• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PES
    PES --- ---
    JIMX: mne takhle příšerně potrápil vadný SODIMM modul, kdy na x32 (tehdy Win7Pro a pak i W10P) to jelo v pohodě, ale posléze s dobou běhu (jak se alokovala RAM na stále vyšších adresách, protože i x32 uměly přes PAE apod. využít více než 4GB RAM už od XP, snad i od 2k) se vyskytovaly různé podivné chybičky, občasné pády v aplikacích, občas haprovala grafika jako když průsvitný objekt při drag&drop operaci tažený přes obrazovku po upuštění prostě zůstal viset na obrazovce navždy, až samo po BSOD když chybka vzala nějakou aplikaci víc k zemi.
    Fatální to nakonec bylo až na x64 verzi Win, kdy byl dokonce problém to nainstalovat (instalátor to vzdal obvykle někde mezi 80-95% instalace na chybu kontrolního součtu, když dorazil s využíváním paměti do oblasti vadné části toho druhého SODIMM modulu, tedy vzhledem k interleavingu dual channel obecně když začal alokovat "na konci" RAMky).
    JIMX
    JIMX --- ---
    PES: to jsem ještě nezkoušel, nebyl čas ... ale kdyby se to nelepšilo, tak něco zkusím

    PES: antivir mám jenom windows defender

    DELVIT: dělám pravidelně

    KRYSPIN: je to Lenovo notebook a mám tam nějakou Lenovo utilitu, která si sama dělá právě i update driverů včetně update biosu, takže bych měl mít všechno poslední možné
    PES
    PES --- ---
    KRYSPIN: Aha! (to pak dává smysl ten BIOS update, protože HP BIOSy jsou už dekády peklo plné bugů)
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    KRYSPIN: jo a byla to HP stanice.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    JIMX: u jedné stanice mi právě toto udělal poslední Windows update. Bohužel jsem neměl čas to řešit a dotyčný stejnak chtěl čistou instalaci, tak vše vyřešila čistá instalace a hlavně před tím update BIOSu na poslední verzi (to hrálo hlavní roli). Testy HW byli ok.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    JIMX: co nějaký windows update?
    PES
    PES --- ---
    JIMX: ...jo a ještě mne napadlo, že jednou mi podobné (kromě vady v RAM) udělal externí antivir!
    PES
    PES --- ---
    JIMX: a klasika - diag. interní (BIOS) NTB + MemTest + Test disku neřekne nic?
    JIMX
    JIMX --- ---
    NAVARA: je to NB, ke kterému je připojena myš Logitech a většinou byl asi i monitor přes HDMI
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JIMX: Dělá to i s minimem periferií (klávesnice, myš)?
    JIMX
    JIMX --- ---
    Poslední dobou mi nějak často začaly padat W10 do BSOD a absolutně netuším proč ... v BlueScreenVieweru vidím toto; dá se z toho něco vykoukat? Díky

    BAT
    BAT --- ---
    LOPIK: Zalezi jak s tim kdo zachazi, staci rozumne nastavit, nejaky firewall, a pak uz jen na tom nespoustet viry.
    Zrovna ty sedmicky na jednom kompu porad mam, a neni s nimi zadny problem.
    Moje zkusenost je, ze zivnotnost OS diktuje SW, ktery potrebujes pouzivat, ne zaplaty.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    Co jsem si ještě všimnul je, že se nahrávají velmi pomalu ikonky programu, když otevřu cest v windows exploreru... divné.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GURBON: ještě jsem zapomněl odpovědět, jsou na jednom hypervisoru, stejá síť i doména.
    GURBON
    GURBON --- ---
    LOPIK: To kam klient cumi je v souboru PhDir.ini na strane klienta. Bejt tam nejakej nesmysl, nespusti se to imho vubec. Vlastnost to urcite neni.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MICKK: Ten server zatím do netu vidí
    MICKK
    MICKK --- ---
    DELVIT: vidí ten server do internetu? Není ten exac podepsaný a on čeká na timeout crl ze serveru?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GURBON:Díky za tipy. Zkusím ty FW a to Sql Studio.

    LOPIK: Určitě to není vlastnost, protože Stormware, což je výrobce, říká, že je to podporované a mají toho takhle nainstalované určitě tisíce
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    GURBON: Spíš bych kouknul na sledování prostředků - tam je vidět i síťovej provoz, ale může to být klidně "vlastnost", nemusí to být na tohle psaný, může si to něco ošahávat s neplatnýma cestama atd.. V logách toho asi moc nebude..
    GURBON
    GURBON --- ---
    DELVIT: Dal bych prolez log systemu a aplikaci, jestli tam neco netimeoutuje. Rozhodne to neni normalni chovani.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam