• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES: Ono se remca dobre, ale kdo jiny musi na urovni os a driveru podporovat tak sirekou paletu HW?
    GURBON
    GURBON --- ---
    PES: nemateli WSUS jde zablokovat nastrojem https://www.majorgeeks.com/files/details/wushowhide.html ,kterej uz z MS nestahnete.
    GURBON
    GURBON --- ---
    PES: jako ze ten update nestahli z WU fakt nepochopim :(
    GURBON
    GURBON --- ---
    JIMX: uz jsem to tu pred casem postoval [ GURBON @ Windows - (Windows 7, 8, 10, ...) ]
    Jinak novy ovladace na tiskarny v mym pripade nezabraly.
    JIMX
    JIMX --- ---
    PES: diky, zkusim
    PES
    PES --- ---
    Btw. takto nějak si M$ představuje "zvýšení kvality" :-/
    PES
    PES --- ---
    JIMX: To začalo už minulý týden, tj. konkrétně vyhodit (a zablokovat, máte-li WSUS)

    Viníkem jsou KB5000802 a KB5000808
    JIMX
    JIMX --- ---
    ZBYNEK: a co tam mam zadat? na ty bsod to teda neco pise no ...
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    JIMX: Použij google a najdeš kterej update to dělá a možná i řešení...
    JIMX
    JIMX --- ---
    W10 kolegyni dneska najednou zničehonic zřejmě po nějaké aktualizaci začaly padat do modrý smrti jakmile cokoliv poslala na tiskárnu ... tiskárna je z roku razdva, kyocera fs1010 ... ovladače si wokna stáhly nějaký samy ... co bych mohl zkusit jednoduchyho udělat mimo doporučení, že má ten starej krám hodit z okna? ... zkusil jsem najít a nainstalovat nejaky alternativni ovladače, ale vysledek byl stejnej ...
    CNV
    CNV --- ---
    OTZ: Mě serou už teď, jen se na ně dívám :D Ale Linux bohužel nepřichází v úvahu kvůli práci (a hrám taky).
    OTZ
    OTZ --- ---
    CNV: nemám ke lpění na 7 nejmenší důvod

    jen pockej, az te W10 naserou :D treba tim nesmyslnym dvojim (ala tablet+oldschool 7) UI, zpackanym updatem, atd. jak ti doporucuje tady kolega, Linux Ubuntu beznou praci taky zastane. a vypada 10x lip :)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    GURBON: Pokud máš starší instalačku tak na některé nové kompy je za pomocí utility dostaneš.
    Třeba na ASUS https://www.asus.com/support/FAQ/1038870/

    Takže jsem je rozběhl vcelku v pohodě i na nvme disk. Pak zaříznuté aktualizace tak to jsem pořešil přes Wufuc https://github.com/zeffy/wufuc/releases

    Ale je to tak 2-3 roky zpátky. A stejně nebyla úplně 100% uspěšnost aktualizací jednou se nenainstalovala ta podruhé ta. Takže jsem bral za úspěch když z těch asi 170 aktualizací neproběhlo jen 6 a hlásili fail.


    CNV: Pokud nehraješ hry a nebo nepoužíváš vyloženě řekněme exklusive programy co jsou jen na Win. Tak bych se přikláněl na to přejít na nějakou Linux verzi. Třeba tu Ubuntu jak mi doporučuje zde: GIOMIKY:

    Jinak pak má smysl ještě W7 nainstalovat pokud si si neudělala upgrade registraci na W10 aby si W10 nemusela kupovat.
    Windows 10 stále zdarma: jak aktualizovat Windows 7 a 8.1 | Chip.cz - recenze a testy
    https://www.chip.cz/temata/windows-10-stale-zdarma-jak-aktualizovat-windows-7-a-8-1/

    Aha tak ani instalovat není potřeba, ten klíč se dle výše uvedeného odkazu dá použít pro aktivaci i W10.
    Takže pak jedině ta instalace pokud se nezadaří s klíčem.
    CNV
    CNV --- ---
    GURBON: I to mě napadlo, že už to ani nepůjde.
    Nevadí, kromě zatvrzelé konzervativnosti nemám ke lpění na 7 nejmenší důvod.
    GURBON
    GURBON --- ---
    CNV: MAWERICK + na novy kompy uz je ani nenainstalujes. Nedavno jsem se s tim pral kvuli jednomu zakaznikovi a nevyhral jsem.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    IMOLOL: Koukni, na co jsem reagovat:
    Amazon has hoarded billions of dollars’ worth of IPv4 - but why?
    Aby to nauctovali zakaznikum, ne? ;]
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    GIOMIKY: no to je horor, kolik mylíš že ti na public IP naůčtujou jinde? Zkus zavolat svýmu ISP a řekni že jednu chceš. Míň jak kilo si neřeknou. Ty poplatky za IP jsou právě kvůli lidem co mají někde svou malinkatou instalačku a chtěli by k ní veřejnou, protože takových je moc.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    CNV: hlavne jim minulej rok skoncil support...
    Takze ano. je to blbost.
    CNV
    CNV --- ---
    Jsou Windows 7 dneska ještě použitelné, nebo už to fakt nemá smysl?
    Mám starší PC, kde mi jedou sedmičky nerušeně už asi 6 let, ale teď jsem koupila nové a nevím, co tam dát. Jsem konzerva a na těch sedmičkách mi jede všechno, co potřebuju. Ale dávat je na nové PC už je asi blbost, co?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam