• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MATT: Ty hele, nechtěl bys zase se věnovat hulení nebo čemu že to rozumíš? Která kulička padá rychleji nebo jak to bylo? Se pořád a dokola pouštíš do technickejch oborů - nemáš pocit, že bys to měl přenechat někomu, kdo zvládá matiku aspoň na úrovni prváku střední školy? Prostě jen čti, ne? To ti neublíží, když nebudeš hovořit o věcech, o kterejch nemáš ani šajn.
    Užs přišel na to, jak je možný, že silonový struny zahrajou stejnej tón jako železný nebo je to pro tebe pořád záhada, stejně jako ty amplitudy, frekvence a mosty?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MATT: Ne zatím to vypadá, že ani netušíš vo co go. resp. že impedance vodiče je frekvenčně závislá=> chová se jako pásmová propust. Čili různé kabely mají různou pásmovou propustnost.
    PS. za každou další mimochodnou otázku ti budu účtovat 100Kč,- d'accord ? ;)
    MATT
    MATT --- ---
    TEDDYBEDDY: a to si vážně myslíš, že propust je to stejný jako propustnost? nebo chceš naznačit, že kabel slouží jako RC článek či operační zesilovač? mě prostě zajímá, jak si své původní vyjádření myslel, ale zatim to vypadá, že ani sám nevíš..
    MATT
    MATT --- ---
    TEDDYBEDDY: a na který stránce píšou o tý propustnosti?
    MATT
    MATT --- ---
    TEDDYBEDDY: to si rovnou moh napsat že nevíš ;))
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    TEDDYBEDDY: jasný, dík. asi sem měl dotaz od začátku položit rovnou nějak takto: "najde se někdo kdo mi na bazarech zdarma vyhledá slušnou hifi sestavu do 10 000,- protože jsem línej a nerozumim tomu..?" všichni bychom si ušetřili spoustu času.. ;)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    NOISEGATE: Vítej v adult hifi klubu :) a dej vědět, jak ti to hraje.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    TEDDYBEDDY: pozdě. vzal jsem ty dynaudio :)
    máte někdo zkušenost s opravou gramofonu ve phonu.cz nebo u Satury? Případně tip na jiný servis v Praze. dík
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MATT
    MATT --- ---
    TEDDYBEDDY: propustnost ceho? elektronu?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    DEIKSAC: Akorátže " propustnost" kabelu není apriori otázkou zkreslení.
    NOISEGATE: hlavně si to očekuj na tom svým Denonu.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    DEIKSAC: vzhledem k tomu ze v tom nemaj jasno ani audiofilove (tahle diskuze necht je toho dukazem) nemuzes cekat ze hifi nepolibenej blbecek v tom jasno mit bude ;)
    TEDDYBEDDY: chapu, cantony pohrbivam teda. btw. kdybych si mel vybrat, jdu rozhodne do sharana :)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    NOISEGATE: proboha, dalsi poblaznenej. Zopakuju to, typicky zkresleni soucasti retezce je zhruba takhle:
    zesik, cd player, komp - setiny procent
    gramec, tuner - desetiny az jednotky procent v tragickejch ptipadech
    bedny - jednotky az desitky procent
    kabely - mimo meritelnej rozsah
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    NOISEGATE: PS. Dyno vs Cantony?? Njn. ukážu ti hezkou audinu A3 a ty se stejně hrneš do vw sharan :o)
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    Sakr, to budu na tech rohlikach jeste dyl nez jsem myslel ;)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    NOISEGATE: Tímhle to imo neposereš ;)
    AudioQuest FLX/SLiP 14/4 Speaker Cable - Pearl White AudioQuest FLX/SLiP 14/4 Speaker Cable - Pearl White - Kabely - HiFi Bazar - www.hifionline.cz
    http://www.hifionline.cz/...le-pearl-white/25697-audioquest-flx-slip-14-4-speaker-cable-pearl-white/
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    DEIKSAC: jasny. myslel jsem spis doporuceni na kably co maj vernejsi prenos nez obyc dvoulinka za 20,-/ metr
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    2*4 v poho unese nekolik kw, tak by to tvejch par wattu ve spicce mohlo zvladnout
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    caute, tak jsem nakonec objednal zesik Denon (+cd plyer k tomu jako bonus), a bedny (Canton LE 190 nebo Dynaadio Audience 40 jsou v jednání, snad dořeším tenhle týden.) díky za pomoc s výběrem guruům z týhle diskuze. Zvuk už teď, se starejma teslama, je někde jinde ;) budu teď chvíli o rohlíkách, ale zase si k tomu můžu pustit slušnej zvuk..
    no a nebyl bych to já kdybych nepoložil lama dotaz (filtroval jsem) co v podobný cenový relaci vůči zbytku sestavy (rozuměj do pětikila, max litra) pořídit za repro kabely? Nějaký 2x4 tasker třeba? Díky
    MATT
    MATT --- ---
    TEDDYBEDDY: jojo, neco takovyho, jen trosku mensi..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam