• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: Existuje a stale funguje jeste klavesnice s rozlozenim z T602... Vsechno je anglicke, akorat to navic pise cesky pismena. Akorat ů je jinde.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: A mas pocit ze na server patri cestina v jakkekoliv forme? Jako sorry jako. Zabit tyhle pocestovace co musi cpat svy zvyky ze stanic i na servery.
    A to uz vubec nemluvim o tom, ze pouzivat na tyhle veci admin remote desktop je mega prasarna. To je urceny na jiny veci.
    Ty mas pouzivat RSAT, Remote powershell, kdyz chces byt za super mega frikulina tak Honolulu, a maximalne pripadne remote aplikace kdyz uz neni jineho zbyti. Treba zjistis, ze ti tyhle problemy zmizely.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MATT: Obcas to byva tim, ze mas prihlasovaci obrazovku nastavenou v nejakem jazyku. On potom nechce "zmizet" z tech voleb, ale zaroven neni videt v tehle nastavenich.
    Je to videt (a k nastaveni) tam, kde se nastavuje "kopirovani" nastaveni jazyku pro dalsi nove uzivatele a prihlasovaci obrazovku.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    onscreen klávesnice samozřejmě nereflektuje zvolený layout
    pičus keyboardus
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: jo podle aplikace jiná klávesnice, to bylo fakt super. toho magora co to vymyslel zabít.

    nejlepší je že když mám lokálně pouze CSP, na RDP pouze CSP (ostatní klávesnice odeberu) tak se za půl hodiny objeví český layout, ale ikona furt ukazuje CSP a nezbavíš se toho jedině restartovat server.
    JIMX
    JIMX --- ---
    RAINBOF: na nic takovýho si nepamatuju
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JIMX: tuhle sracku vyvojej uz dlouho pamatujete si jak se prepinal layout mezi wordem a treba webem ? tak ted dosahli nirvany
    JIMX
    JIMX --- ---
    DRAGON: njn, těžko říct, co je k tomu vedlo ... třeba to nějakej smysl má ...
    MATT: a taky jinak formátované datumy jsou peklo :-D
    MATT
    MATT --- ---
    JIMX: ja bych se pro zacatek spokojil se zrusenim QWERTZ a desetinny carky ;)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ja bych nic nezakazoval, proste bych to nechal tak, jak to mely windows XP: vybrat jazyk, vybrat rozlozeni a ulozit. Proc kua tuhle jednoduchou a funkcni vec delat pro uzivatele slozitejsi. koho kua zajima rozlozeni klavesnice kdyz se mu zapne GTAcko...
    JIMX
    JIMX --- ---
    já bych ty jazyky zakázal ... angličtina s programátorským rozložením všude a byl by klid :-D
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    v práci se připojujeme na RDP servery a z nich na další RDP servery. Každý používá jinou klávesnici (já třeba CSP) a v podstatě je to furt blbě. S každou verzí Windows je to trochu jiné, ale furt je to v prdeli.
    i numlock lítá jak chce, když se to toho ještě přidají různé konzole.

    mě třeba přestane najednou fungovat pravý alt, což je u CSP dost problém, ale jinak všude vidím, že mám nastavenou CSP.
    kolega na quertz zase obvykle nemůže svojí klávesnici najít.
    další kolega co má německou na programování a francouzskou na psaní dopisů (švýcaři to mají těžké) + českou taky stráví víc času přepínáním klávesnic než psaním
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    to zas musel vymyslet v Microsoftu nejakej genius, fakt ze jo... neni pozadovano, ale stejne jsme to implementovali, sorry guys. Klasika :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MATT:
    No to jo (to pomohlo i pred rokem), ale nestane se to znovu?
    MATT
    MATT --- ---
    DRAGON, KOC256: me nakonec pomohlo to pridavani a odendavani klavesnice, kterou jsem nechtel. s tou UK english to samy, musel jsem ji doinstalovat, pak dat override na US a pak zas UK english smazat.
    JIMX
    JIMX --- ---
    tu taky :-)
    [ JIMX @ Windows - (Windows 7, 8, 10, ...) ]
    ... ale to už byl výsledek, k čemu jsem dospěl, řešil jsem to někde dřív :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOC256: jo takhle :) dik
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON:
    spise info ze se to uz delo...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JIMX: je fakt ze mam uptime 54 dni, tak zkusim restart.

    KOC256: tohle prave neni reseni na to, co s tim potrebuju udelat. Pouzivam US CAN a CZ qwerty a ja potrebuju rychle prepinat Alt + Shift, ale takhle mi to tam porad haze ty dasli anglicky a me to sere :/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam