• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CATZILLAVztah se ženatým / vdanou... aneb "Slibuje, že se rozvede..."
    SUNNYRAIN
    SUNNYRAIN --- ---
    Co si myslíte o tom, když se krásnej chytrej týpek, tak trochu bohém, nechá sbalit od mladé vdané holky? Která má maličké dítě, manžela... Taková typická nudná vesnická rodinka... A ona by chtěla víc, rozhlíží se, zakouká se do týpka...

    On ví o životě hodně. O vztahu. O lásce. Procestoval svět, hodně viděl, hodně ví...
    Ona si žije svůj nudnej život, z nenormálních podmínek utekla do obyčejnýho manželství, prosadila si dítě, a tím tak nějak její život končí... Manžela zahlídne jednou denně, když se vrátí z továrny... a možná ji cosi vzbudí v noci...

    Má jí kluk poplést hlavu? (Když ona se na něj lepí jak vosa na med?) Má jí týpek ukazovat hodnoty života a zážitky, které ji strhnou, zaujmou, rozvíjí? Byť s ní nechce zůstat. Pro něj je jen holkou do postele. Tomu ale ona samozřejmě nerozumí... Omámená vzrušením, zážitkama, láskou...

    Má týpek pokračovat v románku s vdanou paní? I když to časem bude znamenat rozvod rodiny?
    CATZILLA
    CATZILLA --- ---
    Opravdu se s nikym nehodlam dohadovat o objektivnosti mych sdeleni...urcite jsou ryze subjektivni,) Jen jsem se snazila poradit ji, jak by mohla imho pokrocit...tot vse a tim bych to uzavrela:)
    HELLBUNNY
    HELLBUNNY --- ---
    DAHL: Vím to z vlastní zkušenosti..
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    HELLBUNNY: Možná jo... ale nejspíš v tom pak bude úplně jiná ženská.. :)
    HELLBUNNY
    HELLBUNNY --- ---
    DAHL: On se ještě fakt nerozvedl??Nepočítej s tím,že to někdy udělá..
    SUNNYRAIN
    SUNNYRAIN --- ---
    CATZILLA: Souhlasím sice s oběma dalšíma dámama, které zareagovaly, co to je "svoboda" v partnerském vztahu, co to je důvěra, celým srdcem milovat, jistota... A co jsou to hry na kočku a na myš.

    Ty nepíšeš o dospělém vztahu. A proto podle mě radíš DAHL dobře.
    Ona sama popsala ten vztah jejími slovy jako: "vztah s naivní holčičkou".
    Manžílek má velmi pohodlně svoji bokovku, milenku, naivní holčičku... A proto si myslím, že jí radíš dobře. Pokud DAHL současný stav věcí nevyhovuje (zatím nezareagovala proč tomu tak je?), pokud by chtěla vztah posouvat od bokovky k partnerskému vztahu, zřejmě to nějaké změny chce.
    A pokud on odmítá respektovat ji, a po mnoha měsících zjišťování pravého důvodu je finálním zjištěním, že "ona je naivní holčička", chtělo by stav věcí vyvážit.

    Takže radíš dobře. (Já radil "to samé", i když jsem asi přepískl, že by i DAHL měla mít jiného manžela... :)) To už je extrém, přiznávám. Bohatě bude stačit, když i "naivní holčička" začne vztah považovat za naivní tím samým způsobem, a tedy svůj čas zužitkovávat i jiným směrem... IMO.)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    CATZILLA: no dobře, ale to, že někomu dáš svobodu v rámci vztahu aby mohl dýchat (čas na jeho koníčky a své přátele), neznamená přece, že ho nemáš milovat na plný koule nebo že je to projev toho, že o něj zas tak moc nestojíš. Spíš si myslím, že je občas problém některých lidí (vůbec to nevztahuj na sebe, já Tě neznám, čili to nemůžu posuzovat), že mají potřebu sdílet s partnerem mnohem víc věcí, než je mu příjemné a který to nechápe jako projev lásky, ale jako o omezování soukromí. Svoboda je pochopená nutnost a platí to i ve vztahu :)
    Taky je samozřejmě otázkou, co znamená, když říkáš, že jsi milovala "příliš". Já nevím, jestli jsem někdy milovala "příliš", ale vím, že se mi párkrát v životě podařilo milovat představu o nějakým chlapovi a ne toho konkrétního chlapa. Prostě jsem si vysnila, že je nějakej a toho jsem se držela zuby nehty a nechtěla si všimnout, že to všechno není tak růžové. :)

    Jinak - já už taky patřím do té kategorie, která má s mužem děti.
    CATZILLA
    CATZILLA --- ---
    TANAIS: Tak to mas skveleho muze a blahopreju...driv jsem taky milovala prilis, ale tolik chlapu se z toho zhroutilo, ze jsem se to pomalu (bylo by hezke rict "rychle",) odnaucila...v ramci pudu sebezachovy:D
    ILLUZE: Jasny, tak daleko moje empiricka zkusenost nesaha:) Chapu, ze jakmile prijdou deti, hodne veci se zasadne meni... Btw driv jsem mivala zadane docela pravidelne, za posledni roky jsem se z toho klise tak nejak vymanila,) Zatim to vnimam tak, ze po milionech rozchodu, cim vic ted davam protejsku svobody, tim je vztah lepsi (coz zas ovsem neznamena, ze si muze delat, co libo,))...ale trvalo to dlouho, nez jsem se takhle nastavila...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    CATZILLA: jenže ty píšeš o období "lovení"... a to v jistých případech může trvat i roky, obzvlášť, když je protějšek jinak oficiálně zadaný...
    to je to, co je na tobě teď přitažlivé - ta nejistota... a o to při "bokovkách" - promiň, snad se tě to příliš nedotkne - jde...
    v běžném vztahu je asi každý normální člověk rád, že se na toho druhého může spolehnout, že mu vezme ten druhý telefon, že mohou být spolu (protože se konečně urvou od dětí a pracovních povinností), že ví, když ten druhý tráví čas s někým jiným než se svým protějškem, že je na něj spoleh a neošustí kde co a kde koho, kdo se kolem mihne...
    je to o důvěře... a chuti trávit čas spolu...
    protože paradoxně, i když jste oficiálně spolu, jakmile přijdou děti, na ty vzájemné soukromé chvilky a akce jen ve dvou je najednou žalostně málo času...
    a občas i energie...
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    CATZILLA: ale ono to souvisí s tím, co píšeš dál. např tohle: "v momente, kdy cekat prestanes, zacnes si delat vlastni plany bez ohledu na to, zda ma onen protejsek cas nebo ne, obcas mu nezvednes telefon a obcas reknes, ze na nej nemas cas, pak teprve pro nej zacnes byt zajimava a bude tvou spolecnost vyhledavat jeste rad" - to já jsem nikdy nedělala. Mně tyhle hry na kočku a na myš nebaví. A jak je vidět - jde to i bez nich. Zvednotu telefon, když mi volá můj chlap, je při nejmenším služnost, totéž očekávám od něho.

    Svého muže teď opravdu velmi potřebuju, jsem na něm závislá a velmi si vážím toho, že se z toho nehroutí a že nemá pocit, že ho dusím.

    Ono je to podle mě v něčem jiném. Nejde o předstírání nezájmu. Ale o svobodě, kterou v tom vztahu člověk může a potřebuje mít. Svoboda nezamená hru na kočku a na myš. Svoboda znamená - vezmu telefon a nemusím mít obavu, že manželka mě bude lustrovat, kde jsem, co dělám a za jak dlouho přijdu. Pokud se zeptá, kdy dorazím, není to proto, že potřebuje mít přehled, co dělám, ale proto, že potřebuje s něčím doma pomoct.

    Tohle se ještě víc prohloubilo po tom, co přišly děti. A upřímně, klidně svého muže miluju "příliš". Neděsí ho to. Ani to, že mě má teď "jistou". Prostě se chová normálně.
    CATZILLA
    CATZILLA --- ---
    TANAIS: Nevim, tohle tvrzeni jsem zacala aplikovat az po dvou letech ("nevyzraleho") vztahu...:D Btw jeden priklad za vse, kdyz se otevrela otazka nevery, misto abych zacala hystercit a projevovat zoufalstvi, jen jsem mu s klidem (i kdyz s jistym procetem smutku,) sdelila, ze pokud chce svobodu, staci rict, ze ho nedrzim....a melo to efekt naprosto opacny (btw a onen clovek dle meho chovani i cinu dobre vi, ze ho miluju, urcite jsem se mu nesnazila deklarovat, ze je mi u pr....,). Tot otazka, co za chovani si pod timto predstavujes...nerekla jsem, ze by se clovek nemel snazit nedejboze projevovat city...jen by se nemel na toho druheho upinat a davat mu najevo, ze ho presprilis potrebuje (pokudy tedy nejste Ivetka Bartosova, ktera chlapuv ochranitelsky pud dokaze vybicovat na max az ad absurdum lol)... Kazdopadne ja nejsem dobry vzorek, ale soudim tak i dle pratel....zen, ktere maji dlouholete vztahy a byt jsou na onom protejsku i financne zavisle, neboji se, nepodrizuji, proste po nejakem jeho hrichu prohlasi, ze odchazi...a on se snazi za kazdou cenu zustat. Ja zas nikdy nehrala hru na kocku s mys (ok, parkrat jsem se neuspesne snazila:D), ani neaplikovala okridlene strategie, ale cim jsem starsi, tim vic mi dochazi, ze se nesmim snazit a milovat az presprilis, jak byvalo mym dobrym zvykem....imho trochu nejistoty take neuskodi,)
    CATZILLA
    CATZILLA --- ---
    TANAIS: A hlavne tu "okridlenou vetu" vytrhavas z kontextu celeho meho prispevku, jaks to nasledne interpretovala, tak to nebylo mysleno:)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    CATZILLA: "zena si muze udrzi jen tak, ze se bude chovat tak, jakoby ji bylo jedno, ze ho ztrati..."
    Taková okřídlená věta, která platí v začátcích vztahů, resp. v nevyzrálých vztazích, kde se ještě oba nerozhodli, že chtějí vážný vztah s tímto konkrétním člověkem. Já se takhle nikdy nechovala. A nikdy jsem nebyla dlouho bez chlapa. Je to taková hra na kočku a na myš, která může fungovat ve flirtu, ale ne ve vztahu, ve kterým chci něco budouvat (rodinu, například). Myslím, že to není o tom chovat se, jako že je mi jedno, jeslti odejde. Myslím, že stačí jen nesnažit se sdílet společně všechno za každou cenu. Trochu soukromí ocení každej.
    CATZILLA
    CATZILLA --- ---
    DAHL: Imho zena si muze udrzi jen tak, ze se bude chovat tak, jakoby ji bylo jedno, ze ho ztrati...
    Pokud chces zmenu od nej, imho se musis zmenit sama...osobne bych se priklanela za to zaridit se vic pro sebe, najit si vlastni konicky, delat si veci po svem a hlavne NECEKAT. Tohle cekani na Godota na vsech frontach znam bohuzel az moc dobre...paradoxem je, ze v momente, kdy cekat prestanes, zacnes si delat vlastni plany bez ohledu na to, zda ma onen protejsek cas nebo ne, obcas mu nezvednes telefon a obcas reknes, ze na nej nemas cas, pak teprve pro nej zacnes byt zajimava a bude tvou spolecnost vyhledavat jeste rad. Proste cim sebevedomejsi a samostatnejsi budes, tim vic mu budes imho imponovat (samozrejme chapu, ze se to lip pise, nez realizuje,)) a tim vic se te bude snazit udrzet. Ja do toho vaseho vztahu vubec nevidim, ale pokud uz on zabredl do pohodlnosti, ze te ma jistou a nemusi pro vas vztah nic udelat, je jedinou sanci razantni zmena zajeteho chovani....tim ho vykolejis, znejisti a zacne se vtirat:D Nerikam, ze bys mela zacit hrat jakekoliv hry...jen bys mela zacit mit sebe radeji nez jeho nebo vas vztah...
    SUNNYRAIN
    SUNNYRAIN --- ---
    DAHL: No, některej chlap pojme za manželku/partnerku třeba i naivní holčičku... Ale ne. To kecám! :))) Fakt si to neumím představit jako vyvážený opravdový vztah/manželství. :)))

    No ale jestli to takhle je, jak píšeš, pokud i Ty akceptuješ, že váš vztah je vztah chlapa a naivní holčičky... Proč to tak nenecháte? Proč by se rozváděl?
    AISHA
    AISHA --- ---
    DAHL: to je dobrý :-))

    vykašli se na to, časem si naděláte děti, on si pak do baráčku přivede nějakou další konkubínu a "všichni tam šťastně žili až do smrti" :D

    já nevím, co máme s těma rozvodama, svatbama, trapným papírováním :-)))
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    DAHL: poslala bych ho do háje.. Je to alibistickej blb, promiň,že to tak musim říct..
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    DAHL: Ouha, takže ti vlastně řekl, že rozvod neznamená, že by zůstal s tebou jako oficiální ženou. No potěškoště.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    DAHL: cuze?bic na nej!
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    DAHL: to je strašlivé svědectví :) tak tomuhle nerozumim už vůbec ..takhle na veřejnosti z člověka dělá vola
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam