• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    PES: No komponenty kontroluji a držím a očištuji. A teď to budu muset ještě nějak přežít. Už jsem z toho hrabání a pořád něco přenastavovat a opravovat za ta desetiletí unavený.
    Zatím nemám náhradní disk použitelný. Takže musím koupit.

    Ale dík, chtěl jsem si hlavně ověřit, jestli jsem při mé super děravé zapomnětlivé paměti něco nezapomněl.
    Zatím jsem stále více v přesvědčení že je to nějaký SW problém - případně aktualizace i když nemohu vyloučit ani HW.
    Jako po mých zkušenostech mi vychází jako nejčastější případ vzniku problémů, předně u W10 ty různé aktualizace a nežádoucí notifikace. V porovnání s W7 ty byly ještě v pohodě.
    Jen už prostě jsem starej dinosaurus co nezvládá to co dříve. A Windows 10 jsou pro mě nejproblémovější systém z pohledu uživání se kterým jsem měl co kdy dočinění. Takže zkusim jestli půjdou ty W11 až budu mít nový HW. O tolik horší snad nebudou než ty W10? A třeba si i zvyknu na ten nový layout atd.
    PES
    PES --- ---
    ROLAND: Tak vyhodit disk (jak už tu také psali), dát nějaký dočasný/náhradní a pořádně to otestovat (možná rozložit HW na prvočinitele, vyčistit, odprášit, znovu pečlivě zaklapnout RAM moduly), dokud nebude HW test OK.
    A pak níže popsané od čisté testovací instalace a prohnat to každým HW testem (i diag. nástroji výrobce, má-li) včetně burn-in a stress testů...
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    PES: No právě asi možná i deska něco? Občas nechce naběhnout jako nejde signál do monitoru a musím i odpojit od sítě. Ale nejsem si úplně jist že by byl v HW?

    Čistě nainstalované je asi tak 2 měsíce. A nejsem si jist jestli i ten build Windows není v mé kombinaci nějak problematický?

    Ten problém s myší se začal dít předně s Bluestackem. A s ním je rozhodně znatelné min zhoršení.
    Ale nemohu vyloučit že to mohla způsobit nějaká aktualizace Windows nebo i nějaký problém v desce, nebo něčem jiném. Ramky bych vyloučil, krom toho, že jsou QVL, tak zero BSOD i při třeba buildění hry atd. A jinak se mi nedějí žádné pády systému. Trochu i možná bych mohl podezřívat razer a to jejich čím dál horší Synapse, bez kterého je klávesnice nepoužitelná. A jelikož pro to dělám tak trochu support tak se toho jen tak nezbavím. Dostanu teď nějaké nové modely. A neber to mít zadarmo drahou kloávesnici, myš, sluchátka.

    U zvukového kodeku jsem párkrát musel použít starší ovladače ne ty Windows aktualizoané. I když teď to zatím jede.

    Image W10 je kvůli tomu jak MS totálně vymrvil životnost u W10 už nepoužitelný.

    Crack, snažím se mít vše maximálně legální jak jen to je v mých možnostech. Jen jsem ztratil štítek na Office 2010 a tak je mám přes KMS ale tam dřív taky nikdy nebyl tenhle problém.

    Ale to co se mi děje s tou myší tak je prostě něco, s čím jsem se nikdy dřív nesetkal.
    A mám v plánu zkusit ty W11, ty by měli alespoň dle toho co jsem četl umět android aplikace native. Takže bych nemusel používat Bluestacks. Jinak po odinstalování Bluestacku pomocí jejich utility se problémy se scroll o dost zlepšily. Ale ja prostě ten bluestack na to gamení a i používal jsem to na otestování mé hry. I když asi se mi ji plně dokončit a hodit i na mobily a na Linux nepovede.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    ROLAND: rundll32 je jenom utilitka, ktera naloaduje dll a vyhleda v nem konkretni symbol. teoreticky muze byt napadenej, ale taky to muze byt cimkoliv jinym, jak to tak u widli bejva ;) treba tim dll ktery to vola

    nez zacnes stourat do windows internals pouzil bych vylucovaci metodu: cistej disk ze supliku, nainstalit cisty identicky okna a porovnat jak se to choval.
    PES
    PES --- ---
    ROLAND:
    Otestovat HW (např. HBCD a důkladný test RAM a pak i HW co to půjde).
    Pokud není chyba v HW, tak zálohovat (alespoň data).
    Smazat, čistě nainstalovat, nahrát aktuální a originální ovladače + všechny záplaty Win.
    Pak udělat kompletní záložní image systému pro pozdější obnovu.
    Pak doinstalovat originální a NEcracknutý SW kus po kuse.
    V mezičase si udělat alespoň rozdílovou zálohu po instalaci důležitých SW a testech, že to jede.
    Nakonec opět full image.
    A pak si teprve zkoušet Tweaky a cracky a hacky...

    ;-)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    Tak menší posun v tom mém problému s myší.
    Zjistil jsem, že mám asi nějak nakopnuté rundll32. Protože když se pokusím dělat nějaké změny okolo kolečka v systémovém nastavení pro myš, tak mi to windows nastavení přestane odpovídat.
    Náhodou nenapadá prosím někoho řešení? Možné příčiny?
    GURBON
    GURBON --- ---
    PUSCHPULL: To je spravnej pristup, kez by ho melo vic uzivatelu :)
    PES
    PES --- ---
    PUSCHPULL: Hehehe, takhle to je stále "pidi síť" ;-)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Ethernet (1GB) roztahaný po celém baráku, od sklepa až do podkroví
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PES: protože mi z TV, Mobilu a Tabletu vše fungovalo (funguje) tak se v tom nechci šťourat.
    Ta domácí siť je relativně velká (Router, 2x PC, NTB podle přítomných osob, 1-4 kusy, mobily, jeden tablet, TV 2x, veřejná IP na ovládání kotle, NASka, ...)
    Jsem pak opatrný na nějaké zásahy, navíc ze sítí mám respekt ...
    PES
    PES --- ---
    PUSCHPULL: v pohodě... tímhle se nedá ani moc rozbít, stačí ty klíče pak buď vrátit do původního stavu anebo smazat (ty co předtím nebyly) a je to jako dřív...

    Každopádně nejspíš nesedí doména (WORKGROUP) té SMB a pravděpodobně není povoleno zjišťování okolní v síti (a případně není ta síť označena jako privátní - ve Win7 to bylo buď Domácí anebo Firemní)...
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PES: Samozřejmě taky děkuji. Jak jsem psal, jen nerad se pouštím do změn těchto nastavení.
    Něco změním, pak někdy zrestartuji a ono se to bude chovat jinak než vlastně chci a já už se nebudu umět vrátit ...
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GURBON: to je vono! :-)
    Takhle mi to stačí. Nechci se moc jebat do věcí, kterým nerozumím.
    Děkuji
    GURBON
    GURBON --- ---
    PUSCHPULL: Prava mys kamkoli na plochu / Novy / Zastupce. Do okna napis to \\JMENOKOMPU a dokonci.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    všechno funguje jak chci, jen když otevřu "Síť" tal tam nevidím scůj stolní PC.
    Ale když dám WIN+R a pak \\JMENOKOMPU tak se otevře přístup ke sdíleným složkám.
    V podstatě by mi stačilo na NTB a PC vytvořit zástupce, který spustí to WIN+R a pak \\JMENOKOMPU
    GURBON
    GURBON --- ---
    PUSCHPULL: muj odhad je, ze mas nekde vypnuty Zjistovani site - Ovladaci panely / Centrum siti a sdileni / zmenit pokrocile nastaveni sdileni / tam u jednoho budes mit v zavorce aktualni profil a tam je prehazovadlo na zapnout/vypnout zjistovani site.
    PES
    PES --- ---
    PUSCHPULL: máš všechny ty stroje ve stejné SMB doméně? A máš povoleno procházení sítě (Automatic Network Discovery) v Centrum sdílení?

    Pokud je ta konkrétní síť, na které se tohle dělá, zařazena jako Privátní. Tohle je tedy screenshot z Win10...
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GURBON: začal jsem doma od nejjednodušší
    WIN+R a pak \\JMENOKOMPU tak se otevře okno se sdíleným,i složkami
    Takže fajn. Prož když otevřu "Síť" tak tam JMENOKOMPU nemám?
    Děkuji za nápovědu
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Zatím samozřejmě nic dělat nebudu. Dokud nebudu vědět co dělám. Metodu pokus omyl asi raději zatím ne....
    Tohle jsou věci, kterým nerozumím. (Nastavování detailů domácí sítě)

    PES: vyzkuším postupně opatrně až budu doma
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PES: dík za odkaz, pročtu později ...

    PES
    PES --- ---
    PES:
    HKLM:\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters

    Hodnota SMB1 typ DWORD = 1 (enable) / 0 (disable)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam