• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATESISKOKettlebell - ultimátní posilovna do ruky
    Kettlebell nebo také girja je tradiční ruská litinová činka vzhledem připomínající dělovou kouli s držadlem. Používá se jako tréninkové nářadí k získání síly, kondice, ke ztrátě tělesného tuku a k posílení všech svalových partií. http://en.wikipedia.org/wiki/Kettlebell http://www.youtube.com/watch?v=Lwme8rkzetg http://www.youtube.com/watch?v=gy5uU7ku-Lo
    rozbalit záhlaví
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    ALONSY: Pokud máš nějaké schopnosti autokorekce a vlastní vůli, tak seminář + literatura + cvičení doma může fungovat. Ne každému to funguje, docházka na tréninky je jistota... ale když to nezkusíš, tak to nezjistíš.
    RODWY
    RODWY --- ---
    ALONSY: seminar.)
    STENNY
    STENNY --- ---
    ALONSY: Moje zkušenost: Učil jsem se swingy a TGU podle Radarovy knihy. Pak jsem došel na seminář a odnesl si asi 4 poznámky o tom, co opravit na swingu a asi 8 o opravách TGU (a některé celkem zásadní, typu "dělej to tak a tak, jinak si odpálíš krční obratle"). Asi bych se snažil udržet na tréningu tak dlouho, dokud bych se ty základní cviky nenaučil... a nebo bych šel na seminář. Myslím, že správně se TGU a swing z knihy nenaučíš. Ale třeba jsem lemra :).
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Začala jsem chodit na funkční tréninky, strašně moc mě to baví, ale má to dva háčky, čas mám jen od osmi ráno, což moc často nedávám, a platit každý měsíc tisícovku je pro mě prostě nereálné. Nehledě na to, že často prostě zaspím, mám problém i se vstáváním na desátou (ale OK, to je můj problém).
    Jsem ve stavu, že neudělám ani klik, chodím sem, protože vím, že tady se tyto věci naučím. A opravdu moc mě to baví.
    Ale jak říkám, jak cenově, tak časově je to pro mě neúnosné.
    Teď už jsem prošvihla dvě hodiny za sebou, což mě akorát opravdu štve a psychicky deptá.
    No, a tak přemýšlím, že bych se na to (fakt nerada, ale vím, že za říjen to dohromady finančně nedám) vykašlala, a třeba si koupila tu osmičku domů.

    Dělám akorát deadlifty a minulé úterý jsem se začala učit get-up. Ráda bych se vrhla potom doma na ty swingy, ale na FT chodím proto, abych se hýbala dobře. No a když už jsem se tak hezky vypsala, tak jsem zjistila, že ani nevím, co přesně po vás chci za radu...

    Asi, jestli se mi ta osmička vyplatí kupovat a jestli se ty swingy třeba zvládnu naučit v nejhorším sama... Případně podle té odkazované knihy.. S tím, že do konce září ještě pár hodin (upřímně doufám) dochodím.

    Jinak dělám ještě kickbox, problém je, že na tom se už vůbec ty pohyby správně nenaučím... (a to je další problém, dávat tréninky 4 dny po sobě s tím, že doteď jsem nedělala nic prostě také nedávám moc v pohodě a ten je navíc levnější a já ty kontaktní sporty opravdu můžu... takže toho se nechci vzdávat úplně stejně a tak nějak díky ceně, kamarádům a kontaktnosti vyhrává)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    ACLM8: to se dozvím z reklamy na knihu a proto mě taky zaujala žejo, mě zajímá jestli ji tady někdo četl a přišla mu přínosná a čtivá, dejme tomu :-)
    ACLM8
    ACLM8 --- ---
    AOTEAROA: Tracy je "Queen of kettlebell swing" a jeji příběh o tom, kolik taky díky swingům shodila je wow!... myslim, že to mluví za vše!
    KABIS
    KABIS --- ---
    Tak kettlebelly z KB5 jsou doma. Jsou strasne krasny a mam z nich hroznou radost, o vikendu s nima zacnem cvicit, tak se moc tesim :)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    SVATY: ja jsem to asi pretizil na jenom tripu co jsme sli s krosnou. Kdyz jsem nesportoval, tak to bylo docela dobry, ale stacilo jit pakrat na fotbal a vratilo se to.
    SVATY
    SVATY --- ---
    MIKEKT: Pata je pruser, obrazil jsem si jí koncem jara a ještě v srpnu jsem to občas cítil a to byla jen blbá obraženina. Ani si nechci představovat, že bych s tím měl něco horšího
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    STO78: jo takhle me boli pata uz asi od dubna. Prej bursitida. Nejdriv mi rekli, ze ot chce klid. To nepomohlo. Pak nejaky krem ala fastum gel jenom na predpis a ted mam rehabilitace. Mam trochu obavu,ze ani to nepomuze. Jsem zvedav co zkusi pak
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    STO78: hehe diky.. :-D pobavil ten konec... "zerejme stejne skoncis u Fastum gelu" :-D
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    SVATY: mno uz v podstate po cviceni... nerekl bych primo, ze by rameno povolilo, polozil jsem to normalne "kontrolovane" ale citil jsem, ze to neni moc ono.. takove pnuti v ramenu jsem u toho citil + takove jakoby preskoceni... blbe se to popisuje... ;-(
    Nasledne jsem s tim musel vecer jeste "blbnout" tak jsem tomu asi moc nepomohl...
    Doufam, ze jak pises dva dny a ok... pri nejhorsim v pondeli jdu nastesti k chiropraktorovi, tak mi na to kdyztak snad taky koukne...
    SVATY
    SVATY --- ---
    TRIPLT: Bolest přišla až dnes ráno popř. až po cvičení nebo ti v tom něják křuplo popř. to rameno povolilo už přímo při TGU ?
    Poslední tři dny jsem měl úplně stejnej problém v naprosto stejným místě a taky jsem měl trochu strach jestli to není třeba nějákej zánět protože, dělám teď brigádu kde je to rameno namáhám šíleným způsobem + jsem o víkendu musel po dvou měsících zase začít trénovat (samozřejmě bez odpočinku hotovej z brigády) no a v neděli ráno jsem se vzbudil s tím, že pro mě bylo nereálný zvednou ruku nad hlavu a kalhoty jsem si natahoval asi dvě minuty. Naštěstí dnes už je to celkem v pohodě... Normální svalová horečka, dej si hodně studenou sprchu (resp. na to rameno) pak si to natři nějákou hřejivou koňskou mastí ať se ti místo prokrvuje, klidně víckrát za den a za dva dny budeš jak rybička :)
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Vcera pri TGU se mi stala takova nemila vec... pri zvedani kettlebellu ze zeme nasladnem stahovani dolu jsem asi spatne zafixoval rameno...
    Sel jsem cvicit i pres super unavu... priste to kaslu... :)
    Boli me rameno jakoby ze predu... viz obrazek... specifikoval bych to jako bolest presne uprostred toho svalu na obrazku... :-D
    http://medicina.ronnie.cz/img/data/clanky/normal/481_1.jpg

    Doufam, ze mam jen namozenej sval... kdyz mam ruku v klidu, tak celkem ok, ale pokud zkousim zvednout ruku tak to desne citim... a kdybych zvedal az nad hlavu, tak to na "krev" asi zvednu, ale pocit teda nic moc...
    Nesetkal jste se s tim uz nekdo? Zda tomu mam nechat klidovej rezim, nebo to zacit resit driv nez pozdeji?
    YMP
    YMP --- ---
    RODWY: thx, objednáno :)
    RODWY
    RODWY --- ---
    KOUPIT KETTLEBELL | Kettlebell KB5: Cviky, kurzy, semináře - StrongFirst ČR | Funkční silový a kondiční trénink - cvičení s kettlebell, velkou činkou a posilování s vlastní vahou
    http://www.kb5.cz/kettlebell-shop/
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    RODWY: A cena?
    RODWY
    RODWY --- ---
    RODWY
    RODWY --- ---
    YMP: koncem pristiho tydne snad budou v cr.)
    realne 2-3.9 urcite!
    YMP
    YMP --- ---
    RODWY: je prosim nejakej posun s temi fever kb, o kterych si psal zde RODWY: ? thx
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Ty CKB podle mě nabízí zatím nejlepší poměr cena/výkon. Normálně se s nimi cvičí a jsou dobry. A ceny jsou o dost lepší než třeba u Kettlebell.sk. Doufám, že mi to vyjde a z dovolené si dovezu nějaké to želízko do zásoby
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam