• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATESISKOKettlebell - ultimátní posilovna do ruky
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Vybavuji na chalupu venkovní posilku a potřebuju (asi) i nějaká KB. Pokud hci jeden univerzál, jakou hmotnost? Celé je to koncipováno spíše na výbušnost (pytel, švihadlo, kb, medicinball), neplánuju tahat tuny železa, na to mám fitko.
    Pokud máte radu i na hmotnost medicinballu, taktéž uvítám.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    UMIAKI: Aha, tak to je něco jiného. Jestli potřebuješ menší váhy, šel bych klidně do hranatých jednoruček
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    JEREMIUS: Vy to všichni berete tak vážně ;) Tak jsem si to našel a to co dělám se jmenuje "renegade rows". Teď to dělám s tím jedním bellem a střídám prostě strany...
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Jako kupovat si kettlebell kvůli tomu, abys na tom dělal kliky? :-D To je opravdu nesmysl. Kup si ty maly bradla (klidně stačí i ty plastovy, co mívají v Lidlu za 150 Kč)
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    UMIAKI: Místo kliků na KB můžeš dělat na zemi tzv. Diamond push up a pokud by jsi nedal na dobrou radu PMPM a chtěl za každou cenu dělat tu tvojí variantu, tak bych s ohledem na bezpečnost a všestranější využití doporučil radši malý bradla, třeba tyhle http://shyby.cz/eshop/kategorie/bradla/zbozi/bradla-czech-workout-mini
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    PMPM: Mě se tenhle cvik dost líbí. Cvičím takhle doma s 12kou a zdá se mi to dobré. Nicméně o tom převrácení je to asi pravda. Zůstanu u té jedné.
    PMPM
    PMPM --- ---
    UMIAKI: S lehkýma váhama nebezpečné - zvrkne se a... Takže a) zesil b) necvič kliky na kettlebell
    NIXX
    NIXX --- ---
    UMIAKI: RKC
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    Jaká značka dělá 8kg kettlebell s rovným dnem, takže se na nich třeba dají dělat kliky? Spartan je na to moc nepřesný odlitek.
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    JAHODOVE_PYRE: dík za názor :)
    JAHODOVE_PYRE
    JAHODOVE_PYRE --- ---
    STEVIE: bejt tebou nechám si to odoperovat. Já mám novej vaz a je to na 90% oproti zdravýmu koleni, ale o 190% oproti přetrženýmu, nestabilnímu koleni. Pak můžeš začínat trénova vše a bez ortézy.
    Btw. hodně se osvědčují balanční podložky, ortopedický míče na hamstringy. Dřepy bych rozhodně vynechal, cítíš-li nestabilitu uvnitř kolena
    PMPM
    PMPM --- ---
    Asi je vidět, že máme opravdu radost :-)

    Kettlebell: Simple & Sinister
    https://www.youtube.com/watch?v=qwMbq_9vELc
    PMPM
    PMPM --- ---
    ELSKERSTEIN: Full body lift.

    JAROUSH: Ano - však jsme měli na bent press seminář s tím nejpovolanějším, Davidem Iron Tamer Whitleym, novodobým mistrem bent pressu. Spousta dalších vychytávek :-)
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    PMPM: to přizvednutí kb, předloktí (a vlastně celé paže) a otočení ramenem dozadu (a pak usazení koule lehce směrem dolů do startovní pozice) v první fázi jsme určitě dřív nedělali :)
    Jsem si téměř jist, že se to dělalo jen otočením, bez přizvednutí koule.
    Je to nějaký nový postup (vylepšení/zjednodušení)?
    Když si to zkoušim nanečisto bez váhy, tak mi tahle nová varianta jde tak nějak líp a zdá se přirozenější.

    (hádám, že to bude i taková trochu pomůcka pro lidi, co maj ne úplně 100% mobilitu ramen, hrudní páteře, možná i lopatek)
    NIXX
    NIXX --- ---
    Koupím 16kg kettlebell, tenhle [ GRISS @ Kettlebell - ultimátní posilovna do ruky ] už je bohužel zabranej... Praha. Díky! :-)
    ELSKERSTEIN
    ELSKERSTEIN --- ---
    PMPM: Krásná práce. Pohybový vzorec tohoto cviku je předklon? Nebo je využíván triceps?
    PMPM
    PMPM --- ---
    FRAKTALEK: Ha, tak to nechápu, autorské video, s free jinglem na začátku na konci, nerozumím.
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    PMPM: "This video has been removed for violating YouTube's Terms of Service."
    PMPM
    PMPM --- ---
    Jeden z pokročilejších (a mých nejoblíbenějších) cviků - bent press. V podání našeho žáka Honzy, ukázková technika, radost pohledět.

    StrongFirst SFG2 Kettlebell Bent Press
    https://www.youtube.com/watch?v=lRIwa6cFwE8
    GRISS
    GRISS --- ---
    Prodam kettl, nepouzivany, neosahany, 16kg, idealne osobni odber Letna nebo Florenc. Cena 1300,- diky posta

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam