• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    ABS
    ABS --- ---
    DAN_F: tak jsem s vyberem postoupil a nosice kol se vzdal. Vse krome stareho Ioniq mi prijde ne hodne mych penez a tech je na sekundarnim trhu strasne malo.
    Vidim to tedy asi na e-soul, koukal jsem i ten model 3 ale narazil jsem na mizerny polomer otaceni (2x jsou kontroloval ze je horsi nez muj Espace :) ) a hodne nizkou svetlou vysku, ne uplne pro ceske silnice, pro hodne lidi je to jedno, ale znam svou manzelku a vim kudy jezdim :)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    KEB: Některá ano. Tesla má towing mód.
    KEB
    KEB --- ---
    BOBASH: Nemožnost přívěsu je imho docela problém. Ne kvůli karavanu, ale kvůli stěhování čehokoliv, nehledě na to, že koule vzadu je i něco jako silové pole, které ti chrání auto :D

    a ještě mě zaujalo tohle:

    Pokud se vaše hybridní nebo elektrické auto pokazí, nemělo by být odtaženo, nýbrž by mělo být umístěno na plošinovém přívěsu. Tím se zabrání poškození elektroniky na palubě, jako je například trakční motor, který při dojezdu generuje elektřinu.

    Takže když ti dojde baterka, tak tě k nabíječce nikdo nepopotáhne...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    ABS: To nedává žádnej smysl.

    Spíš bych tipoval, že třeba EV udělaný z ICE aut budou výrazně těžší, což bude problém kvůli celkový hmotnosti soupravy, nebo tak něco.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    ABS: S tím, jak nízko je těžiště EV, by to neměl být problém...
    ABS
    ABS --- ---
    KEB: vim ze tesly mohou (minimalne S a X). Muj nazor je, ze nemohou mit z duvodu rozlozeni hmotnosti mezi napravy, kdy pri zatizeni 100kg tak daleko za zadni napravou dojde k neprimerenemu odlehceni predni.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    ABS: Tohle je docela zásadní překvápko...
    Osobně si nedovedu představit, že bych si pořídil auto za které nezapojím valník...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JANOS: Tak z čeho je střecha je úplně jedno, když ten nosič drží u každého auta za ty bočnice nade dveřmi. Kdyby se to mělo přidělávat na střechu jako takovou, tak by to bylo možná lepší kdyby byla skleněná, vzhledem k tomu, z jak superpevného plechu bývá povrch střechy :)
    JANOS
    JANOS --- ---
    Tesly uz maji kouli i nosice. Kouli je potreba objednat od vyroby, jinak nelze. Ja mam stresny nosic na Model 3, funguje super, na to ze je cela strecha ze skla :)
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    KEB: me docela prekvapuje že s tím vubec je nejaky problém ... třeba to nektere ev nemaji konstrukčně vyřešené ... což je teda dost překvapující
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KEB: urcite moze

    Model X towing 2250 kg/5000 lb boat+trailer up the mountains
    https://www.youtube.com/watch?v=op2JZi7zMbM
    KEB
    KEB --- ---
    ABS: proč nemůže mi Ev kouli? A zeptám se jinak, může mít nějaké Ev na dnešním trhu kouli? Neví někdo?
    ABS
    ABS --- ---
    PEPAZZ: nedovoli kouli, na strechu nechci a ani jsem nezjistoval. Za mne je to velice neprakticke kvuli garazi (nemohu parkovat pred ni) a co vim tak na strese je aerodynamicky odpor vyssi nez na kouli.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    ABS: a nejde to na strechu, nebo ti nedovolej na evčku kouli?
    ABS
    ABS --- ---
    Spise zajimavost k elektromobilite. Vybiram EV pro dojizdeni do prace v Praze a po okoli, ale zaroven chci minimalizovat soucasny spalovak Espace, hledam auto s moznosti instalace nosice kol. Rozpocet mam do 800kCZK vcetne DPH.
    Ioniq - nelze nosic
    e208 - nelze nosic
    Zoe - lze ale vypada hrozne, a chybi radna termoregulace baterie :)
    id3 - neni a hned tak asi nebude :(
    cinske varianty - zatim moc neverim

    Asi tusim pricinu, auto ma by esignovane jako EV jinak je to tezky kompromis, baterie pokud nejsou rovne v podlaze tezce zatezuji zadni napravu, hodne je to znat i bez zatizeni u ioniq.
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    Tesla Cybertruck is going to be 'able to float for a while,' says Elon Musk - Electrek
    https://electrek.co/2020/04/20/tesla-cybertruck-float-elon-musk/amp/
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    levny benzin paradoxne sposobi, ze tankovanie auta potrva dlhsie ako dobitie elektromobilu :D

    Litr benzínu za 22,50: Takhle v Brně šílí kvůli plné nádrži - Brněnský deník
    https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/benzin-cerpaci-stanice-cena-brno.html
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    SHEFIK:
    konecne informace o servisu. dost pozitivni
    SMRGL
    SMRGL --- ---
    Jen tak mimochodem, v úterý jsem si půjčil na výlet Renault ZOE s motorem R90 a baterií 41kWh.
    Na trase 147 km přes Prahu a kolem Vltavy byla celková spotřeba kolem 17kWh ( tzn. kolem 11,6kWh/100Km).

    Skutečná spotřeba pak byla kolem 12,5kWh/100Km po zapocitani ztrát při nabíjení 22kW AC nabíjecí stanici. Tzn. emise CO2 na vyrobu a distribuci elektrické energie pro jsou pak maximálně kolem 5,5Kg Co2/100km u českého špinavého energetického mixu. Což je přibližně polovina normovanych emisí u benzinoveho motoru o stejném výkonu. Náklady na celou cestu v případě použití nějakého z tarifu pro nabijeni elektroaut je max 60Kč.




    SMRGL
    SMRGL --- ---
    BOBASH: začal jste srovnávat sám... Taková střela do nohy trochu..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam