• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    CYBERWOLF: Koukni ve správci co ti to vytěžuje - po updatu by to mohly být nějaký WMI nebo Windows Orchestrator služby, tam je pomůže restartovat.. Případně můžeš zkusit klasicky z příkazový řádky jako admin "DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth" nebo /restorehealth když to něco najde a "SFC /scannow"
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Po posledním updatu Windows 10 se mi výrazně zpomalil disk C, což znamená, že je hrozně pomalý úplně všechno. Podle správce zařízení jede disk skoro pořád na 100%, přičemž rychlost čtení i zápisu se pohybuje v jednotkách MB, odezva v rádech desítek až stovek milisekund a to je na SSD docela tragédie. Zaplněním disku to není, mám 738 GB volno.

    Netuší někdo, co se tam mohlo posrat?
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    PRAASHEK: věřím, většinou fungovalo na stránce ten adblock vypnout jednodušše přes tlačítko nahoře - tohle se mi stalo asi prvně a na tu stránku jsem čas od času zabloudil
    já to vlastně na jednu stranu chápu - provoz maj vesměs z těch reklam a adblocky atp. je podělávaj. na druhou stranu jsou weby, do kterých bych bez adblocku nešel :) myslim, že i na youtube atp. mi to pomáhá
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    CHORCHE: btw na FFox+uBlock Origin ta stránka (soranews24) jede se vším všudy a bez reklam ;)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    CHORCHE: Ono je jich je mnohem víc s ruzným nátlakem. Některé jen uporozní a některé i blokují dokud nevypneš addblock. A jednou jsem u nějakého webu dostal i časový banán.
    Obdobně jako novodobá webová iron curtain a potřeba VPN.
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    BUNDA: dík, to taky funguje. chvilku to načítalo, ale pak to šlo - na to vždy zapomenu
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    CHORCHE: a to anonymní okno jsi zkoušel?

    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    GURBON: cache by měla být promázlá, tahle stránka mi to dělá jediná tak 2 roky :)

    PRAASHEK: zkusim tedy vivaldi (ani sem neznal). uz si nepamatuju, proč jsem opustil FF... chrome jedu snad 10let a byl sem s tim adblockem spokojenej
    ROLAND: resp. taky to fungovalo na 1 klik - na druhou stranu mi přišlo zajímavé, že sem narazil na 1 web, co s tím adblockem takhle bojuje

    dik všem
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    A ještě je tu stále Opera a ta má také alespoň ta mobilní zdá se použitelný integrovaný nějaký Addblock.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    Jak píše PRAASHEK:
    Na PC už pár let používám primárně FF + uBlockOrigin. Pokud stránka ho detekuje a požaduje vypnutí. Stačí mi obvykle kliknout na ikonku uBlocku a pro danou stránku vypnout, a znovu čačíst stránku funguje to.
    Chrome jsem přestal používat prakticky úplně a bez adblocku pak mám ten Microsoft Edge, je pro mě použitelnější než Chrome.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    pouzivam NoScript, zadny adblok
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    CHORCHE: jak píše GURBON - zkus jiný prohlížeč. Já mám na všech strojích kombo FFox + Chrome + Vivaldi :) někde navíc Vivaldi+FFox v portable verzích. A i když to člověk nevyužije každý den (já teda většinou i jo), tak se to hodí. Jako primár mám FFox+uBlock Origin (osvědčil se mi za ta léta víc, než adBlock).

    Btw Vivaldi má vlastní "adBlock" přímo v sobě a zrovna tuhle mi to v novější verzi zakázalo nějaké obrázky. Tak jsem ten vnitřní systém vypnul a mám tam jenom uBlock jako addon.
    GURBON
    GURBON --- ---
    CHORCHE: Vymazat cahe? Anonymni rezim? Jiny prohlizec? Sam toto resim druhym prohlizecem bez adblocku.
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    neporadil by mi někdo prosím jak tady na AdBlock? je to web, kde koukam občas na nějaká japonská jídla atp. chtěl vypnout adblock, že nebudou obrázky - mam ho vyplý a stejně je tam nevidím - viz obr.

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    10 věcí, které nás štvou na Windows 11 a bohužel asi jen tak nepřestanou – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/10-veci-ktere-nas-stvou-na-windows-11-a-bohuzel-asi-jen-tak-neprestanou/sc-3-a-221165/default.aspx#part=1
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    Děkuji za odpovědi, zůstanu zatím u W10.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    HUGH_BOYLAN: Mne to přijde dost stejný, narazil jsem na par drobných problémů, ale ty jsou vyloženě u mne (rozbitej profil po migraci + nějaký UI bugy).
    Co mně nejvíc rozhodilo je to, že divně schovali copy/paste po pravým ťuknutí. To nechápu co kdo fetoval, když zrovna do tohodle musel hrábnout.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HUGH_BOYLAN:
    Záleží jak moc jsi konzerva. Já se vždy těším na něco nového a i když tam jsou jisté mouchy, tak jsem v pohodě...
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    KLEINZACH: Bohužel, nejde o prachy, ale o účel. Tohle je záměr.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    HUGH_BOYLAN: to ctx menu je asi nejvetsi voser

    TOOMIX: k tomu jeste "novy a lepsi" start menu. neumej to prevest ze stary instalace (doprdele, to fakt mrkvosoft na todle nema prachy?), nemuzes dat polovicni ikony ale co mi chybi nejvic - zmizel takovej ten sikovnej seznam 'posledni dokumenty' ci jak to nazvat ze startu. na taskbaru to zustalo.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    HUGH_BOYLAN: Zkontrolovat si zda splňuješ HW požadavky.
    A že si budeš muset zase zvykat na nějaké změny.
    I když za mě je asi už jedno jestli srágora W10 nebo novější srágora W11.
    Ale kupodivu bych je chtěl zkusit, když mi je W10 nabízeli. Jenže nemám podporovaný procesor stejně jako nebyl nebo přestal být podporovaný i u W7. lol. A ještě nevím jak jsem na tom s TPM 2.0. Takže pokud W11 budu muset koupit nový HW.
    A jediné obavy mám z toho co na nich zase nebudu moc spustit. A patrně se budu muset rozloučit s Office 2010.
    Ale jak jsem koukal na různá videa porovnávající prostředí W10 a 11 tak to asi nebude až tak tragické?
    A že bych asi už nemusel potřebovat Android emulátor?
    Nicméně mě určitě bude vadit zase o chlup větší tlačení třeba na Amazon shop apod.
    Pravděpodobně také časem kilnou Skype uplně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam