• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MADIETTAvohoz na dnesek
    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    MABLUNG: Páč seš asi nepostradatelnej. My zaměnitelný mrdky z kanceláří musíme vyšlapovat.
    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    ILLUZE: Já dnes, ostatně jako kdykoliv jindy, vypadám mimořádně hnusně. Jsem jen místní vrchní kibic.
    MABLUNG
    MABLUNG --- ---
    ILLUZE: Nic. Jen mě baví, jak moc se na tom bazíruje. A nakonec mi stejně nikdo nic neřekne.
    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    To jsou věci. A kuchař nosí zástěru, horník přilbu a metař oranžovou vestu. Chudáci utlačovaný dresscodem.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MABLUNG: Tak co řešíš? ,-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    JAKE_UP: Osobně můžeš jít ostatním příkladem...
    MABLUNG
    MABLUNG --- ---
    ILLUZE: Chci. Nejsem IT pracovník. Podílím se na projektech té firmy jako technický inženýr. A jsem docela hrdý, že se odlišuju od PR, HR a managementu... Jo a když vyjíždím na projekty, tak jsou mým bussines oděvem montérky a přilba.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MABLUNG: Tak jestli chceš být dál neviditelný, je to tvá volba...
    Ale léty praxe v IT firmách - ti, co si chtějí sáhnout na něco zajímavějšího a nejde o produktový vývoj (i to je občas na hraně), ale zakázkový (či nejmenovaný jiný), pak větší šanci dostávají ti, které není nutné před lidmi zvenčí skrývat...
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    JAKE_UP: jsem tolerantni :)
    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    VYWERN: Och, děkuji!
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    EDERA: mozna by jsi se divila, kolik jich nedokaze zajistit adekvatni pracovni podminky :)
    JAKE_UP: souhlasit nemusis :)
    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    Návrat do dob vytáčeného připojení, nebo proč to všichni jen popisujete, ale nefotíte?
    MABLUNG
    MABLUNG --- ---
    Já dneska na technické pozici ve velké nadnárodní technologické společnosti zvolil pro sezení v kanclu tento model. Maskáčové kraťasy těsně nad kolena (zakázané), černé tričko s výrazným potiskem Sodoma Gomora (zakázané) a v práci jsem se přezul do sportovních sandálů (zakázané), ve kterých mám samozřejmně ponožky (aby mi nebyla zima). Jelikož jsem tu pro většinu lidí stejně neviditelný, jako třeba uklízečka, která vybírá myčku (pro jistotu v kostýmku), tak je mi nějakej dress code naprosto někde.
    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    VYWERN: Toto je kvalitní názor!
    EDERA
    EDERA --- ---
    VYWERN: Tak korporát, kterej nedokáže v parném létě zajistit klimatizaci, nejspíš za mnoho nestojí.:-)
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    SITH: co me zkusenosti naucily, tak fakt hadry nejsou o tom, jake ma clovek schopnosti. Tohle jsou s prominutim predsudky. Stejne jako vyska a vzhled lidi. "On ten charismaticky obchodnik bude urcite drzet slovo." Ale chapu, ze lidi to tak porad nejak berou.
    Jen kdyby jsi k nam v lete prijel do korporatu a divil se, proc mam pod stolem lavor s vodou...no divit se nebudes, budes ho chtit pujcit. V tech 35° se budes osivat behem 5ti minut ;) A kdyby v ten moment nekdo prosel v kratasech, tak mu budes jen a jen zavidet :)
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    zdravim z korporatniho IT, pro dnesek jsem zvolil cerny tricko, fialovy dziny, cerny slipon kecky bez ponozek, na hlave mam dready z toho nektery jsou modry... no lidi si tu na me uz zvykli, ja na dress code ne :D
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MART1NKA: no po tom, co nám letos na pohovor dorazil kandidát bosky a pochopili jsme, že tak má v plánu chodit pořád, nás už máloco překvapí...

    každopádně se ve firmě většinou řeší oblékání primárně office a sales lidí a bude to znít možná arogantně, ale začínám po pár úlecích u některých lidí (ani ne tak rodu mužského), vedení chápat, proč tolik trvá na vzhledu a stylu v oblékání u našich office lidí
    tenhle přístup mne moc při výběru lidí do svého týmu moc netěší (nadále i přes svou profesi si myslím, že vzhled nevypovídá ve sto procentech o tom, jaký daný člověk uvnitř je), ale už jsem se ho naučila minimálně akceptovat
    LYRA
    LYRA --- ---
    TUILE: tak zase ale na rozdíl od chlapů máme podle mne daleko větší prostor s tím co na sebe :)

    Nezpochybňuji to, že spousta lidí se bohužel buď obléci neumí nbeo mají potřebu nějaké pubertální "rebelie" (zdravíme některá IT oddělení). Na druhou stranu mi přijde, že často jsou ta pravidla sice na papíře pěkně vypadající, ale v praxi dost hrůza. Pomačkané, nesedící a "levně" vypadající formální oblečení je pro mne osobně větší estetický masakr než ony pěkné džíny. Navíc jakjsme psala řada lidí se prostě obléci neumí resp. neumí trefit to, co jim sluší... Mne přišel sympatický přístup, když firma zaplatila stylistu, který lidem poradil plus u nižších pozic přidala nějaké peníze na oblečení. Každopádně jsem ráda, že v korporátu nepracuji. :)
    T_Y_L
    T_Y_L --- ---
    TUILE: Ten princip je, že těmto lidem to nemá u koho procházet (takže je jedno jakého jsou pohlaví). Tj. oni jsou tou autoritou (není nějaká nad nimi - nebo alsepoň na jednání kam takhle přijdou). Obvykle jsou v postavení, kdy někdo potřebuje něco od nich a proto nosí co chtějí (což u někoho může být tričko a džíny). A samozřejmě v tomhle kontextu to může být také (byť podvědomě) otázka demonstrace moci.

    A obecně je k tomu silnější tendence u IT firem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam