• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    GURBON
    GURBON --- ---
    JIMX: uz jsem to tu pred casem postoval [ GURBON @ Windows - (Windows 7, 8, 10, ...) ]
    Jinak novy ovladace na tiskarny v mym pripade nezabraly.
    JIMX
    JIMX --- ---
    PES: diky, zkusim
    PES
    PES --- ---
    Btw. takto nějak si M$ představuje "zvýšení kvality" :-/
    PES
    PES --- ---
    JIMX: To začalo už minulý týden, tj. konkrétně vyhodit (a zablokovat, máte-li WSUS)

    Viníkem jsou KB5000802 a KB5000808
    JIMX
    JIMX --- ---
    ZBYNEK: a co tam mam zadat? na ty bsod to teda neco pise no ...
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    JIMX: Použij google a najdeš kterej update to dělá a možná i řešení...
    JIMX
    JIMX --- ---
    W10 kolegyni dneska najednou zničehonic zřejmě po nějaké aktualizaci začaly padat do modrý smrti jakmile cokoliv poslala na tiskárnu ... tiskárna je z roku razdva, kyocera fs1010 ... ovladače si wokna stáhly nějaký samy ... co bych mohl zkusit jednoduchyho udělat mimo doporučení, že má ten starej krám hodit z okna? ... zkusil jsem najít a nainstalovat nejaky alternativni ovladače, ale vysledek byl stejnej ...
    CNV
    CNV --- ---
    OTZ: Mě serou už teď, jen se na ně dívám :D Ale Linux bohužel nepřichází v úvahu kvůli práci (a hrám taky).
    OTZ
    OTZ --- ---
    CNV: nemám ke lpění na 7 nejmenší důvod

    jen pockej, az te W10 naserou :D treba tim nesmyslnym dvojim (ala tablet+oldschool 7) UI, zpackanym updatem, atd. jak ti doporucuje tady kolega, Linux Ubuntu beznou praci taky zastane. a vypada 10x lip :)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    GURBON: Pokud máš starší instalačku tak na některé nové kompy je za pomocí utility dostaneš.
    Třeba na ASUS https://www.asus.com/support/FAQ/1038870/

    Takže jsem je rozběhl vcelku v pohodě i na nvme disk. Pak zaříznuté aktualizace tak to jsem pořešil přes Wufuc https://github.com/zeffy/wufuc/releases

    Ale je to tak 2-3 roky zpátky. A stejně nebyla úplně 100% uspěšnost aktualizací jednou se nenainstalovala ta podruhé ta. Takže jsem bral za úspěch když z těch asi 170 aktualizací neproběhlo jen 6 a hlásili fail.


    CNV: Pokud nehraješ hry a nebo nepoužíváš vyloženě řekněme exklusive programy co jsou jen na Win. Tak bych se přikláněl na to přejít na nějakou Linux verzi. Třeba tu Ubuntu jak mi doporučuje zde: GIOMIKY:

    Jinak pak má smysl ještě W7 nainstalovat pokud si si neudělala upgrade registraci na W10 aby si W10 nemusela kupovat.
    Windows 10 stále zdarma: jak aktualizovat Windows 7 a 8.1 | Chip.cz - recenze a testy
    https://www.chip.cz/temata/windows-10-stale-zdarma-jak-aktualizovat-windows-7-a-8-1/

    Aha tak ani instalovat není potřeba, ten klíč se dle výše uvedeného odkazu dá použít pro aktivaci i W10.
    Takže pak jedině ta instalace pokud se nezadaří s klíčem.
    CNV
    CNV --- ---
    GURBON: I to mě napadlo, že už to ani nepůjde.
    Nevadí, kromě zatvrzelé konzervativnosti nemám ke lpění na 7 nejmenší důvod.
    GURBON
    GURBON --- ---
    CNV: MAWERICK + na novy kompy uz je ani nenainstalujes. Nedavno jsem se s tim pral kvuli jednomu zakaznikovi a nevyhral jsem.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    IMOLOL: Koukni, na co jsem reagovat:
    Amazon has hoarded billions of dollars’ worth of IPv4 - but why?
    Aby to nauctovali zakaznikum, ne? ;]
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    GIOMIKY: no to je horor, kolik mylíš že ti na public IP naůčtujou jinde? Zkus zavolat svýmu ISP a řekni že jednu chceš. Míň jak kilo si neřeknou. Ty poplatky za IP jsou právě kvůli lidem co mají někde svou malinkatou instalačku a chtěli by k ní veřejnou, protože takových je moc.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    CNV: hlavne jim minulej rok skoncil support...
    Takze ano. je to blbost.
    CNV
    CNV --- ---
    Jsou Windows 7 dneska ještě použitelné, nebo už to fakt nemá smysl?
    Mám starší PC, kde mi jedou sedmičky nerušeně už asi 6 let, ale teď jsem koupila nové a nevím, co tam dát. Jsem konzerva a na těch sedmičkách mi jede všechno, co potřebuju. Ale dávat je na nové PC už je asi blbost, co?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    PES: V google cloudu jsem měl instanci. Maličkou. Platil jsem pár centů. Měl jsem k ní ip pevnou adresu. Před nějakým rokem mi napsali, že mám platit nějkých 5$ měsíčně právě za tu pevnou ip adresu. Proč asi.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    PES: Jo toho už se taky děsím nějakou dobu kdy nás začnou odřezávat.

    Nejen Amazon se tetelí a horečně se připravují tihle všichni velcí nebo co mají ty možnosti třeba na to streamované hraní. A pochybuji že ty zaváděcí ceny zůstanou tak nízké. Proto se i snaží protlačit tak rychle to 5G, kvůli latenci.

    Jsem si zkusil to od nVidie. Nechcete čekat ve frontě aby jste si mohli bez čekání zahrát vaši zakoupenou hru? Tak neváhejte a využijte našich premium služeb. Tady se zadává číslo vaší platební karty. Jako WTF?

    Nemluvě že u cokoliv cloudového si opět totálně v pasti a odkázaný na zlovuli poskytovatele a poskytovatele internetu. (Já chci ale používat mou oblíbenou verzi 5, která se mi líbí a jsem na ni zvyklý. Proč mi nutíte 6 a zakazujete používat 5? A navíc chcete za tu 6 ještě víc peněz? ) To je za mě novodobá extra totalita.

    Ono už stačí že existují ovladače třeba u A4tech za které musíš extra platit. Nemluvě o třeba Razer který je další aspirant na další extra šme s uživatelem. :/

    Sušenky jsou taky kapitola a zlo pro sebe. Nechceš sušenky, tak sem nepolezeš. Takže bez sušenek si nemůžu ani normálně stáhnout aktuální bios k základní desce. :/

    Ono vůbec právně - ty uzavřeš nějakou smlouvu, ale druhá strana ti může v klidu měnit a mění podmínky a ty můžeš akorát h... .
    PES
    PES --- ---
    No tak vzhledem k tomu, že IPv4 adresy jsou de-facto vyčerpány, tak namátkou

    2017:
    Google buys a /12 IPv4 Address Block | Internet Society
    https://www.internetsociety.org/blog/2017/05/google-buys-a-12-ipv4-address-block/

    2020:
    https://levelup.gitconnected.com/aws-and-their-billions-in-ipv4-addresses-8b1820fb24c1
    Amazon has hoarded billions of dollars’ worth of IPv4 - but why? | TechRadar
    https://www.techradar.com/news/amazon-has-hoarded-billions-of-dollars-worth-of-ipv4-but-why
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ROLAND: Jako máš pravdu, že bohužel na Wokna je spoustu hezkých aplikací. A některé jsou tězce nahraditelné. Dost her (slušných společností) začíná vycházet na Steamu na Linux i na Windows. A Steam má nějaký svůj OS, který je postavený na Linuxu, tak se asi bude snažit na to něco vydávat.
    Na Dot Net aplikace a vývoj existuje a je dokonce podporovaný m$hit. Wine ti umožní spustit nativní x64 a x32 aplikace. Když je něco, co potřebuju nativně a neběhá, tak mám virtualníi stroj s Windows, na kterém si to spustím.
    Ale bohužel je to trend, který se mi moc nelíbí. Microsoft si je moc dobře vědomí nedostatků své vlajkové lodi. Windows kernel je příšernej bastl. Vždyť to neumím ani nevýhradný zámek souboru.
    A cpe se do Linuxového světa. Takový příšernosti jako je Visual Studio pro Linux věští, že se do toho bude cpát víc a víc.
    Jestli si nejsi jistý distribucí, tak bych možná doporučil Ubuntu. To je taková akorát klikačka.
    Možná si pořídit stroj na hraní s Linuxem a před přechodem si všechno odzkoušet. Ale chápu, že prostě člověk se už moc nového učit nechce.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam