• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    DIM_
    DIM_ --- ---
    LAUNCHER: Ale je dost kamer na 300° view x)) To by mne stacilo. Resp. lepsi nez nic. A lepsi nez co teda chystaj. To vypada zase k nicemu jak pises.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DZODZO: Nn, chtel bych bird's eye view. Tzn realny pohled kamery, abych videl, jak mam daleko kola od obrubniku. Na mem TMYP na to neni dost kamer, ale rad bych to mel na jeho nastupci. Nepresnou vizualizaci mam uz ted, jen tahle nova bude o neco hezci.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    LAUNCHER: tvoje prosby boli vyslysane taxa zda...

    High Fidelity Park Assist
    See a 3D reconstruction of your surroundings while parking

    https://twitter.com/Tesla/status/1732980835740242194
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    PEPAZZ: kahoun dělá navýšení auta, na který ale potřebuješ C řidičák

    Nedělá B řidičák, kdy můžeš řídit ICE obytku o týhle váze
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    PEPAZZ: to by bylo fajn .) jako je fakt, ze pisou "jako palivo nebo zdroj energie "
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    CEEFA: co vím, tak ne :) staci mit plyn na vaření :D
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    TEAPACK: to jsem neznal, zajimavej design každopadne vypada to podobně veliké jako moje grande punto:)
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    PEPAZZ: a tahle podminka na alternativni pohon uz teda neplati?

    a) jde o vozidla používající alespoň zčásti jako palivo nebo zdroj energie elektřinu, vodík, stlačený nebo zkapalněný zemní plyn, včetně bio-metanu, zkapalněný ropný plyn nebo mechanickou energii ze zásobníku nebo zdroje ve vozidle, včetně odpadního tepla

    Od 1. 1. 2024 bude možné s ŘP sk B řídit vozidla do hmotnosti 4250 kg – Autoškola AMOS
    https://www.autoskolaamos.cz/od-1-1-2024-bude-mozne-s-rp-sk-b-ridit-vozidla-do-hmotnosti-4250-kg/
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    HERR_FLICK: ahoj Kahoun to navýšení normalne delá .. ja si to zatím udělat nenechal, Podmínka jsou měchy, nic víc.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PEPAZZ: Ono, koncern oznámil podobně velké a drahé auto na konec 2024, teď už snad posunutý na 2025 ne? a původní koncept Cupra Urban Rebel vypadal fakt lákavě... ale to, co z toho zatím vylezlo, vypadá jak nafouklý CitiGo =/
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PEPAZZ: nově už jo, protože je taky zvednutý B řidičák na 4250 =) (nebo je to minimálně v běhu)
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    PEPAZZ: jj, BEV to maj navýšený na 4250kg, obytky zatím myslím ne, kdyžtak zdroj prosím
    Zatím je max 3500kg + 750kg souprava

    K ad2 máš link?
    Zatim mi přišlo, že Tesla s CT pro Evropu vůbec nepočítá
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    TEAPACK: ted se spíš běžně deje navyšování 3,5 tunových aut na 4250kg :) právě u obytek
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    nevim jestli jste zaregistrovali ale Tesla docela tlačí na první linku na model 2, nebo jak se ma jmenovat, tj. auto do 25tis EUR/USD. Zdá se že nechtejí čekat na factory v mexicu a první linka bude v Austinu.
    Predpokladám že v něm bude hafo technologie ze cybertrucku, tj, 48v ohruh, 2x400V architektura baterie atd. Jsem na to dost zvedav.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PEPAZZ: Dekuji za vysvetleni. Jak pls ochrana chodcu pro osobaky? Nebude pak snazsi to registrovat vyse? Ptam se, netusim.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    TEAPACK: B ridičák je aktualně všude po EU navýšen na 4250kg pro BEV , pokud se nepletu.

    Tesla chce Cybertruck dostat do EU, pravní už na tom maká
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: ja se proti nicemu nevymezuju. Az jednoho dne bude existovat neco stejne pouzitelnyho jako moje soucasny auto, tak proc ne. Do ty doby to tu se zajmem a kyblikem popcornu proste ctu pro zabavu, a obcas sem prepostnu nejakej relevantni clanek k tematu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam