• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SYLVAENRPG a překlady
    Tato diskuse se týká výhradně překladů Pen&Paper RPG nebo počítačových RPG her. Slouží k předávání dobrých i špatných zkušeností s překlady, diskusím o specifických překladatelských otázkách a podobných tématech.

    Několik jednoduchých poznámek:
    * Diskutujte bez hádek. Jsme civilizovaní, a pokud máte zásadní výhrady vůči osobě jiného přispěvatele, jděte s tím do... pošty.
    * Diskuse obnáší i zvážení argumentů druhé strany. Snažte se o to.
    * Osobně nejsem velkým zastáncem překladů, proto se budu snažit dívat se na všechny příspěvky kriticky leč nestranně.

    Moderují: Sylvaen, Sebel
    rozbalit záhlaví
    SPELL
    SPELL --- ---
    Máte někdo ponětí, jestli existuje někde na internetech český překlad Unknown Armies? Nebo dejme tomu alespoň základního přehledu pravidel a tvorby postavy...?
    VOCHOMURKA
    VOCHOMURKA --- ---
    Kingdom of Amalur:Reconing - začínám organizovat překlad, ale pouze v případě, že seženu více lidí. Texty mám vyexportované. První test dopadl dobře, počeštil jsem si herní menu. Jediný problém byl s některou diakritikou - to znamená že bude potřeba někdo, kdo umí editovat fonty. Co se týká náboru lidí, uveřejním oznámení ještě na Facebooku na na Google+ takže pokud někdo chodíte na jiná fóra, můžete mě tlumočit.

    Kontakt - karaspetr1@gmail.com

    Každý zájemce dostane kousek textu na přeložení, tj předpokládá se dobrá znalost angličtiny. Kontaktoval jsem obchod Xzone, podle jejich vyjádření by se dalo uvažovat o oficiální podpoře v případě, že to s překladem bude vypadat nadějně. Takže je to na vás aby jste mi pomohli. Snad se pomoc najde ;-)
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    Osobne, nemam.. ale treba se nekde neco najde.
    DERDEN
    DERDEN --- ---
    Nema niekto preklad mage: the awakening dost by mi to ulhacilo zivot, nakolko sa mi nechce cele to citat v anglictine ....
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    Můžeš použít až 3 Rage v jedné akci. Za každý bod Rage který takto použiješ, získáš jednu kostku pro daný hod.

    Jinými slovy, "temporary Rage" znamená že si to proškrtneš a zase pak můžeš doplnit.. Takže podle tohoto pravidla můžeš najednou proškrtnout 3 Rage a přidat si 3 kostky do daného hodu.
    SEBEL
    SEBEL --- ---
    Potřebuji prosím překlad této věty, neb si nejsem jistý svým...
    The player may spend up to three of the Garou's temporary Rage on a single action. Each point spent in this manner gives the Garou an extra die for tahat roll.

    Předem děkuji...
    KOKES
    KOKES --- ---
    no, jelito pdf, mělo by jít uložit jako *.txt a ve wordu->vlastnosti dokumentu->statistika bude kolik je tam stránek, řádků, odstavců, znaků apod..
    SEBEL
    SEBEL --- ---
    Co třeba...

    No amount of partial information, however, can ever provide more than this many successes.
    SEBEL
    SEBEL --- ---
    FIN: To bych rád, ale mám to v PDF:-( Spočítal jsem (cca) písmena na jedné stránce. Je to cca 2900 a z toho jsem odvodil cenu. Nicméně to je zbytečné řešit... Na překlad mít nebudu:-(

    Ale s použitím angličtiny mě fakt deptaj, příjde mi to vždycky nějaký divný... Nejsem talent na jazyky:-(((
    FIN
    FIN --- ---
    studoval bych spíš pilně :-)

    spousta obrázků vůbec nic neznamená. na "odhadní" otázku "má to větší písmo a spoustu obrázků, na kolik by to vyšlo?" odpovídám vždy "to vám nemohu říci, protože takový údaj k vyhodnocení množství textu naprosto nedostačuje. řekněte grafikovi, ať vám vylije neformátovaný text - však ona ho ta chvilka nezabije a snad ho za práci platíte, ne? - a spočítejte si normostrany."
    SEBEL
    SEBEL --- ---
    Btw. překlad pravidel do exalted (cca 400 stran, spousta obrázků počítám jedna strana jako jena normostrana) s korektůrou by hrubým odhadem vyšel na 140000:-DDD
    SEBEL
    SEBEL --- ---
    FIN: Ty jova, docela pálka... Ale zase je potřeba mnoho znalostí a zkušeností...
    Njn, budu muset pylněji studovat.-)))
    FIN
    FIN --- ---
    ovšem užívá se i výpočtu na slovo - v takovém případě je cena zhruba 1,30 kč za slovo
    FIN
    FIN --- ---
    průměrná A4 s normovaným fontem velikosti 8 - 9 vyjde *přibližně* na 2,5 ns.
    FIN
    FIN --- ---
    1800 znaků včetně mezer (dle původního vzoru 30 řádků o 60 znacích strojem psaných)
    SEBEL
    SEBEL --- ---
    FIN: A kolik je normostrana?
    FIN
    FIN --- ---
    jak u koho. pro nepravidelného zákazníka, který občas přijde a chce něco "včera bylo pozdě", tak 300 - 330 a to nejsem drahý. když mám dodat i korekturu, 350.
    SEBEL
    SEBEL --- ---
    Btw, kolik tak stojí stránka překladu?
    SEBEL
    SEBEL --- ---

    FIN:
    SYLVAEN:
    Oba dva se hodí do překladu:-))) Díky:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam