• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    PETER_PAN: Takze dobre, zajimave, pro nektere aplikace vhodne a prinosne. Ale jako universalni auta je to stejne jako u ostatnich non-premium elektrickych aut: Pockat az na dalsi generaci kdy se to pohne smerem k rychlemu nabijeni a dojezdu alespon 500+km.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    Jinak je tu Ford E-Tourneo Custom:

    baterka: 74 kWh
    dojezd WLTP: 370km
    nabijeni: 115kW / 11kW (palubni nabijecka)
    prives: az 2 tuny (!)

    MINER
    MINER --- ---
    PETER_PAN: Čim jde tu rekuperaci tak pokazit? Jak bylo uděláno to srovnání rekuperace s etron?
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    SEJDA: Rozumim. Tohle je uplny zaklad pro elektromobily. Ja si rikam ze dalsi generace bude dobra, ze treba zvetsi baterku, doresi rekuperaci (viz. srovnani s Audi Q4 etron co ma az 78% ucinnost rekuperace) atd.
    Jak jsem psal mnohokrat, tenhle VW byl velka nadeje a zkazili to. Ale dalsi generace bude lepsi doufam.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PETER_PAN: Tepelne cerpadlo na klimatizaci, ktere muze snizit spotrebu a 30 %?
    Je to asi druhy klimatizacni, resp. rozdil mezi uzavrenym a otevrenym okruhem.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    STETKINS: Co je "TČ"?
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    JYRKA: už je mají (dokonce i u nás v Liberci :-D). Řídil jsem to a je to hodně příjemný. Skvělý je hlavně rejd - když to srovnám s T6, tak to dá ještě další dvě otáčky volantu a člověk má pocit, že zadní kola stojí na místě a auto se točí...

    Ale stále se to nedá objednat s TČ :-(
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    JYRKA: Včera jsem ho okukoval na malvazinkách - ta verze pistácio-sloní bílá alá bulli. V živém prostředí to působí velký, vzdušný a fakt nádherný (subjektivní, já VW retro fakt žeru).
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    JYRKA: o kolik muze shorsit spotrebu ta rakev, kterou ma na aute ten vedle?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Ulovek. Netusil jsem, ze to uz jezdi mezi zakazniky
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    Výroba elektromobilů vyžaduje méně práce, Ford proto v Evropě propustí 3800 zaměstnanců - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/auto-vyroba-elektromobilu-vyzaduje-mene-prace-ford-proto-v-evrope-propusti-3800-zamestnancu-40422952#
    NTR23
    NTR23 --- ---
    PETER_PAN: Všichni to vědí. Kromě pár lidí ve vedení MSK
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    V Ostravě vyvinuli první české vodíkové kolo - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/auto-v-ostrave-vyvinuli-prvni-ceske-vodikove-kolo-40422977

    Tak podobna blbost jako vodikove kolo jsou vodikova auta. Drazsi ve vsech ohledech, nesmyslne komplikovane. Kolo za 200k CZK s tim ze vodik na 70km ma stat 500 CZK v jejich specifickych lahvich. Magorina na kvadrat. Elektrokolo se stejnym dojezdem stoji 50k CZK, nabije si ho kazdej kde chce a vymena baterii je prace pro kterehokoliv "okresniho elektrikare".
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    NIKDAS: jojo, o tom udělal spoustu videí Rich Rebuilds :,) ale jestli mě paměť neklame, tak už by to teď mělo být lepší, dokonce i návody na opravy se už snad dají koupit
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    CRAZY_IVAN: Zrovna včera jsem viděl video, jak borec objednával nějakej kryt na šroubek a na infolince se ho ptali, na co to potřebuje (stylem, jako by z toho chtěl sestrojit bombu, nebo tak). Fakt vtipný :D
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    right to repair je u tesly zatim špatnej (tesla ti prostě jen tak náhradní díl neprodá)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    ale samozřejmě u tesel je ta cena za opravu větší, protože objednat náhradní díly na teslu je hell a doufám, že tohle časem zlepší
    nějaké náznaky změn jsou, protože už vydávaj repair manuály, takže snad!
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: Jo, ale Tesly očividně vybočujou, soudě podle toho co se o tom píše.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BOBASH: nojo, ale v americe se totálkujou kolikrát nesmysly a netýká se to jen tesel ... proto se ze států vozej nabouraný muscle káry a opravujou se tu, protože to v US nikdo dělat nechce :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam