• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    JIRAS111: mno to je snad jasny, svetelnost. Sigma ma na nejuzsim konci 4 kdezto Tamron po cele skale 2,8...
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    potreboval bych nejak zrychlit ukladani bufferu na kartu na 450D, myslite ze by sdhc class 10 mohlo pomoct? pripadne misto A-Data sdhc karty dat sandisk extreme? mate s tim nekdo zkusenosti?
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    EMIS: no ja se ted momentalne rozhoduju mezi timto tamronem a sigmou 17-70 f 2.8/4 .. cim u tebe zvitezil ten tamron ?
    POMPO
    POMPO --- ---
    RAMO: No do toho sundavani objektivu by se mi nechtelo. Ale neco do sebe to ma...
    Weather sealed je u vyssich modelu, asi krome 1D rady, spis komercni tahak.
    Fotak vydrzi vic, nez vypada.
    RAMO
    RAMO --- ---
    POMPO: fotil jsem s nim v lednový litvě, třeba několikrát denně jsem s nim přecházel mezi minus 20 stupnema a pokojovou teplotou a vzdycky jen stacilo sundat objektiv aby se lip vyparovala zkondezovana voda a fotak to dal bez jedinyho problemu
    POMPO
    POMPO --- ---
    MARTIK:
    a nerikejte to lidem az ho budu chtit prodavat.
    POMPO
    POMPO --- ---
    MARTIK:
    Nejdyl sem mel 1000d na lijaku asi hodinu. komplet mokrej, curky vody kolem. Behem toho sem "vesele" fotil.
    Pak sme vesem dovnitr, otrel to rucnikem a pohoda.
    mnohem vic vadi prechod z tepla do zimy a zpet. Konkretne kondenzace vlhkosti.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    prosím vás, jak moc je 1000D vodotěsný?
    pod vodu s ním nechci, ale musím se bát každého deště? Fotíte v dešti normálně, nebo schováváte foťák pod nějakou pláštěnku?
    EMIS
    EMIS --- ---
    JIRAS111: Tohle presne jsem resil pred rokem. 17-80 se zadna v cene a kvalite srovnatelne k tamronu 17-50 nedelala. Takze jsem vzal tu 17-50 a spokojenost maximalni
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    WANTO: to rozhodně udělám... vyzkouším a uvidím, ale ty by si se raději teda přikláněl k 17-50 pokud to dobře chápu? :)
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    LADINEK: asi to tak dopadne, diky...
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    JIRAS111: on to moc dobre nejde technicky, resp. jde ale bude to asi strasne drahy a tak se vyplati udelat dve skla...

    Ja osobne bych se na IS a delsi ohnisko vyprdnul a sel bych do T 17-50/2,8 je to skvely sklo a na krajinky podle me idealni...nehleded na to, ze na cropu je to stejne 27-80...
    VASAX
    VASAX --- ---
    A tvá úvaha "prave ze nedovedu pochopit, proc..." je poněkud lichá. Z pohledu technologického i tržního segmentu...
    VASAX
    VASAX --- ---
    JIRAS111: Tamron, ty taurone...
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    LADINEK: nojo, tak tohle je z blata do louze, kdyz mam jen klasika setak 18-55 s touhle svetelnosti.. prave ze nedovedu pochopit, proc jak Sigma, tak Tauron delaj ty svy osmdesatky s dobrou svetelnosti az od 24 ohniska.. cimz na cropu prakticky chybi siroky ohnisko na krajinky apod .. :( asi by to koupovalo moc lidi, zatimco takhle jsou lidi nuceni koupit si objektivy dva.. :-D
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    JIRAS111: http://www.megapixel.cz/canon-ef-s-17-85mm-f-4-5-6-usm-is asi jedine tohle ale ne ve 2,8. Takovy sklo tezko sezenes pak uz jenom 24-70/2,8 L ale zase bez IS...
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    a neexistuje neco takovyhoto 17-80/2,8 IS takovej univerzalni objektiv, kterej by mel i sirokej zaber... ???? to by mi asi uplne stacilo
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    LSDMASACRE: ja mam toho Tamrono 17-50/2,8 a jsem naprosto spokojenej. Pomalejsi ostreni mi nevadi...
    WANTO
    WANTO --- ---
    LSDMASACRE: Si ty dva objektivy zkus v nějakym obchodě... Podle mě uvidíš, že 28-75 (x1.6) je nesnesitelně dlouhý, to sklo je na full-frame, moc si nedokážu představit využití na cropu. Jestli to chceš na běžný focení, tak bys z toho byl podle mě zklamanej...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam