• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      KEJKA
      KEJKA --- ---
      ED_EDDIE: NO_ON: Když já raději ústecký pivko... to by nemělo vadit ne?
      ED_EDDIE
      ED_EDDIE --- ---
      KEJKA: jak rikam Plzen OK :)
      KEJKA
      KEJKA --- ---
      ED_EDDIE: :) jó? tak pivko jo?
      ED_EDDIE
      ED_EDDIE --- ---
      KEJKA: mě se to kupodivu docela sklidňuje po Plzni. Teda když si nedám křidýlka "piri piri", který pálí jak čert a čtyři zelený nebo vodky :)
      KEJKA
      KEJKA --- ---
      jak působí na vaší kůži alkohol?... já ať piju co chci, tak se stejně aspoň trochu osypu.... nějaký doporučení?
      PEGGUSHKA
      PEGGUSHKA --- ---
      HARIBOKACHNA: jo tak tu jsem měla taky, ale to jsem ležela v nemocnice s brutálním eksemem a alergickou reakcí... je hodně agresivní, tak pět dní a pauza, jak píší, bo docela ničí kůži, ale pomáhá mno...
      ale dávala bych ji kdyžtak už jen v nouzi na hodně silnej eksem...
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      dneska jsem s tim byla u jine kozarky - soukrome a ta mi rekla, ze mam vysadit vse co pouzivam na tu ranu - ze mi musi udelat krevni obraz a jina vysetreni no a do te doby mi nemuzou davat zadnou lecbu a mam si davat jen obklady a nejakou uplne obyc masticku na promasteni ... je tu moznost, ze mi tento stav zpusobila HA, ale to se jeste nevi - kazdopadne jsem ji uplne vysadila pred 3 tydny pro jistotu a cekam co bude ... jsem tak nastvana, debilni ekzem:(
      KEJKA
      KEJKA --- ---
      SHEILA_B: mám takový pocit, že to co mám já, musí být asi nejdřív spařené, pak znova usušené a pak namleté do té vazelíny, páč to vůbec nesmrdí... je to prostě jen naložené, a je fakt výborná...
      SHEILA_B
      SHEILA_B --- ---
      KEJKA: jojo koprivovy me delali rodice domaci kdyz jsem byla mala, tak koukam ze se dam asi zase na bylinky, konopnou masticku zkusime asi s pritulem vyrobit....
      KEJKA
      KEJKA --- ---
      SHEILA_B: je to klasický čaj z lékárny v krabičce jako na kašel a na nachlazení a na nervy... takový ty menší kostkatý krabičky... takhle je bílo růžová od teekanee nebo jak se to píše a ten druhý teď nový je jen na kůži a jmenuje se serafin a ten je teda sypanej... dobrý jsou taky bylinky na meditaci... meduňka máta atd... nebo pak klasický kopřivový...
      SHEILA_B
      SHEILA_B --- ---
      KEJKA: a co je to za ten caj co pijes?


      Jinak ja mam tyden dovolenou - pracuji v mode, takze jsem v kontaktu neustale s oblecenim ruznych materialu + jsem dost casto pod tlakem a ve stresu, ekzem me prakticky zmizel, je jasne ze u me je to skutecne dost stresem kteremu se tezko vyhnu :///
      Ta cokolada je absolutni spoustec ekzemu, snazim se ji vyhnout ale taky to obcas nevydrzim....
      NO_ON
      NO_ON --- ---
      HARIBOKACHNA: Jo a jak pise KEJKA: pokud mozno pouzivat jen na par dni v pripade zhorseni, na denni promazavani radeji neco jineho.
      KEJKA
      KEJKA --- ---
      Mimochodem dostala jsem teď od známého jinak udělanou ganjamast, je to teda brutus zelený, jelikož je v tom marihuana namletá, ale po čtyřech měsících co je v tom naložená to má fakt sílu... ještě včera jsem měla fleky na zápěstí a krku... po dvou namazáních je to pryč a nesvědí to.

      Stejně si myslím, že mít nebo nemít atopický exem rozjetý je jen o tom jak se stravuju co piju v čem se koupu a čím se mažu... moje zkušenosti při nejhorším období jsou: pít pročišťovací čaj na krev a kůži, to hodně pomáhá na svědění, když to pořád svědí na noc je výborný analergin tablety... zabírá rychle a vydrží celých 24 hodin.... další je a hlavní: nejíst čokoládu, hodně vitamínu C a všechno ovoce s tím spojené, dál kyselé zelí, hodně kořeněné věci (pepř, chilli), jednou za čas se vykoupat ve vaně s mořskou solí a jednou za týden nebo za 14 dní si dojít na solárko... hodně mastný krém ( jak jsem už psala používám marinu nebo nela batole) a na kortikoidy se celý měsíc nemusím ani podívat ;)
      KEJKA
      KEJKA --- ---
      HARIBOKACHNA: jo, svýho času mi hodně pomáhala, ale nechce se to s ní mazat dýl jak 5 dní až týden a pak musíš vynechat... A. )je pak bez účinku a B.) jsou to kortikoidy, takže klasicky tý kůži to pak i škodí... v intervalech kdy se mazat nebudeš by to chtělo nějaký mastný výživný krém, který tě dobře promastí... já používám buď dětské nelabatole s modrým puntíkem na tubě, nebo obyčejnou marinu.
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      jmenuje se to BELOGENT MAST - znate nekdo?
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      tak jsem dostala masticku s kortikoidy - uvidime snad zabere
      FOX_E
      FOX_E --- ---
      já prostě říkám:Myčka nad všechny jary.....začínám šetřit:)
      MAJKA
      MAJKA --- ---
      no a nebo si koupit jar na nejake prirodnejsi bazi, z nektereho z tech shopu se zdravou vyzivou :]
      PEGGUSHKA
      PEGGUSHKA --- ---
      GREGI: rukavice jsou divný, kvůli jednomu talíři zbytečné...
      ale ted máme novej jar a ten je prej pro lidi s eksémy a není tak agresivní, což musím přiznat, mně nic nedělá:)
      FOX_E
      FOX_E --- ---
      MAJKA: jj občas to tak udělám,když si vzpomenu....díky:)
      MAJKA
      MAJKA --- ---
      FOX_E: namaz si tedy ruce pred mytim aspon vazelinou. na mistech, kde je to horsi, dej tlustsi vrstvu, a primo na tlapky asi ne moc velkou, jinak nadobi zamastis a bude klouzat, ze ;] ale aspon trosku vazeliny vetrit pred mytim tu kuzi trochu ochrani
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam