• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    DZODZO: to je dost slabej argument, kde bydlis ze nemas dostupnou pumpu?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ICE = Internal Combustion Engine - fosilak

    cena nie je vsetko co tvori hodnotu vozidla, musis si do toho zaratat aj ten efekt pohodlia, ze nemusis kazdu chvilu jazdit niekam na cerpaciu stanicu, pokial mozes nabijat doma
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    W_NOICE78: 10-12000 km

    ice neznám.
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    DOCKINEZ: Kolik toho za rok najezdite? To se ti snad nemuze za celou zivotnost toho auta vyplatit porizeni e-Berlinga misto ice.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Hoj, máte někdo ë-Berlingo? Výhledově budu řešit nový rodinný vůz, kdy budeme jezdit hlavně "okolo komína", ale zato solidně naložení (dítě, kočárek, velkej pes atd. atd.). Plus párkrát do roka nějaká dovolená, ale nepůjde o žádný výlety mimo civilizaci, takže omezený dojezd Berlinga by mě asi moc neštval.

    ë-Berlingo mi na první dobrou přijde rozumný a cena např. oproti Buzzu až podezřele nízká.

    Máte s ním někdo zkušenosti?
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    NANUQ: No bubny jsem viděl i u enyjaku a sesterském ID4. Je to naschvál, aby uzavřená soustava při malém používání netrpěla na degraci. No a tady to číno-ikea nějak nepochopila

    Jinak teda cena není úplně špatná - základní výbava úplně neurazí a i s lepším motorem je to pak za mega. Když pominu, že je to spolehlivostí asi sračka (u volva dnes snad úplně jasný), tak proč ne.
    NANUQ
    NANUQ --- ---
    KORKMAZ: Zadní brzdy u elektromobilu to je taková klasika, pokud nejezdíš opravdu sportovně (což většinou u elektromobilu neděláš), tak je prakticky vůbec nevyužíváš. Proto jsou třeba u toho e-up a citigo bubnové :)
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    PEPAZZ: Měl jsem možnost lehce projet a pak okouknout několik desítek kusů a celkem se mi to líbilo. Určitě je to více dospělé než eUp co máme. Ovládání mě teda nenadchlo, ale interiér mě úplně neurazil. Co mě ale šokovalo, že snad každý z několika desítek vozů co byl jako fleet na mega firemní akci, měl totálně vyrezlý zadní brzdy...a to je to de facto nové auto a sůl to ještě nevidělo.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MMORT7: Stačí nedělat mistra a ty jednotky mu vysvětlit, zvlášť když je to v reakci na to, že já je používám taky dost volně.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FEDAJKIN: No to je odběr, kolik energie teče drátama. Pokud bys držel odběr 50kW po jednu hodinu, spotřeboval bys 50kWh energie. Pokud budeš držet odběr 25kW dvě hodiny, spotřebuješ zase 50kWh energie.
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    FEDAJKIN: Kdyz neznáš základní jednotky, jak chceš diskutovat o něčem, co se těch jednotek týká?
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    Mmorta si dávám do ignoru protože nedokáže v zadny diskuzi fungovat bez urážek a už mě to neba. Na tomhle auditku se mi líbí, že je jedno z mála kde je fajn diskuze a lidi se k sobě chovají slušně. Tak snad nám to tu vydrží :)
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    MINER: Jo tak :D nee, je to hard core SUV z Číny, tak mi ta tvoje zpráva k tomu docela sedla.
    MINER
    MINER --- ---
    FEDAJKIN: no, já myslel, že kupuješ 2A5:)
    Leopard 2A5 Main Battle Tank | MilitaryToday.com
    https://www.militarytoday.com/tanks/leopard_2a5.htm
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    FEDAJKIN: Měl jsi fyziku? KW je výkon, kWh energie.
    Kde se píše o spotřebě v kW?
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    MINER: Hehe mám úplně radost kolik lidí tu zná Bao 5, jsem nečekal :)
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    AXTHEB: Dík. 150 kW a 20 kW rozumim. Tu spotřebu pořád nechápu - udává se přeci standartne v kWh/100km. A běžný auto na třeba 20kwh/100 - jak si interpretovat spotřebu 50 kW?
    MINER
    MINER --- ---
    FEDAJKIN: ovlivní to výběr tvého nového vozu?
    Já myslím, že Leopard 5 je OK:) Jen méně vhodný do města:)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FEDAJKIN: mně příjde, že 50kW je spotřeba při běžném ježdění (polňačky do kopce, z kopce). 200kW (a víc) je spotřeba energie při práci, třeba při shabu shabu-shabu (to nevím co je, shabu shabu je japonský jídlo).
    150kW bude asi max. výkon toho motoru, 20kW je dobíjecí výkon toho motoru.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    FEDAJKIN: Ne to je vlastně blbost, to by pidi 1.5T težko dal. Co teda znamená těch 50 kW, 150 kW a 200 kW který tam zminují, kdo to generuje a k čemu?
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    BOBASH: Takže pokud to chápu správně - ten 1.5T dokáže vygenerovat až 200kW když dojde baterka?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam