• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Taky Škodovka je nejlevnější značka koncernu, první to mělo samozřejmě Audi.

    A Tesla nebude rozvážet sama pizzu ještě tak 10 let.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    BOBASH: parkovanie na dalku az pristi rok? no ale tesla ma ten smart summon uz od minuleho roku, pravda v EU nefunguje jak ma ale hlavne kvoli pravnym, nie technickym obmedzeniam, kym skodovka zacne sama parkovat, tak tesla uz bude sama ... rozvazat pizzu nebo neco (teda az to EU unlockne :)
    MINER
    MINER --- ---
    COMODOR_FALKON: Hele aktivisty, kteří přehání, nemá rád nikdo, a nikdo je tu nezmiňuje.
    Na to video jsem odkazoval, protože je to místo, na kterém jsou v co nejkratší době shrnuta všechna data i fakta.
    Nestačí zobrazit vývoj teploty, protože v tom měřítku se ztratí rychlost změny.
    Teplota teď stoupá 50× rychleji než kdykoliv v historii rekonstruované z vrstev ledovců.
    Ta rychlost změny je náš problém. Ten jev není u konce.
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    JIMIQ: na tech se nejlip dokazuje, ze k zadnymu oteplovani za poslednich 13 let nedochazi :)

    sorry za OT. vynahradim:

    Další rekord prodejů aut do zásuvky v Evropě za červenec 2020 | Hybrid.cz
    http://www.hybrid.cz/dalsi-rekord-prodeju-aut-do-zasuvky-v-evrope-za-cervenec-2020

    skoda ze to tahnou hybridy

    V červenci prodeje elektromobilů a plug-in hybridů v EU zaznamenaly 213% meziroční nárůst na 113 000 registrací. Auta do zásuvky tak měla na prodejích nových aut podíl 8,7 % (4,1 % pro elektromobily) a ambiciózně míří na celoroční 10% podíl.

    ---

    Naopak americký elektromobil Tesla Model 3 si za červenec připsal pouze 856 prodaných kusů, ačkoliv celkově už má za rok 34 014, a je tak druhým nejprodávanějším v EU. Výkyv je dán nepravidelností dodávek auta do Evropy.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    COMODOR_FALKON: lol, data z roku 2007 :-)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    MINER: Zobrazuje to pouze velmi krátkou dobu, jen 800.000 let, ale pro demonstraci nesmyslnosti oteplovačského náboženství, Gretenismu, je to myslím postačující:
    https://www.ncdc.noaa.gov/global-warming/temperature-change
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Elektromobil Škoda Enyaq unikl před oficiální premiérou! Podívejte se na první fotky | auto.cz
    https://www.auto.cz/...skoda-enyaq-unikl-pred-oficialni-premierou-podivejte-se-na-prvni-fotky?foto=8

    leak od auto.cz *surprised pikachu face*
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BOBASH: Ono už při představení HW3 padlo, že se pracuje na HW4, z toho se nedá zas tak moc vyvozovat.
    MINER
    MINER --- ---
    JIMIQ: 19h
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    V kolik bude to představení Enyaqu?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    https://oenergetice.cz/...omobilita/stat-da-na-dobijeci-stanice-pro-elektromobily-dalsich-60-mil-kc/

    Stát poskytne na výstavbu dobíjecích stanic pro elektromobily dalších 60 milionů korun. Použije na to evropské peníze. Ministerstvo dopravy o tom informovalo v tiskové zprávě. Další stovky milionů korun z evropských peněz na vybudování dobíjecích stanic ministerstvo poskytlo už v minulých letech, celkem by z nich mělo do roku 2023 vzniknout minimálně 800 stanic. V Česku je v současné době přes 400 aktivních dobíjecích stanic.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    BOBASH: no, přeju si aby se ty prodeje ostatních EVs fakt zvedly jak předpovídáš :-)
    KEB
    KEB --- ---
    MINER: ok, máš pravdu, už mlčím.
    MINER
    MINER --- ---
    COMODOR_FALKON: na oteplovačky se prosím koukni na tohle: https://www.youtube.com/watch?v=XMYoDooXd9w

    Nehejtujme prosím. Když to někdo nesleduje, tak na internetu je spousta informací vytržených z kontextu a je snadný podlehnout.
    Taky jsem naletěl, když jsem viděl poprvý takovej ten film o 9/11, dokud jsem tomu nedal „2nd thought“…
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KEB: Já bych rád žil dlouho, takže si myslím, že mám šanci i na to, aby se dožil Level 5 aut.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KEB: Já myslel že si dělá srandu. Opravdu ten člověk zároveň věří, že klimatická změna je hoax, ale chtěl by nacpat všechny lidi do elektromobilů co ujedou 200 km, protože to přece stačí?
    KEB
    KEB --- ---
    COMODOR_FALKON: oteplovacske teorie jsou hoax... Ok to potom vysvětluje mnohé.
    KEB
    KEB --- ---
    BOBASH: necekas že se jich dožijes že ne? :-)
    MINER
    MINER --- ---
    borci, zase rozjíždíme diskuzi, kterou nemáme šanci vyřešit.

    TEAPACK: Pokud si myslíš, že autonomie robůtků je stejně složitá jako autonomní auta ve městě, ozvi se prosím borcům z
    bringauto.com / roboauto.tech

    Buď to vysvětlíš ty jim nebo oni tobě.

    Pojďme to už dál neřešit. Díky
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KEB: Dálnicím vyhrazeným pro autonomní auta věřím mnohem víc než Level 5 autonomním autům, co můžou všude. Prostě manuální auta pojedou jinudy. To se dá řešit.

    Čipy v patníkách jsou horší :)
    KEB
    KEB --- ---
    TEAPACK: právě jsme se v debatě vrátili o 14 dní v čase zpět. Konkrétně čipy v každém patniku. Což jsou tvoje dálnice jen pro autonomy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam