• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    PETER_PAN: S-Max bych uplne vedle Sharanu/Alhambry nestavel, tam stoji prave Galaxy, rozdil mezi nima neni velkej, ale poznas ho, kdyz si zkusis sednout do 3. rady. S-Max je spis na urovni mensich francouzu ala 5008/Spacetourer (Picasso), pripadne VW Touran.
    S tema dodavkama mas pravdu, ale i u nich se situace zhorsuje, Berlingo a sourozenci uz jdou objednat jen v elektricky verzi s mizernym dojezdem, stavajici generace Tourneo Connect je VW Caddy s jinym znakem (a VW infotainmentem, co se mi nelibi), tam to navic na elektrifikaci (ani castecnou) zatim nevypada.

    STETKINS: Buzz je ale jen petimistnej, podle nejakejch naznaku tomu tak byt nemelo, ale asi se nekde stala chyba.

    STETKINS: neni peticlenna rodina jako peticlenna rodina - nez byly povinny detsky sedacky, jeli jsme na rodinnou dovolenou v peti v kratky Felicii (psal se rok 1997 tusim). Casy se ale trochu zmenily a dneska najit auto, co ma ve 2. rade 3x ISOFIX a stoji pod milion je dost obtiznej ukol. Fabie ho nesplni, pokud bych trval na ISOFIXu, tak ho nesplni zadna Skodovka, z VW pouze Sharan/Touran, pak snad jeste Q7, ale to uz je daleko mimo moznosti bezne populace.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    STETKINS: Jj, zatim je to ale drahy a price/value ratio je proste horsi nez u jinych elektromobilu. Zatim.
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    PETER_PAN: Tak mně jako ideální nástupce přijde být buzz - nejdřív mě štvalo, že je to menší, než T6, ale už jsem se s tím nějak smířil :-D
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    AQUARIUS: Je to tak. Pro me je S-Max/Galaxy take absolutni top toho co lze v Evrope koupit v segmentu MPV. Dost me to mrzi ze MPV upadaji. Je treba zajimave ze v segmentu-D nejde koupit jedine nove auto s posuvnyma dverma (tohle kdyby slo volitelne v S-Max/Galaxy). Byl to Sharan/Alhambra (podvozkove a vybavou segment-D). Vsechno ostatni je na urovni VW Caddy a to proste neni jizdnima vlastnostma OK a motorizace tam konci pod 90kW.

    Je to videt i na poklesu cen. Ja mam na mobile.de nekolik vyhledavacich profilu a auta ze segmentu D nejak (sice velmi malo oproti dobe pred covidem ale preci nejak) klesaji na cene a S-Max, Sharan, Alhambra vubec neklesaj a nekolik zadanych kombinaci naopak na cene stoupa a to ne malo.

    Ja jsem MPV ted vyradil z planu a pro rodinu poridim proste pouzitelneho kombika ze segmentu-D (patrne Mondeo 2013/2014) a pockam par let. Ale je to skoda. Na tu dobu tech predskolnich deti kdy se jezdi na vylety a posuvne dvere umoznuji ze se nekde zakempi, z auta je kdekoliv pristresek .. jsem se tesil. Jeste uvidim kde bude trh pristi rok v lete, ale na uplnou zmenu kurzu bych si nevsadil.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    este ste nezalozili tu diskusiu na autopiloty? :) tuto jeden exemplar kedy to zafungovalo (nie je to tesla, ta by podla mna samozrejme zacala brzdit este skorsie :)))

    VIDEO: Jelen vskočil přímo před auto, řidič i díky asistentům zastavil včas - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/video-jelen-skon-auto-brzdy.A220913_131854_liberec-zpravy_jape
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    PETER_PAN: Staria je ale o kus větší, ne? Navíc v sedmimístný verzi má uspořádání 2-2-3 podobně jako americký MPV (Pacifica). Alternativ ke Galaxy fakt moc není, Alhambra už snad skončila a Sharan se v poslední době dodával jen s 1.4TSI, což mi nepřijde jako optimální motorizace pro něco, co prázdný váží 2 tuny.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PETER_PAN: mne by se taky libilo, ale s 30 % slevou ..
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Já bych byl zase strašně moc rád, kdyby Subaru vydalo jako full EV model Libero… Verzi s celoskleněnou odsouvací střechou…

    Najezdil jsem v tom svých prvních 20k km a bylo to asi to nejlepší auto, co jsem kdy používal - i než pozdější Forester & Outback…

    Libero má navíc i v ICE verzi prakticky všechno v podvozku…
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    SEJDA: Neni to KIA, ale je tu Hyundai Staria. Tohle auto se mi extremne libi a moc bych si pral aby bylo neco podobneho ve full-EV verzi s dobrym dojezdem.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    DZODZO: skoda ze Kia nema zadne MPV tridy Ford Galaxy/Seat Alhambra.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SEJDA: tak ja to beriem z toho ekologickeho hladiska, ze je dobre, ze sa to nemusi hned likvidovat, ako so vsetkym je to zaciatok, takze casom si viem predstavit nejaky car as a service model, kde ti auto predaju "bez baterie" o par tisic lacnejsie s tym, ze na konci zivotnosti ju odoberu na taketo uloziska
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    DZODZO: mile, ale vyhody pro konceveho zakaznika nezminuji, takze asi zadne. Sice plati, ze cim drive se baterie vzdas ve prospech jejiho sekundarniho vyuziti, tim vetsi hodnotu odevzdavas, nicmene s tebou stejne ..
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    aby sme tu nemali len norskych teslakov hladujucich skrz servis :)

    Porsche Taycan Transmission Problem | Random Shifting/Powertrain Issue
    https://lemberglaw.com/porsche-taycan-powertrain-shifting-problems/
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Kia využije staré baterie elektromobilů v úložištích
    https://www.hybrid.cz/kia-vyuzije-stare-baterie-elektromobilu-v-ulozistich/
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Model Y Achieves highest Euro NCAP Overall Score under the new protocol

    Euro NCAP Crash & Safety Tests of Tesla Model Y 2022
    https://www.youtube.com/watch?v=dKaN3f2zmCQ
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Zum Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage oder fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    Grüne und SVP-Glarner – Ab in den ÖV mit Tesla Fahrern
    Strommangellage: Grüne und SVP-Glarner – Ab in den ÖV mit Tesla Fahrern - 20 Minuten
    https://www.20min.ch/story/gruene-und-svp-glarner-ab-in-den-oev-mit-tesla-fahrern-730317591544
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    SEJDA: Ruzyně už má v parkáči jak rychlonabíječku, tak zásuvky u některých míst.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    NIKDAS: Ano, uz se tesim, az prvni nabijecky udelaji letiste
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    SEJDA: ja vim, ale asi je jednodussi na hotspotu vybudovat nabijecku/y, nez swapovaci stanici s baterkama
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    NIKDAS: oni ale nesedi "na nabijecce", ale na "hotspotu".
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    SEJDA: zrovna taxikari, kteri vetsinu sichty sedej na pozicich se muzou nakrasno nabijet
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam