• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    LADINEK: tak pozname.. lidi kdo mate 70-300 IS, nebo neco podobnyho ?.. jaky mate zkusenosti ?
    potom jeste jedna otazka do plena: jaky maximalni ohnisko se da za slunneho dne na iso 100 udrzet z ruky? aby to za neco stalo, nebo je vzdycky zoom podminen stativem ?
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    JIRAS111: Ja ti nevim, treba muzes narazit na dobrej kus, ale osobne si myslim, ze prave ty levnejsi skla od druho vyrobcu budou nic moc, ale mozna nekdo ma nejakyho tajnyho favorita :))

    Jinak to IS tam bej ani nemusi i kdyz to samozrejme na dlouhejch sklech bude vyhoda. Zase na druhou stranu takovyhle sklo bude o dost tezsi a drazsi. Ja bych pockal co ten 70-300/DO IS jestli se nekdo vyjadri, pripadne 70-200/4 bez IS se mi jevi jako ideal...
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    LADINEK: dikec, heh zrovna shodou okolnosti jsem na tohle sklo minulej ctvrtek u skody koukal, ze nebejt vadny, tak ze bych o nem i premyslel, je to fakt malej objektiv v pomeru k tomu ohnisku co nabizi.. takze kazdopadne mi z tyhle diskuze vychazi zrejme tedy na cesty bazarovej objektiv ohnisko 70-200/250/300 IS CANON. A co treba sigmy, nebo taurony, mate nekdo zkusenost s jejich zoomama ?, prece jen jsou asi cenove prijatelnejsi...
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: :-DDD
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Tak abys vedel, pro me zase neni 200 (z 18-200) dostatecne daleko!! :-D
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Já jsem psal široko-daleko Lka :).
    A pro mě 30 není ještě dost široko abych to považoval za široko. Jest pravda, že jsem v tomhle směru deformován cropem :-D
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Puvodne jsme se bavili o L preci, tak jsem napsal (jedine dva) L :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Tyhle dva kousky ani moc neznám, ale měl jsem na mysli ještě ostřejší široké ohnisko, nějaký ekvivalent toho 18-200
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Bily cervenopruhy velryby :-) Nejdriv byla 35-350L, a ted je 28-300 L IS.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    JIRAS111: ja bych nechal stavajici setak (je to lehky a kompaktni) a k tomu nejaky telatko, zkusil bych se mrknout po jety 70-200/4 myslim, ze za takovejch 10k by se dala dat sehnat.
    Pripadne jsem jeste zahlid u Skody v bazaru Canon EF 70-300/4,5-5,6 DO IS USM, coz je sklo prave na cesty. Maj tam dve jednu za 14k a druhou za 11k ale ma nejakou vadu (vule tubusu), chtelo by to zjistit. Sice na tom tyhle skla nejsou prej moc dobre opticky, ale zase je to malinky, ma to IS, slusnej rozsah a na takovy ty momentky z cest, kde resis kazdy kilo a kazdej centimetr si myslim idelanil....
    http://www.fotoskoda.cz/ebazar/b960007538-cz-canon-ef-703004556-do-is-usm

    Jinak celkove by zajimalo jestli ma nekdo s timhle sklem zkusenosti ? dik
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: U Canonu? Bílý velryby nebo červenopruhy?
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Delaj :-D
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Jasně že jsem to trochu nafoukl, ale chápeš moji pointu. I když ono to má asi nějaký důvod proč se nedělají nějaké široko-daleko :-) Lka :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: No, zase takove terno to neni... 70-300 je na dlouhym konci dost slaba... Az na f/8 se zlepsi o neco.
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: tak ten canon a tamron, to je kazdej jina trida :-)
    to je jak rict kdybych si mel vybrat mezi 50/1,8 a 50/1,2 tak volim 1,2 :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Tak ale vzdy jde i o nejakou ostrost... Nic ve zlem, ale pokud bych si mel vybrat na 270mm ohniska EF-70-300 IS nebo Tamron 18-270, tak beru Canon...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    NJAL: ale kdyz budes fotit leteckej den, tak nepotrebujes svetelnost, i za spatnyho pocasi ti nejakych 5.6 nevadi.

    ja sem zas nevidel fotky z leteckyho dnu, co by nevypadaly jako z ultrazoomovyho kompaktu :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: No jo, jenze to je proste o vkusu a o tom, co Ti Tvoje vlastni fotky rikaji. Ja zase celkem uprimne mohu rici, ze bych se z fotek staticke stojanky postizenych lomotomii asi poblil :-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    NJAL: no na tuhle akci bych ani nesel a pokud jo, tak bych si vzal holgu a fotil stroje na zemi :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Tak on je vzdy pruser, kdyz mas akci, kde chces toho co nejmin nosit, a zaroven predpokladas pouziti hodne ohnisek. Typicky CIAF - 10-20 pro zabery dymovych efektu na obloze, zakladak pro statickou stojanku a tele pro letove ukazky. To pak nevis, jestli sebou vlacet kvalitnejsi tunu skla nebo mene kvalitni lehky sirokorozsahovy zoom (o 28-300 L IS neuvazuji ;-)).
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Mel sem v ruce 18-200ku nebo 18-250ku od sigmy a jedina vec k cemu to je dobry je tim nekoho umlatit:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam