• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    ULO
    ULO --- ---
    SEBIEN: Jo Jo, pak mi to došlo, úplně jsem na tu hru zapomněla, jak jsem ji nikdy nehrála.
    CORWEX
    CORWEX --- ---
    JANISKA: Pak už je jen krok k Chrchličům.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    ULO: Mně to k tomu vizuálu naopak celkem štymuje (ti skřítci maj vpadat jako chomáčky vlny).
    Možná něco jako Chrlíci, nebo i ti Chrliči by mohlo fungovat.
    ULO
    ULO --- ---
    QUANTI: já vím ;) ale teď tu představu nemůžu dostat z hlavy :D
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ULO: to už by si ale nekoupil nejspíš vůbec nikdo :D
    ULO
    ULO --- ---
    Teď mě napadlo, že asi nejlepší překlad by byl “chrchel”, to by splňovalo souvislost s hrdlem a současně je to zvukové skoro identické. ;)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ULO
    ULO --- ---
    JANISKA: urcite to souvisí s krkem a asi i s kloktanim (s tím slovem jsem se nesetkala), ale je to napadne podobné anglickému (ale už ne holandskému) názvu pro chrlič. Je pravda, že chuchvalec je asi zavádějící i tomu vizualu. Co jsem tak pochopila jsou to malí skřítci. Možná pro to chchchch v obou názvech je nějaký důvod.
    Úplně mimo od dětství rada používám pojmenování chuchel pro různé věci, souvisí to s Chuchlí, kde jsme se vždycky zasekli v zácpě.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    ULO: A chápu správně dle google translatoru, že gorgel nějak souvisí s krkem/kloktáním? Protože k tomu by odkazovalo vyprávění (zatímco Chuchvalci odkazují spíš k vizuálu).
    ULO
    ULO --- ---
    YMLADRIS: knížku neznám, ale zaujala mě pro dceru, protože žijeme v Holandsku, tak jsem ji hledala v holandštině. Překlad Chuchvalec se mi líbí, zvukově je to dost podobné tomu Gorgel.
    Jinak moc Dekuju, v holandstine je k tomu dost výukových her na pravopis a počítání, to se bude hodit!
    MAJACHUNATA
    MAJACHUNATA --- ---
    nevlastnite prosim tu nekdo komix "Hilda se vraci", ktery je pro vas treba uz za zenitem? Uz se mi ho nedari sehnat a rada bych ho poridila
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    DZODZO: Dneska zakoupeno a příběhy jsou tam tři.

    Jinak všem díky za doporučení! Dceři (potažmo i nám) se kniha moc líbí a příběh “Anička má X, ale kde je?” jí skoro až hypnotizuje :) Až mě mrzí, že mě ta knížka v dětství minula.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    QUANTI: Kdyby to nikdo tady nechtěl pro sebe, vzala bych si hromádku č. 2 do školy 🙂
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    JANISKA: Děkuju. Ty máme a jsou bezvadný, ale zatím je to pro ní příliš roztříštěný. Tuším oblibu v (blízké) budoucnosti, ale chtělo by to ještě něco koncentrovanějšího.

    LADY_MYSKA: Projedu to, děkuju.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Mám tady nějaké vyřazené knížky, seřadila jsem je do tří skupin - (před)školní procvičování (příprava na školu + první třída) / beletrie / "populárně naučná" literatura pro děti. Za odvoz Praha-Zličín, neužil by někdo?

    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNIE: za pozornost stoji vetsina knih od Ester Stare - Kniha pocitu, Povis mi to, Nauc Edu abecedu, Aport Fousku, Az se ucho utrhne, Zvanda a Melivo, Sedik a Bubi, Koho serere vlk?
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    ANNIE: Podle mě jsou pro tyhle účely bezkonkurenční knížky Zima, Jaro, Léto, Podzim a Noc od Bernerovy.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    To nove vydanie myslim obsahuje iba 2 z 3 pribehov co boli v tom starom
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    ANNIE: Jsem blbec, koukám, že je v pohodě k dostání nový vydání!
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    ATUARFIK: to vypadá výborně! Teď už je mít štěstí v antikvariátu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam