• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Boj o první místo | foglarweb
    https://foglarweb.skauting.cz/clanky.php?id=55

    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MASOUMEH: mně taky přijde slabší než první díl, nějak moc ezo a divnověcí; ale četli jsme to i s naším dvanáctiletým, ale on holt má kink na mhd.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MASOUMEH: Ono se tomu asi půjde těžko vyrovnat. Ale i tak to zkusíme :)
    MASOUMEH
    MASOUMEH --- ---
    Môj prvák a štvrták majú radi obidve.
    Pri Kolečkovi mi príde, že ten štvrták už je horná hranica. A tiež mi príde slabší ako prvý diel.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    HANELA: čtyřleťáky už mám teda trochu v mlze, jak moc pobírají, ale asi by to taky dal, přinejhorším rok dva počkáš. Ty strašidla tam jsou fakt milý, je to krásnej koncept.
    HANELA
    HANELA --- ---
    QUANTI: myslela jsem tu Strasidelnickou, ale obě vypadají dobře. Chtěla jsem to pro ctyrletaka, má rád strašidla.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    HANELA: Kolečko nebo Strašidelnická? Hlavní hrdinové Strašidelnické jsou druhák a čtvrťák, cílovka je spíš ta mladší hranice, ideál bych viděla tak 5-9. Kolečko cílí myslím na trochu mladší, ale věřím, že náš vcelku dětský třeťák si to taky ještě dá.
    HANELA
    HANELA --- ---
    QUANTI: pro jak staré děti to je? Vypadá to pěkně.
    GOLDBERRY
    GOLDBERRY --- ---
    QUANTI: Speciálně kvůli tobě to sem píšu ;-).
    Strašidelnickou neznáme, prozkoumám.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    GOLDBERRY: Nene!!! Víc by mě nadchlo už snad jen třetí pokračování Strašidelnické...
    GOLDBERRY
    GOLDBERRY --- ---
    Kdyby měl někdo stejně postižené dítě, vyšla Nová dobrodružství pana Kolečka ;-).
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    SCHWAB: Vlatstně jo. Tak nějak jsem od toho čekal trochu víc přístupnější text i pro menší děti. Dcerka má 8 a pro ni to ještě nebylo. Je to sice podáno jako zjednodušený příběh, ale bez znalosti kontextu se to musí hodně dovysvětlovat. takže spíš je to určeno pro starší děti 12+
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    PUKPUK: už je "pak" ? .)
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    VOY: Úspěšně se mi podařilo se jí vyhnout jako povinné četbě ve všech institucích a dostala jsem se k ní až v dospělosti. Takže k ní třeba nemám ten klasický odpor a vlastně se mi tenkrát i líbila. Do "Top 10" bych ji ale nezařadila :)
    LADAVAZA
    LADAVAZA --- ---
    GALE: Vkusem bych to nenazvala. Prostě si to nějak sedlo. Později jsem se od Němcové snažila číst Divou Báru (nedocetla) a Dopisy (dočetla, ale spíš hnána pocitem antipatie)
    GALE
    GALE --- ---
    LADAVAZA: V pořádku. Je vidět, že jsi měla vkus už jako dítě. Pro mě byl jako zjevení Lev, čarodejnice a skříň. A žánru jsem zůstala věrná.
    GALE
    GALE --- ---
    QUANTI: U nás hrozně letěly takové ty koňské dívčí románky. Holka jede na prázdniny na farmu - koně, kluk kydající podestýlku, líbačka v maštali doplněné o radoby detektivní zápletku a/nebo konflikt s rodiči. Četla jsi jeden, četla jsi všechny.
    Jo a Stopy hrůzy.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    GINGERCAT: Jako bacha, tu četly moje spolužačky na základce :)) nostalgie se přeceňuje, ono se to znova vydává a vrací.
    LADAVAZA
    LADAVAZA --- ---
    Ale byla jsem s tím za exota.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam