• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOC256: jo takhle :) dik
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON:
    spise info ze se to uz delo...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JIMX: je fakt ze mam uptime 54 dni, tak zkusim restart.

    KOC256: tohle prave neni reseni na to, co s tim potrebuju udelat. Pouzivam US CAN a CZ qwerty a ja potrebuju rychle prepinat Alt + Shift, ale takhle mi to tam porad haze ty dasli anglicky a me to sere :/
    JIMX
    JIMX --- ---
    mně se to taky jednu dobu dělo ... při spuštění GTA IV mi přibyla v tom jazykovým menu na liště klávesnice, která ale v nastavení nebyla ... stačil vždycky restart ...

    ... teď už se mi to dlouho nestalo, ale taky už jsem dlouho to GTA nehrál :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON:
    Ano.
    Používám jen CZ QWERTZ a najednou se mi tam objevil United States ENG a CZ QWERTY, který se mi tam furt cpe...

    Přesně stejně se to chovalo v minulosti.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOC256: jako ze ti to taky zacalo delat ten problem s vice layouty? divny je, ze se mi vubec tohle issue nedari vygooglit. Pomaha asi to, co sem psal Mattovi a pak asi staci nastavit tomu zaznamu v registrech permission read only
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON:
    Tak dneska i u mě...

    Ono to už dříve blblo, že některé aplikace si vynucovaly jiné jazyky. Pak to přestalo...
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    RUTHAN: Oculus samozrejme nemam.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    RUTHAN: Fix..

    Ooohh... I've returned here frequently, to see if someone came up with an answer.

    Just happened that I found one on another site :)... So here goes... Solved my problem.

    After much debugging, I was able to come to the conclusion that my specific case was related to a bug in the Oculus Rift software. Because the Rift, a virtual reality headset, requires low latency, their software seems to set the IDLEDISABLE power configuration to "1". In certain cases, after taking the headset off, the setting is not changed back to the default of "0".

    IDLEDISABLE prevents the CPU from throttling itself, causing heat and the fan noise I observed. Additionally, this manifested in the Task Manager as "100% CPU usage". Process Explorer seems to always discount the System Idle Process and not include it in the total CPU usage, which is why it displayed a lower total CPU usage than Task Manager did.

    To fix this, you can run the following two commands, which sets the IDLEDISABLE setting back to "0" and then re-applies the power management configuration.

    C:\WINDOWS\system32>PowerCfg /SETACVALUEINDEX SCHEME_CURRENT SUB_PROCESSOR IDLEDISABLE 000
    C:\WINDOWS\system32>PowerCfg /SETACTIVE SCHEME_CURRENT
    A small note. Even if you don't have an Oculus Rift, the above could solve your problem.

    Hope it helps others than me...

    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Neresil nekdo, ze mu Windows 10, task manager ukazuje porad zatizeni procaku 100%? Co to zere za procesy porad skace, uzivatelsky to vypada ok, pomaly to neni, ale task manager je porad na 100%..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MATT: muzes to zmenit treba v HKEY_CURRENT_USER\Keyboard Layout\Preload

    kody jsou nasledujici (zbytek si dohledej pod "Keyboard Layout Preload Codes" v googlu
    00000405 Czech
    00001009 English (Canadian)
    00000409 English (United States)
    00000809 English (United Kingdom)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MATT: ja mam takovej pocit, ze se s tim neco stalo globalne, protoze ja mam uplne to samy a je to tak mesic zpet, co se mi to stalo a nic s tím nejde udělat, mám samozřejmě korektně nastavenou pouze CZ - Qwerty a k tomu US - Canadian a i tak mi to ukazuje tohle všechno. Imho nějakej MS bug.



    MATT
    MATT --- ---
    DWAY: tam je divny, ze po odebrani UK english language zustala klavesnice, ale nejde nikde odebrat. az budu doma, zkusim tam dotlacit znovu tu UK english a cely proces zopakovat.

    sync by byt nemel, jednak jsou to rozdilny licence a druhak ani na jednom stroji nemam MS account.
    DWAY
    DWAY --- ---
    MATT: yop, ale prepinani v podstate prepina jen klavesnici. Leda ze bys to nastavil jako default, a potom ti to prehodi jazyk celych winu.

    A taky bych podezrival jestli tam neni nejaky sync mezi masinama.
    MATT
    MATT --- ---
    DWAY: zajímavý, v práci to pomohlo, ale zkoušim to poštělovat i doma, a nějak se tomu nechce.

    chápu dobře, že je navíc celej "jazyk" a ne jen klávesnice?
    DWAY
    DWAY --- ---
    MATT: zajimave, ted se mi to povedlo taky, nejakym zpusobem se mi tam pridala klavesnice, tak sem vlezl do nastaveni, pridal ji a pak ji odebral a zmizla.
    MATT
    MATT --- ---
    DWAY: oukej, to bych chápal, ale kde se berou ty další klávesnice, který u ani jednoho z těch jazyků nastavený nemám..





    DWAY
    DWAY --- ---
    MATT: bud si muzes priradit dve klavesnice do jednoho jazyku, a prepinat win + space a nebo si muzes stahnout zvlast dalsi jazykovou sadu a prepinat alt + shift

    v prvni pripade mas takove to
    ENG
    (EN-US)

    a prepnes to na

    ENG
    (CES)

    v druhem prepinas alt + shift na ENG > CES.
    MATT
    MATT --- ---
    jde v tech p*sranejch desitkach nejak kloudne nastavit klavesnice?

    v Region & language mam English (United States) s klavesnici US (QWERTY), pak mam Čeština s klavesnici České (QWERTY-custom), ale kdyz kliknu na nastaveni klavesnice na taskbaru, tak na me vyskoci ENG, CES (QERTY), CES (Custom) a CES. Doma mi vzniklo neco podobnyho, jen mam dve ENG a dve cesky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam