• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    CUKI: To máš schůzky s lidma, co jezděj na elektrické koloběžce? Ještě jsem nikdy kvuli nabíjení nepřijel nikam pozdě a nabíječku doma ani v práci nemám. Na dlouhé cesty jsi tak o 10% pomalejší než někdo, kdo to valí jak blázen non-stop bez přestávek.
    CUKI
    CUKI --- ---
    JYRKA: A co je na tom k pochopení? Že si ten maník vymyslel absurdní příběhy lidí a elektroaut a pak dokazoval, že to není problém? trochu mi to připomíná v tom nesmyslu vzpomínaného Babiše. :-)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    CUKI: Aha. Tak si to dej cely. Treba, treba, pochopis :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    JYRKA: co to je za zoufalce? Vydržel jsem přeskákat asi 10minut... tímhle se vážně někdo baví?
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    Ho hou

    Awesomely Weird Alibaba Electric Vehicle of the Week: working Santa sled
    https://electrek.co/2021/12/18/awesomely-weird-alibaba-electric-vehicle-of-the-week-1300-electric-santas-sleigh/
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    BOBASH: tak s tim dynamitem je to samozrejme mnohem stylovejsi, vcetne Muska vyhozenyho z vrtulniku ;-)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    jo hlavne to vobec nie je publicity stunt pre youtube zejo, lebo vsetko co sa deje na internete je automaticky pravda :)))

    inak dufam, ze ten debris z vybuchu potom pozbierali, inak by to nebolo moc eko
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Neřeší to problém ztráty kapacity kompletně, ale…
    Dynamic spatial progression of isolated lithium during battery operations | Nature
    https://www.nature.com/articles/s41586-021-04168-w
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    BLOWUP: Po 8 lete zaruce, takze to asi bude mit najeto vic jak 1500 km.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    BLOWUP: Pro nás co nežijeme ve Švýcarsku bych si dovolil odkaz třeba tady:
    Mies joka räjäytti TESLANSA!! Tesla Model S & 30kg dynamiittia.
    https://www.youtube.com/watch?v=7_9aVzf5fC4


    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    Haha, Finove se s tim neserou :)

    Chlapek koupil Teslu, nejdriv vsechno OK, ale po asi 1500 najetejch km prej zacaly problemy ktery vyvrcholily tim, ze mu chteli za dvacet tacu (CHF) vymenit baterku. Tak se nasral a tu lunaparkovou atrakci vyhodil do vzduchu ;)

    Frustrierter Kunde sprengt Tesla in die Luft
    Finnland – Frustrierter Kunde sprengt Tesla in die Luft - 20 Minuten
    https://www.20min.ch/video/frustrierter-kunde-sprengt-tesla-in-die-luft-835653123880
    CUKI
    CUKI --- ---
    OMNIHASH: Zase si stoprocentně potvrdil, že máš problémy porozumět psanému textu. Dokonce za celých těch, pět? let jsi neschroupal ani zásadní věc. Já NIKDY nepodporoval bydlení v NEZAIZOLOVANÉM čemkoli. Propaguji opak toho co píšeš...
    Stejně tak nikde nebyla řeč o tom, že je v Budějicích nedostatek zásuvek. Ale já myslím že ze sebe blbce jenom děláš...
    Psal jsem o nejpalčivějších problémech elektromobily, můžu napsat jako někdo, že to problém není a nebo to můžu řešit. Podle mě současná situace a vývoj neodpovídá ostatním aspektům elektromobility a je to škoda.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Pomalu se chystám na dotace na elektrická auta. Udělal jsem si předvýběr, sepsal jsem si parametry, nakonfiguroval standardní konfiguraci, připravil váhy jednotlivých kritérií a teď zbývá jen doplnit ceny pojištění a provozu.
    Jestli vás to zajímá, tak přikládám Excelovou tabulku, můžete si s ní hrát. Například prodej Toyoty Auris asi nebudete provádět, doplňte si tam, co chcete :)

    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    CUKI: já ti nevím cuki, pět? let tě tu pozoruju, jak půlce nyxu plamenně vysvětluješ, jak je bydlení v nezaizolovaný chatce o 30m2 nebo autě velikosti Fábie pohoda a kdo chce víc je rozmazlenej zasranec, a teď tu předvádíš etudu na téma nedostupnost zásuvek v Budějovicích... na to jakou požaduješ mentální flexibilitu po širokým okolí, jseš neuvěřitelně rigidní ve chvílích, kdy se ti nechce. Co ti máme říct? Tak si e-auto nekupuj, stejně je to čistě hypotetická otázka i odpověď v tvým případě...
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    STETKINS: Všichni příčetní, přesně tak :)
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    CUKI: Hehe, já myslím, že všichni příčetní tady vědí, že (zatím) tady dostatečná infrastruktura není, ale to se bude jenom zlepšovat a nejspíš zlepšovat čím dál tím rychleji.
    Myslím, že tady všichni chápeme, že dnešní elektrická auta nejsou nic pro někoho, kdo ročně najezdí 5k km a průměrná délka cesty je 2.5k km a navíc bydlí na sídlišti.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Ty jedes k rodicum na obed 300km? Protoze jinak to s autem co ma dojezd 800-1000km nedava smysl
    CUKI
    CUKI --- ---
    OMNIHASH: Tvůj problém pochopit psaný text mě taky udivuje. Prostě když k rodičům jedeš na oběd. Tak netoužíš v krajském městě pakovat kdo ví kde a dojít pěšky ale zaparkovat a nabíjet před domem. A jet někam a trčet tam kdo ví jak dlouho než se dobije baterie mě zrovna nepřijde jako super trávení mého času...
    Do dolévání s kanďáků je odpověď na tvojí první republiku ne na dnešek. A místa která jsou odříznutá od světa to používají vcelku běžně. Ne každý bydlí uprostřed Evropy.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    CUKI: tvůj vesmír, kde si lidi běžně dolejvaj benzín z kanďáků, ale nejsou schopný najít nabíječku v krajským městě mě nepřestává fascinovat!

    Mapy Google
    https://www.google.com/maps/search/Ceske+Budejovice+nabijeci+stanice/@48.9803717,14.4689277,14z
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam