KOKES --- ---
    [ WILLHELM @ Stavba a rekonstrukce - homemade home ] doufám, že se na mě nebude zlobit:-)
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Video ukázky principu fungování - BEREN plast s.r.o.
    http://www.beren.cz/video-ukazky-principu-fungovani
    M4DLENKA
    M4DLENKA --- ---
    neni to uplne earthship, ale mohlo by to nekoho zajimat...
    Pozvanka na prednasku tento ctvrtek:


    KITIARA
    KITIARA --- ---
    pojede někdo na tu národní oslavua přírodního stavitelství ? budu mít místo v autě (z Prahy)
    MYKO
    MYKO --- ---
    TOM
    TOM --- ---
    dnešní díl "chalupa je hra" - celý věnovaný rákosovým střechám
    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/410236100112008-chalupa-je-hra/ .)
    RYBANA22
    RYBANA22 --- ---
    SOOPYMOOD
    SOOPYMOOD --- ---
    to je mozna ten rakos lepsi . ) ... na rujane na to pestujou specialni odrudu,ktera drzi dlouho ...
    SOOPYMOOD
    SOOPYMOOD --- ---
    no,hlavne ty tasky musej bejt stejny,jinak nesedej a dela to bordel ... bude to pakarna,ale stoji to za to . ) hodne stesti :))
    HLOH
    HLOH --- ---
    HLOH: Tady u nás jíl je, ale je v něm příliš písku v Ronově je keramická dílna zkusím se zeptat kde jej berou oni.
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    HLOH: To zní náramně. Materiál u vás v okolí máte?
    HLOH
    HLOH --- ---
    VSOUKOLOHLOR: Nejlevnější ručně štípaný kolem 900 za metr...
    Bavil jsem se včera se známým keramikem a ten navrhoval postavit si pec a pálit tašky, pokud seženu zdroj laciného dřeva na topení tak to asi zkusím, šamotek na stabu 1-2kubíkové pece tu mám dost.
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    HLOH: Rákos určitě neproteče, jak psal kolega HLOH, musí se ho dávat velká vrstva, která po čase zvrchu uhnívá a mění se. Kdysi se dělaly šindele, jedlové zejména, dnes to umí jen málo kdo a na cenu se raději neptát, schopnost je dobře udělat a zhotovit z nich neprotékající střechu se dnes tam, kde je používají občas nahrazuje dvojtou vrstvou šindelů... Další možnost je zelená střecha, o té existuje spousta i v češtině dostupné literatury.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    TWORBO: neproteče, jaxi na to přišel?

    HLOH
    HLOH --- ---
    TWORBO: Ona se ho musí dávat docela slušná vrstva kolem 30-40 cm (záleží to na sklonu střechy)
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    HLOH: ale rakos ti podle me protece
    HLOH
    HLOH --- ---
    TWORBO: Ty je prej docela věda naštípat tak aby neshnily a nekroutili se, ale už jsem nad tím taky přemýšlel a ten rákos mi přijde jako jednodušší cesta...
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    HLOH: a co dosky dreveny?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam