• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    NIKDAS: Ajo, mas pravdu. Jsem to zapomel podelit sqrt(3). Trochu me zmatlo, ze kdyz nabijim 11kW, tak to v aute pise 16A, ne 3x16A.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    ELIJEN: 3x32A ti dá v maximu 22kwh, což je ideál. Moje auto zatím umí jen 11kwh (3x16A), ale počítám, že už se to bude u aut jen zvedat, takže chci být připraven, kdybychom v budoucnu měnili auto. Navíc méně než maximum si to auto může vzít vždycky, od toho tam taky chci ty nástavce :)

    32A po sečtení fází by dalo jen okolo 7kwh
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    COMODOR_FALKON: Podle me je ta cena hlavne v te elektronice, co komunikuje s autem, ale asi tam taky bude dost medi nebo neceho podobneho :)
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    NIKDAS: 3x32A? Nemyslis celkem 32A po secteni vsech fazi?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    NIKDAS: Uff… Co to má uvnitř za vodiče, že to stojí tolik…?
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    TADEAS: Taky dobrý, akorát se trošku bojím displejů, přijde mi, že to je jen další kravina, která se může pokazit/zničit.

    Našel jsem toto https://wifi.sampro.cz/ev-kabel-typ2-zas400v-3x32a-5m, ale kvalita nevím
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    TADEAS: To už je trochu lepší, ale i tak mi to přijde moc.
    Našel jsem toto, ale vypadá, že nemá redukce https://r-evc.com/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=86
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    NIKDAS: 19k TADEAS. wallbox ma tu nevyhodu ze je na zdi :))
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    Nemáte někdo tip na kvalitní nabíjecí kabel z 400v zásuvky do typ2 za rozumnou cenu? Nejlépe aby uměl 3x32A, šel strčit do velké i malé pětikolíkovky, ale i do klasické zásuvky?

    Vím, že se to tady dříve řešilo, ale odkaz jsem nenašel. Produkty co jsem vygooglil teď stojí i 25 000kč, to už si můžu rovnou pořídit wallbox.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    HERR_FLICK: tak cast z toho bude dramatizace, aby to bolo putave pre divakov, tuto k tomu nema moc co ako sam povedal :) kto tie videa sleduje od zaciatku, tak tam vidi isty vyvoj a posun v prezentacii
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    ELIJEN: nn, neni
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    TADEAS: Zavidim, predpokladam, ze to je na firmu? Me se do toho nechtelo, protoze jsem se bal ucetnictvi a nutnosti vest knihu jizd a podobne blbosti.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    tak jsme si objednali teslu Y, dodani leden-brezen, objednano v rakousku s cenou o 300k niz nez v CZ.
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    DZODZO: Já už vim koho mi připomíná ... Jaromíra Soukupa!
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    HERR_FLICK: Proč proboha leze do "televize" v pantoflích...
    DNF
    DNF --- ---
    HERR_FLICK: taky me to napadlo, jak je bezradnej oproti tomu kdyz hodnotil buchanku :)
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    DZODZO: docela bolí pozorovat čerstvýho čtyřicátníka, jak se pere s novým, jemu nepochopitelným světem očima 70 letého senila

    Mohl by to pojmenovat Boomerovy patálie, epizoda 138

    Nebo když je tak mimo, tak se radějc k BEV nevyjadřovat vůbec
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ako som vravel - Vaculik moze na Teslu kydat, tomu to prepacim, lebo to vie podat dobre :)))

    Martin Vaculík a Tesla Model 3: Video, které nemělo nikdy vzniknout!
    https://www.youtube.com/watch?v=aBzvR5zKKUU
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CRAZY_IVAN: proste sa nemci naucia citat s porozumenim jak aj my

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam