• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATESISKOKettlebell - ultimátní posilovna do ruky
    ELSKERSTEIN
    ELSKERSTEIN --- ---
    Dneska je to samé "Be better man!" a jak člověk upustí na zem trochu kritiky, tak je oheň na střeše. :)
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    STEVIE:
    Je to ale Praha 9:
    Kettlebell KB5 Gym Praha 9 | Kettlebell KB5: Cviky, kurzy, seminářeKettlebell KB5: Cviky, kurzy, semináře | Škola pohybu, síly a kondice: cvičení s kettlebell, velkou činkou a posilování s vlastní vahou
    http://www.kb5.cz/praha9/
    OPEN GYM
    Možnost si přijít sám/sama zacvičit kdykoliv v daném časovém rozmezí.
    1200,-/10 vstupů (platnost 4 měsíce od prvního vstupu), anebo 160,- singl vstup
    PÁ 7-10 14-18
    PMPM
    PMPM --- ---
    ELSKERSTEIN:

    Víš, co si o podobných komentářích myslím?

    Nic.
    ELSKERSTEIN
    ELSKERSTEIN --- ---
    STEVIE: Musíš jít na lekce, mít při tom zpevněný zadek a střed těla.(když na tu lekci jdeš) Hlavně si nekupuj bell pod 12kg, protože PM říká, že to je nesmysl. PM totiž přes internet vždycky pozná, že jsi slabý a ví přesně na co potřebuješ cvičit. }konec ironie
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    tak me napada neví někdo o gymu na Praze 1,6,7, kde maj ve výbavě nakejch pár Bells a dá se tam jít nějak normálně večer zacvicit si to svoje? .. ne lekce..
    něco sic samo doma mám, ale nemam klid, mam málo místa a zakopavam o hračky... dík za pripadne tipy :)
    PMPM
    PMPM --- ---
    MAGUMI: My se zase stydíme před holkama (protože ony zvedaj těžší váhy), proto máme na Jiřáku "gentlemen only" :-)
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    PMPM: Jj, taky si myslím, že to je často jen tím, že se stydí před klukama. Proto jsou fajn tyhle "ladies only" projekty.
    PMPM
    PMPM --- ---
    MAGUMI: "Jediné, co holkám někdy trochu chybí, je odhodlání pořádně zabrat a neohlížet se na to, jak při tom vypadají."

    A to je možná i jeden z důvodů, proč má moje paní "ladies only gym".
    Odhodlání nechybí.
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    PMPM: Šikulka. :) Holky často bývají v posilce lepší. Když je nějaký pták nenaučí blbiny, dělají všechno hezky technicky, navíc je víc zajímá, aby měly hezké nohy a zadek, což je nutí cvičit spodní část těla, a nejen partie, které jsou vidět v zrcadle od pasu nahoru, jako to dělají chlapi. Zrovna úterý vedle mně takhle dřepovala úplně ukázkově jedna šikovná slečna, přední i zadní dřepy, musel jsem jí jít pochválit. Jediné, co holkám někdy trochu chybí, je odhodlání pořádně zabrat a neohlížet se na to, jak při tom vypadají.
    PMPM
    PMPM --- ---
    MAGUMI: Už vidím, Chaplin, tak to jo, to dává smysl :-)
    PMPM
    PMPM --- ---
    MAGUMI: To mi nedělej. Impérium vrací úder :-)

    Krásná síla: Pavla M., 32 kg na kettlebell bent press
    https://www.youtube.com/watch?v=gGFfaMhlyeY
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    PMPM: Tady máš nejfunkčnější cvičení ze všech:

    NICOLE CHAPLIN - SINGLE ARM BICEP CURL SHOULDER PRESS KETTLE BELL ON BOSU.avi
    http://www.youtube.com/watch?v=3S-nGuCGd6g&t=19s


    Doporučuju dělat v racku, pro větší bezpečnost. :)
    PMPM
    PMPM --- ---
    LIMONADA: Velmi lehký trénink - přemýšlet v duchu "pohyb" než "posilování".
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    PMPM: díky za tipy, já právě řešim, jak využít váhy doma, taky mám i jiný pohybový aktivity tak abych to nepřepískla, ale zase se uplně neflákala když už to železo doma mam;)
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    MAGUMI: Pro děti dobrý.
    To mi takhle smráďata tahaly/zkoušely tahat moje "pracovní" železo, tak jsem jim radši pořídil tohle- hlavně že to unesou ;-)
    PMPM
    PMPM --- ---
    BOUCNER: A co s ní hodláš cvičit?

    MAGUMI: !!!

    LIMONADA: Dámy z FuTr, jste prostě silný :-) Pár tipů na to, co dělat, když se stávající váha stává lehkou, dá se s tím pracovat jinak.

    Příklad get-up:

    - get-up s 10 sekund pauzou v každé fázi
    - rozvíjející se zespoda/shora
    - s opakováním fází
    - s pressem v každé fázi

    Příklad swing:

    - jendoruč
    - z ruky do ruky
    - s ekcentrickým zrychlením
    - high pull
    - snatch

    Pokud člověk nejede drily s double kettlebell, doporučuji na doma tak 3, a cajk. ideální je si v dny mimo gym projet s lehkou váhou vše ostatní, po pár opakováních. Příklad: Jedeš v gmyu clean, press, shyb, swing, snatch. Doma si dáš pár get-upů, pár windmillů, pár pohárových dřepů, páku, svatozář, čelná dřep, nějaké drily dnem vzhůru, atp. A jinak souhlas, s 92 kg taky chodím swingovat do gymu :-)
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    PMPM: tak já mam 12 a 20, 16 mi na nektere veci chybi, a 24 casem uz by asi taky nebyla zahozeni vzhledem k tgu i swingu, ale halt doma bude to o trosku lehci a tezsi budou v gymu=)
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    BOUCNER: Kdyby to bylo moc těžké, jsou i kilovky: http://www.kokiskashop.cz/cz/kettlebell-cinka-1-kg-movit-P26866

    Nejlepší je ten popis:

    Profesionální MOVIT® kettlebell činka o hmotnosti 1 kg. Jednoruční činky typu kettlebell jsou již několik let oblíbené nejen uprofesionálních sportovců, především se zaměřením na bojové sporty, ale také při vojenském výcviku armády i policejních složek i zaměstnanců bezpečnostních agentur.
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    PMPM: já si přeci nepořizuji takovou "pseudo" váhu proto, abych s ní swingovala, ale jako dobře uchopitelnou činku pro velmi slabou ruku
    PMPM
    PMPM --- ---
    LIMONADA: Ano/ne/jak kdo. Pokud člověk pořizuje bell na doma, musí velmi pečlivě volit, jaké váhy a na co. 2,5 kg - 4 kg Lidlbell spíše na nic. Kettlebell člověk pořizuje především kvůli get-upu, dřepu, swingu, pressu, atd. Dámy mají tu nevýhodu, že budou kvůli pressům pořídit bell více, ale ani tam bych nešel co se startovní bell týče v naprosté většině případů pod 12 kg. Pokud si gentleman pořizuje 4-8 kg, je to slabší dáma.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam