• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Vsak jsi mluvil o 17-85, ne? "IS a USM potesi" :-)

    Ad 28-75, moc by me netesil tamronsky pomalomotor na ostreni... A a prilis uzky siroky konec :-) To uz radsi Sigmu 24-70/2.8, ta se jeste da jakztakz snest i na APS-C.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jako jestli mu nebude vadit že to má 45mm na krátkým konci, tak je to z těch skle to s největší price/performance poměrem.. navíc takový divný zoom range který bych raději pokryl jedním ohniskem... navíc někde psali že na tom mechanicky není nejlíp (nějaké vady u více vzorků co měli).
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: A zkresleni + aberace na sirokym konci...
    VASAX
    VASAX --- ---
    LADINEK: Ta světelnost je jediný, co je na tom blbý. Zase IS a USM potěší
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    LSDMASACRE: ja bych nebral ani jedno z nich :) predevsim kvuly svetelnosti. Sel bych napr. do http://www.megapixel.cz/tamron-af-sp-28-75-mm-f-2-8-di-macro-pro-canon nebo do ekvivalentu od Sigmy...
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    díky za radu, jsem předpokládal že mi bude řečena ta 17-85 :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    LSDMASACRE: z těchhle tří asi to prostřední, pokud můžu mluvit za sebe
    WANTO
    WANTO --- ---
    LSDMASACRE: To třetí budeš mít na crop snímač strašně dlouhý, jestli to chceš jak záklaďák na běžný focení...
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    NJAL: jj prave diky, ja uvitam i nazory na normalni telezoomy, stojim pred vyberem a zatim me vsichni zrazuji jen od univerzal objektivu typu 18-200..a zoom objektivu jinejch vyrobcu sigma a tamron..
    NJAL
    NJAL --- ---
    LADINEK: Aha... No, primo v otazce DO uvedeny nebylo :-)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    NJAL: ty mas to DO ? Neresime klasickou 70-300 IS ale Canon EF 70-300/4,5-5,6 DO IS USM A tu prave asi moc lidi tady mit nebude...
    NJAL
    NJAL --- ---
    JIRAS111: Mam ja, je to dost obstojny... Na svou cenu. Samozrejme, usek 200-300mm uz neni takove terno, ale take to neni L sklo. Suprovy je stabilizator.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Na ohnisko je tu klasická rovnice a to
    1/ohnisková vzdálenost. Tedy u 250mm to máš 1/250s a na cropu 1/500s.
    Stabilizace u těchhle vzdáleností ty 2-3 f-stops v pohodě zvládne. A hlavně i v hledáčku krásně vidíš jak se ti to zklidní :-).
    Já třeba z ruky na 1/250s při 250mm na cropu se zapnutým IS zvládnu fotit v pohodě :-). A myslím si že bych mohl jít klidně o jednu níž, pkud bych měl klidné ruce :-)
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    LADINEK: tak pozname.. lidi kdo mate 70-300 IS, nebo neco podobnyho ?.. jaky mate zkusenosti ?
    potom jeste jedna otazka do plena: jaky maximalni ohnisko se da za slunneho dne na iso 100 udrzet z ruky? aby to za neco stalo, nebo je vzdycky zoom podminen stativem ?
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    JIRAS111: Ja ti nevim, treba muzes narazit na dobrej kus, ale osobne si myslim, ze prave ty levnejsi skla od druho vyrobcu budou nic moc, ale mozna nekdo ma nejakyho tajnyho favorita :))

    Jinak to IS tam bej ani nemusi i kdyz to samozrejme na dlouhejch sklech bude vyhoda. Zase na druhou stranu takovyhle sklo bude o dost tezsi a drazsi. Ja bych pockal co ten 70-300/DO IS jestli se nekdo vyjadri, pripadne 70-200/4 bez IS se mi jevi jako ideal...
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    LADINEK: dikec, heh zrovna shodou okolnosti jsem na tohle sklo minulej ctvrtek u skody koukal, ze nebejt vadny, tak ze bych o nem i premyslel, je to fakt malej objektiv v pomeru k tomu ohnisku co nabizi.. takze kazdopadne mi z tyhle diskuze vychazi zrejme tedy na cesty bazarovej objektiv ohnisko 70-200/250/300 IS CANON. A co treba sigmy, nebo taurony, mate nekdo zkusenost s jejich zoomama ?, prece jen jsou asi cenove prijatelnejsi...
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: :-DDD
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Tak abys vedel, pro me zase neni 200 (z 18-200) dostatecne daleko!! :-D
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Já jsem psal široko-daleko Lka :).
    A pro mě 30 není ještě dost široko abych to považoval za široko. Jest pravda, že jsem v tomhle směru deformován cropem :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam