• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: hele existuje nekdo k9mu to neproslo ?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    HONZAK89: "Bez problemu" muzes rict az ti to projde auditem od MS licenci. Coz si nemyslim ze projde.
    To ze fuunguje cislo totiz nic neznamena. Pri auditu kontroluji faktury a regulernost nakupu.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    MVEK: Nefunguje, kašlu na to.
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    DRAGON: Je to bez problémů, mám asi na 8 počítačích. Jak krabicovou, tak elektro licenci.
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    DRAGON: Kupoval jsem tam rodičům v prosinci Win10Pro elektronickou licenci a zatím cajk.

    Chvíli jsem tam trpěl i nějakým problémem a support byl v řádu několika hodin k mé spokojenosti.
    Takže pokud je vhodné dělat závěry z jednoho nákupu, tak asi cajk a volil bych znovu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    muzu dotaz na licence? jak nejlepe koupit na domaci pouziti Windows 10 licenci? A to same Office (potrebuji pouze Excel a Word)?

    tenhle web je ok?

    Windows 10 - Výhodný Software
    https://www.vyhodny-software.cz/windows-10/
    MVEK
    MVEK --- ---
    JAMILLOS: Tak se zkus podívat do Možnosti indexování (hledat ve Startu), jestli je tvá složka s videem zařazena, jestli to hlásí, že je indexování dokončeno, a případně zkontrolovat, co nám MS píše v odkazech dole o problémech.
    To bych řekl, že tím Ariael myslel. Netvrdím, že to pomůže a samozřejmě není úplně v pořádku, pokud se indexování updatem rozbilo, ale bez vyzkoušení nemůžeme říct, že to nejde spravit.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    No dobrý, já jsem to trochu googlil a zkrátka jsem tam jako laik nenašel žádnou pro mě zjevnou souvislost. Vím, že před updatem se mi to zobrazovalo u každýho videa. A informace o rozlišení videa (spolu s jeho formátem) jsou pro mě poměrně důležitý, toť vše.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JAMILLOS: rozliseni a podobny magoriny jsou metadata... Ty se generuji z ruznych procesu, treba z indexovani ci buh vi ceho. Ale uz me po pravde moc nebavi ten ton atd... Jestli tak zoufale potrebujes udaje o rozliseni tak si je tam napis ci kyho vyra... Nebo si tam doplne kodeky. Nebo cokoliv jinyho. Mej se...
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    JAMILLOS: Indexování jsem googlil a nějak nevidím, že by se to na tohle vztahovalo.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    ARIAEL: Ne, a ať se stalo cokoliv, je to tím April update.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JAMILLOS: a rika ti neco velice tajemne a mysticke slovo "indexovani"?
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Tak zas něco: teď jsem zjistil, že v průzkumníkovi ve sloupci vpravo (podokno podrobností) u některejch videí chyběj informace o rozlišení! Já už mám toho MS fakt po krk. U některejch se to zobrazuje, jinde ne. Podotýkám, že jsou to samozřejmě všechno videa, který tam už nějakou dobu mám a u všech z nich jsem to dřív viděl. Když na sloupec kliknu, ukáže se mi akorát Odebrat vlastnosti, ale to nic neřeší.
    Anyone?
    Jo a taky mi mizí šipka na hlavním panelu - ta s ikonkama spuštěných programů (grafika atd.).
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Údajně už v Avastu zjednali nápravu, nicméně já už na něj tak jako tak kašlu.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JAMILLOS: Osobne jiny uz dost dlouho nepouzivam a to ani ve velkych nasazenich v datacentrech... Mimochodem nevim zda je to uz v 1803, ale moznosti defenderu tam velice velice vzrostly s tim, ze mu dali nove ovladaci stredisko a pripojeni na cloudovy system hrozeb. Jsou tam i funkce proti ransomware utokum.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RUTHAN: No jak pro koho. Predstav si, ze slovo Oracle znamena pro naprostou vetsinu lidi na tehle planete proste Orakulum :) A ze se tak jmenuje vic veci i v tvym oboru nez jen jedna? To snad neni nic o nejakych evangelistech, ne? Nebo budes tvrdit, ze pro lidi jako jsi ty je linuxem pouze Slax a vsechny ostatni linyxy jsou "minimalne zavadejici"?
    MVEK
    MVEK --- ---
    JAMILLOS: Zkušenost jen asi dvou BFU (v jednom případě seniora) a občasné testy (testovat to dokonce nechával i dTest) většinou dávají ostatním free antivirům o pár bodů víc, často je to spíš ale za bonusové funkce, které někdo považuje za důležité a jiný je u antiviru neočekává, protože se chová tak, že je nepotřebuje.

    Já Avast mám, ale placený, a to kvůli tomu, že chci mít snadný přístup k povolování/zakazování přístupu procesů k internetu. Ve smyslu, že pokud daný proces není ještě uložený v nastavení, zeptá se mě to a já ho povolím, nebo zakážu. Některé tak zakazuji opakovaně a jen občas pustím, většinu nechám zapamatovat (a většinu povolenou). Našel jsem různé návody a nápovědy k firewallu ve Win, ale takovouto možnost jsem nenašel a nějak mi ani protokolování nefungoalo správně, že bych vše zakázal a pak hledal, co bylo zakázáno a na ty chtěné procesy nastavil pravidla. Zkrátka buď mi to povolovalo vysílat ven všem procesům, nebo mi nefungoval internet vůbec:-). Ale to je možná moje chyba a samozřejmě tady existuje víc alternativ jako třeba Eset a další.
    Mimochodem to, že používám placený Avast neznamená, že bych ho chválil. Testeři očividně na svoji práci kašlou, takže jsem už i reportoval několik bugů v nekritických částech, a navíc jsem měl incident s updatem nVidia driverů před lety na W7 v souvislosti s Avastem...
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    JAMILLOS: Jinak kdyby to někoho zajímalo, ten problém včetně řešení (příkazovej řádek) je tady:
    Windows 10 April 2018 Update may boot to a “Choose your keyboard - Microsoft Community
    https://answers.microsoft.com/...18-update-may-boot-to-a-choose/8ff0d933-8819-4945-9f0c-17ac854400e2
    UCKO
    UCKO --- ---
    FATBOZZ: Dík. Vyzkouším.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JINX: Was ist das "efektivně"? Já si na tohle napsal nějaký jednoduchý mapování přes AHK...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JINX: to asi budou muset jednotlivý aplikace umět? Ve Windows si vystačím se standardními zkratkami.
    autohotkey?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam