• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    EUCHENIE: spíš bych to formuloval jako prostředek k projekci vnitřních obsahů, na který se pak dá v terapii navázat.. nic víc bych k tomu nepřidával.. slovní spojení jako "emoční printscreen", "mapování vztahů", zní možná odborně, pro mě to jsou však nic-neříkající výrazy.. domnívám se, že ty karty (pravděpodobně nějaká vosková technika?) mohou být dobrý prostředek k iniciaci rozhovoru u klientů, pro který je tento způsob práce přijatelný (stejně tak např. pro terapeuty, kteří k podobným technikám inklinují).. nic víc (co to umí) bych k tomu nepřidával, protože je to scestné.. tak ať to pomáhá ;)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    EUCHENIE: mně se zase osvědčili kartičky z dixit, oni ti pacienti dycky nějaký obsahy vyrobí .)
    DAW
    DAW --- ---
    EUCHENIE: to je vtipný.. a zároveň i trochu smutný, jak se lidi naučili mít se před terapeutama na pozoru ;)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Jak jste, předpokládám, pochopili, nejsem terapeut, ale mám zpětnou vazbu od lidí, co karty používají, pro vizualizaci, pro emoční printscreen, pro mapování vztahů, situace (ano, možná něco z toho jsou homonyma) a s klienty se s tím pohnuli dál a chválí si to. To mě baví, že něco, co jsem vytvořila, pomáhá. Ale zaplaťbůh, kdo nechce, nebere. jasný jak facka.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    takže pátrá ve svých pamětech asi? nebo jak se to správně říká, zas mě můžeš načapat na slovíčkách .)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    NARVAH: no řekla bych, že když člověk vidí kartičku, kde je nápis lehkost, svoboda, úspěch, dost možná začne popisovat, že na obrázku u nápisu "vidí" lehkost, úspěch či svobodu, ne? nebo k tomu inklinuje. Nebo ne?
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    EUCHENIE: a v kterých oblastech dle tebe ten "rozum" pátrá?
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    byl.)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ty kráso, slušně hysterický barvy :))
    A nějakej šerosvit pro depresanty by tam nebyl? .)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    NARVAH: tak, viz výše. Plus obrázky jsou asbtraktní, není u nich ani žádné slovo, nic, takže rozum se nemá čeho chytit a je třeba pátrat v jiných oblastech.)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    DAW: volňásky mám za to, že jsem vymyslela podstatnou část názvu! :) (leč momentálně se na to necítím, možná za pár let.. kdoví esi.)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    "Karty lze použít v situacích, kdy má smysl využít zpředmětnění jako nástroj konkretizace nějakého aspektu klientova vnitřního světa, vnějšího světa jeho vztahů i rozličných aspektů jeho problému. Jsou tedy vlastně využitelné kdekoliv, kde by šlo využít i techniky aktivní arteterapie." Mgr. Michal Mynář, terapeut, autor

    ;)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    "karty pro projektivní metedy"? tím myslíš, že se ty karty využijí pro které projektivní metody? nebo je považuješ samotné za projektivní metodu? nebo snad vycházíš ze zkušenosti, že neurčitému vjemovému poli má člověk tendenci dávat utvar? nerozumím, co vlastně nabízíš a k čemu je to odzkoušení.. projekce je člověku vlastní, to, že to někomu něco připomíná je přirozené
    DAW
    DAW --- ---
    EUCHENIE: jako zevnitř?
    ( a dal ti aspoň volňásek? :p )
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    EUCHENIE: posléze jsem se dověděla, že je příznivcem swingers a zařizuje nový swingers klub.))
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    DAW: jeden známej ve všem viděl vaginy.. no dobře, někdy i penis.))
    DAW
    DAW --- ---
    EUCHENIE: to věřim.. já jsem se lek už jenom jak jsem ty karty viděl ;) .. to bych snad ani nechtěl vědět, co by ze mě lezlo, kdybych s nima byl konfrontovanej v reálu ;)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    DAW: no reference od lidí, co je používaj v praxi, jsou super. Lidi na sebe prozraděj věci, až se toho leknou :))
    DAW
    DAW --- ---
    EUCHENIE: tyjo.. vono to fakt funguje ;)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    DAW: že jsi cíťa.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam