• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Ono to jde v menu vypnout, ale ještě jsem to neudělal a zkoušet to nebudu.
    Bohatě stačí situace, kdy máš plnou baterku na 100 % a v ten moment to auto nebrzdí rekuperací vůbec :)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    BOBASH: Brzdí to obojím. Ale ona ta otázka moc nedává smysl, protože na takové to dlouhé dobržďování před křižovatkou prostě brzdový pedál nejde použít - jakmile pustíš plyn, tak to začne docela prudce brzdit rekuperací. A když k tomu ještě použiješ brzdu, tak stojíš skoro na fleku.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JYRKA: To je jasný, ale já se ptám na to, jestli to brzdí rekuperací když šlapeš na brzdu. Normální auta to dělaj.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    BOBASH: Ano, když pustíš plyn, tak to brzdí, ale ne brzdama, jen rekuperací. Až když šlápneš na brzdu, tak to skutečně zabere brzdama.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    BOBASH: Tyjo tak to nevim. Muzu zkusit pozorovat indikator rekuperace az budu brzdit. Ale nevim.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DIM_: To ano, ale naopak to neplatí. Šlápnutím na brzdu nutně nemusíš používat brzdu. Nebo to má Tesla fakt jinak?
    DIM_
    DIM_ --- ---
    BOBASH: Kdyz neslapnes na brzdu, tak nepouzivas brzdu.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JYRKA: Ty přesně poznáš kdy brzdíš brzdama a kdy rekuperací?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KORKMAZ: Jenomze napriklad za celou cestu do Dubrovniku jsem s Teslou brzdil brzdami 2x. Zbytek rekuperaci.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    JYRKA: U novýho auta co ještě nevidělo zimu spíš ne...a pokud se to vyskytne u desítek kusů naráz, tak je to spíš konstrukční/výrobní vada.

    Sice to nejsou PHEV, ale já mám třeba na golfu 6let původní kotouče téměř bez koroze, jen hrana je chycená, na minulém jsem je měl 9let a s tím jsem je prodával. Na mazdě třeba zadní vyreznou cca po 60-90dnech a reklamační technik ti bez mrknutí oka řekne, že neumíš brzdit - musí na to být nějaký předpis importéra, tohle jsem už slyšel od mnoha lidí.

    ...takže někde je to normál, někde ne a někde se to řeší tužkou od stolu.
    KEB
    KEB --- ---
    JYRKA: proč ne? Já znal jednoho co si naolejoval brzdy na kole, aby to nevrzalo
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KORKMAZ: Zretle zadni kotouce jsou normalni.
    Jako sly by konzervovat olejem, ale z neznamych pricin se to nedela :)
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    BOBASH: Taky jsem v tom seděl i jel a úplně mě to neurazilo. Ale odfláknutý to teda je, viz jak jsem před měsícem psal o totálně razevejch zadních kotoučích na mnoha téměř nových exemplářích.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JYRKA: Seděl jsem v tom a působí to STRAŠNĚ lacině.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Test nového Volva: https://electrek.co/2023/11/05/volvo-ex30-review/
    Je to sice čína, ale líbí se mi to
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    Počet dobíjecích míst pro elektromobily v ČR dosáhl 4300, o pětinu víc než loni - Ekolist.cz
    https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pocet-dobijecich-mist-pro-elektromobily-v-cr-dosahl-4300-o-petinu-vic-nez-loni
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    World EV Sales Now Equal 17% Of World Auto Sales! - CleanTechnica
    https://cleantechnica.com/2023/11/07/world-ev-sales-now-equal-17-of-world-auto-sales/
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    I přes debilní nadpis je to docela zajímavej článek o nové Kia EV9.
    Zejména tahle část:
    EV9 se dá od začátku prodeje proměnit pomocí adaptéru na 230voltovou zásuvku na kolečkách. V pozdější fázi bude možné také nabíjení Vehicle-2-Grid nebo možnost dodávat energii zpět do sítě a v případě potřeby tak sloužit jako úložiště energie.

    Trendy almara plná cukrové třtiny, kukuřice a pilin dorazila i k našim nabíječkám - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/kia-ev6-elektro-e-gmp.A231106_124531_automoto_lobl
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam