• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    CUKI
    CUKI --- ---
    BOBASH: To jn k té super bezpečnosti:
    Auta jsou bezpečná, je z nich ale mizerně vidět - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/testy-adac-na-vyhled-z-vozidel.A130619_170055_automoto_fdv
    KEB
    KEB --- ---
    ELIJEN: IMHO to škoda není :-D
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    KEB: Skoda, ze ne v CR.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    JIMIQ: to není pravda, záleží samozřejmě na každám modelu a naložení, ale valivej odpor překonává odpor vzduchu někde kolem 50-90 kiláků/h.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    BOBASH: myslim ze pri treba 80km/h to bude neco jako ze celkovy valivy odpor bude treba 5% spotreby. Cili kdyby auto vazilo dvakrat tolik a jonak bylo stejne tak by se spotreba zvedla o 5%
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Uzitkove vozidla velku cast dna stravia postavanim co by sa eventuelne mohli nabijat (u tych popelarov to je ine, tam vacsinu casu postavaju u popelnic)

    US Transit Buses Idle For 3.7 Hours Out Of 9 Hours Per Day — New Study - CleanTechnica
    https://cleantechnica.com/2021/12/29/us-transit-buses-idle-for-3-7-hours-out-of-9-hours-per-day-new-study/
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CUKI: Hmotnost má vliv když akceleruješ, tedy třeba po městě je zásadní.

    Při jízdě ustálenou vyšší rychlostí vliv TÉMĚŘ nemá.
    CUKI
    CUKI --- ---
    BOBASH: No hmotnost má na spotřebu zásadní vliv. Aerodynamika sice kvadraticky se vzrůstající rychlostí. Ale hmota je hmota. Trochu sice pomůže lepšímu kontaktu z vozovkou, tedy úplně přímka to není, ale moc se to na odchylce neprojeví.
    To že je to u nějakého auta tak a u jiného jinak je spíše v ostatní konstrukci, tak jak píšeš.


    BOBASH: že bych se někdy s tebou na něčem shodnul, to je skoro zázrak :-)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    SHEFIK: Cybertruck má spoustu potíží, ale tenhle počítačovej obrázek mezi ně opravdu nepatří.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    LA_PIOVRA: No jako třeba odkládací prostory tam jsou docela nahovno, ale to je něco jinýho než "vevnitř malý" auto. Samozřejmě velký SUV jsou prostornější, hlavně na vejšku, ale na poměry běžnejch sedanů/kombíků je to úplně v pohodě. Pětkový BMW, éčkovej Mercedes, Volvo V90 a tak jsou srovnatelný auta.
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    Cybertruck ma potize

    800 HP Thundertruck Concept EV Uses Solar "Batwing" to Charge Off-Grid - CleanTechnica
    https://cleantechnica.com/2021/12/29/800-hp-thundertruck-concept-ev-uses-solar-batwing-to-charge-off-grid/
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    BOBASH: zdaleka 2m nemam:)
    mala celkove ve smyslu prostoru, zevnitr moc zaobleno, malo pocit jako v pokojicku, moc jako v letadle;)
    Ale ja jsem fakt asi deformovanej tema krabicema navic vyssima, co v nich ješte mam nahazeny vsemozny kramy atd.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    LA_PIOVRA: V jakým směru malá? Pokud nemáš dva metry, tak si v pohodě sedneš sám za sebe. A kufr to má taky jako éčko.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    BOBASH: mne ta S Tesla prisla k nepouziti mala uvnitr, urcite mensi nez MB E. Je fakt, ze do kufru jsem se nedival, jen to chvili ridil (a bal se, abych to nerozbil) plus mne "vsechny" auta prijdou maly. Jsem na opacnym konci co pan jiny kolega tady, co mu vse prijde zbytecne velky.

    Mne prave prijde, ze to miri na freaky co doted kupujou tesly, protoze cool, technologie atd.
    Davcalo by mi smysl, aby to stalo 2.5-3
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    BOBASH: urcite si pamatujes VW XL1, skoda ze to nedotahli do plne serioveho 4mistneho auta bez dieslu, ale asi by to ani ve velke serii neslo o moc zlevnit
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    LA_PIOVRA: Tesla je vevnitř docela prostorný auto, odpovídá minimálně eskovýmu, spíš éčkovýmu Mercedesu. Navíc má poměrně obří kufr a je to liftback, takže je do toho kufru dobrej přístup.

    Tohle vypadá že bude spíš takový "čtyřdveřový kupé".

    Reálnej důvod nekoupit si Teslu bude spíš příští generace EQE, která bude vycházet z tohohle, ale bude v "použitelnějším" provedení.

    A kolik to může stát – čert ví, bude to technologicky vrcholnej produkt od Mercedesu. Může se stát že za to budou chtít 2 miliony aby toho prodali hodně, a nebo že to bude "halo car" za 5...
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    BOBASH: najana, kurevsky mala je vevnitr i ta S Tesla, navic vypada z venku jak korejsky auto stredni tridy z 2005 a tak vubec. Ale ridit ji se mi libilo, to ano.
    Kurevsky draha je taky, kolik ten MB muze stat, imho zas o tolik vic ne, nebo se pletu?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    LA_PIOVRA: Ten Mercedes bude za prvé nejspíš kurevsky drahej, za druhý bude dost možná malej uvnitř, protože je strašně placatej. A nejspíš nebude nijak úžasně rychlej.

    Ale jako jo, koupil bych si ho radši než Teslu :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    BOBASH: koukam na to EQXX a ty obrazky jsou moc hezky. Pokud to bude mit slibovany parametry a vzhled, nechapu, proc by pak nekdo kupoval Teslu S (pokud neni principiálni fanda znacky).
    Jen to neni pro mne, po prechodu od Land Cruiseru do Q7 se mi ta Q7 zda pro vse, co vozim (klec na dva psy, kocarek, detska sedacka)
    zda tak tak velka aby to nebylo jak v tetris se tam vejit.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    STETKINS: Jak zmenšili? Dyť menší je jen výška. Pořád je to auto jako kráva.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam