• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUÚstav pro dokumentaci a nápravu zločinů školních jídelen
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Pokus se slezinou.

    Opéci slaninu, přidat cibulku s česnekem, nechat zesklovatět. Slezinu očistit, nakrájet na proužky. Zprudka opéci na tuku a cibluce, přilít trochu červeného vína, přidat tymián a sůl a trochu smetany. Udusit doměkka a zahuštěna. Podávat s rýží.

    Mno - omáčka je z toho moc dobrá, ale teda slezina samotná chutná jako gumová játra, ze kterých někdo ukradl chuť. Možná kdybych je nedusila, ale jen nechala osmažené, tak by to bylo lepší.
    MEANDER
    MEANDER --- ---
    BALAENA: Reaguju na ta soutěžní menu.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MEANDER: moje dítě dozajista ne - aneb výhoda školky a školy s laktoovovegetariánským stravovacím košem
    MEANDER
    MEANDER --- ---
    ZUZKAOU: Mě by docela zajímalo, co je zač to Rybí těstovinové rizoto.
    Krom toho mám dojem, že generace dnešních žáků základních škol bude vzpomínat na pangase jako my na UHO. Bylo to furt a bylo to ke všemu.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MEANDER: Copak, nelíbí se ti rizoto se zeleninou, kuřecím a krabím masem sypané sýrem, nebo zapečený pangasius s těstovinami, nebo snad sekaná s tuňákovou konzervou?

    Von i rybí karbanátek s kuskusem má dost rezerv.
    MEANDER
    MEANDER --- ---
    ZUZKAOU: To jsou místy strašidelné kombinace :-O
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    :-)
    Soutěž o nejlepší školní oběd | YesNeYes
    http://www.yesneyes.cz/soutez-o-nejlepsi-skolni-obed.html
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Dušené hovězí | Vilemínino zátiší
    http://vilemina.blog.cz/1009/dusene-hovezi
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A dnešní tematická cuketová večeře - zapečená cuketa s mletým masem.

    Cuketu rozkrojit a vydlabat, vyhodit případné semínka a vydlabanou dužinu nakrájet na kousky. Vyškvařit slaninu, na tom orestovat cibulku a mleté maso. Přidat nakrájenou dužinu, nakrájená rajčata a adžiku. Popřípadě česnek a nějaké oblíbené byliny. Udusit do měkka a vydusit většinu vody.

    Naplnit cuketu, posypat nastoruhaným sýrem a tak 30 minut zapékat. Ideální s bramborem.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    INUSHKA: no ona musí být především mladá, nikoliv klasická přerostlá vobluda. Pak má chuť i jen na másle s trochou česneku ;-)
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    ZUZKAOU: Já jsem cuketu (a lilek) vzala na milost letos na dovolené v Chorvatsku. Měli jsme na lodi výborného kuchaře, který ji dokázal upravit tak, že měla CHUŤ a ladila se zbytkem jídla.
    Ovšem v domácích podmínkách jsem nadále ostražitá neb se obávám, že ve Střední Evropě to moc lidí nedovede.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Myslím že nějaké zelené kari by mohlo fungovat.

    Mladé cuketka nakrájet na kolečka, posolit, nechat vypotit a otřít.

    Na pánvi rozpálit olej (ideálně arašídovej nebo sezamovej), orestovat v něm chilli papričku a česnek. Odstranit česnek, přidat cuketu a prudce opéct, najemno nakrájenou jarní cibulku, přidat maso. Zalít kokosovým mlékem, přidat koriandrové a kafrové listí, citronovou trávu a thajskou bazalku. Trošku dosladit a dochutit rybí omáčkou. Cuketoví zbabělci do toho dají další zeleninu co mají po ruce. Třeba brokolici. Nebo mrkev, papriku, fazolky, mladé hráškové lusky, mladé kukuřičky, pórek a tak.

    V případě absence koření holt koupit zelenou kari pastu.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    [ WOJTYLA @ Co mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ? ]

    Aneb soutěž o to, jak připravit cuketu, aby chutnala i zarytým anticuketistům.
    CENTURIO
    CENTURIO --- ---
    NO blee, to zni silene.
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    ZUZKAOU: :-)))))

    škoda, že jsem dnes v porodnici nevyfotila knedlík s omáčkou s vizáží blitek
    a polévku ze základního vývaru č.1 z pixly celou umělou - ale to by chtělo spíš pach
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    PIGSTER: bez vajíčka dělám žemlovku už několik let, robě má alergii na vejce
    PIGSTER
    PIGSTER --- ---
    FLEGMA: jojo, tu jsem ted nedavno taky reinkarnoval - teda akorat ne v kotliku ale v remosce :)
    nekde jsem cetl, ze prej vajicko je taky ee, tak jsem to zkusil bez nej a dobry, pekne krupavy, sladoucky, vubec ne rozblemcany a hotovy temer bez prace
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    HRABALKA: že by? Já měla za to, že blivajzovaté to bylo od základu a křupavé je jen to na povrchu. Ale je fakt, že kdyby to bylo jen pečivo a jablka, tak by to mohlo být daleko míň rozblemcaný.
    Tvaroh a opečené housky bylo to, co mi na žemlvoce jediné chutnalo.
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    ZUZKAOU: to mi právě nechutnalo, ten tvaroh a vejce to zblivajzovatěly
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    HRABALKA: Doma jsme měli ještě jednu vrstvu - tvaroh, s cukrem a vajíčkem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam