• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🚗🔋
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    LAUNCHER: To kradení je náhodou hrozně zajímavý téma! Jak se vlastně tyhle moderní auta kradou, když už nemaj mechanickej klíč a máš je propojený s appkou atd.?

    Nějaký hacknutí na dálku?
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    KUTAS: nevim teď kterej rok to byl, ale surge v ceně baterek byl, ale teď by to už mělo být zase ok
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    MINER: já se na to ptal jednoho IT managera ve Škodovce myslím v roce 2021 a přesně jsem mu říkal, že to pro ně musí být přeci ohromně ziskové, ale on mi oponoval, že problém je v ceně baterií. Nejsem si jistý jestli se to od roku 2021 nějak zásadně změnilo.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    DIM_: pockej jako ze koupit tlumiče a nechat je vyměnit a udelat geometrii je problém? Asi nechápu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPEEDY: Tady v CZ to vychazi u Tesly lepe nez typicke ICE. Bylo mi receno, ze hlavne proto, ze se Tesly malo kradou. Jestli je to real nebo neni netusim.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: Pisi, ze autor zavadejicim zpusobem interpretuje 2 puvodni clanky z Bloomberg. Ty jsi psal "ale je to info z Bloomberg", ja na to pouze reaguji, ze Tvuj text neni Bloomberg, ale az interpretace v Echo24.

    Jestli je to nejaka snaha o anti EV trolling, prosim mrkni na header, pravidlo 4.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: jako u tebe tady, oooo velky uctivaci Breitbartu?:)))
    [NAVON_DU_SANDAU @ Donald Trump 2016+]
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    LAUNCHER: prestan prosim kadrovat na zaklade zdroje, to je velice lacine, o kdyz tady extremne oblibene.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    DIM_: Hele pozor, mrkni na data kolik nových aut obecně jde do firem. Je to 70% a je to kvůli "šmelům" s DPH, spousta z toho budou určitě i živnostníci. Čili pokud je Enyaq pod 70%, tak vlastně dobrý.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    MINER: Ja vzdycky kdyz vidim nekde na twitteru pocty registraci Enyaqu v CR, tak je to impressive, nicmene v dalsim grafu byva rozpad na soukromovy a firemni registrace a vlastne Enyaqy jdou desne moc do firem.

    Coz mi zase zni spatne, protoze kazda firma v CR ma fleet smlouvu se Skodovkou a Enyaq berou, protoze to je to jediny elektroauto, co si firma muze vzit. Mozna nejlepsi v ramci omezeny nabidky.

    Jakoze - chci rict, ze kdyz ma clovek uvalit svy soukromy penize, tak si radeji koupi neco jinyho. Podle poctu registraci.

    Tak to citim.
    MINER
    MINER --- ---
    JYRKA: Tak pokud to je z této zprávy, tak je to kreativa hodná protřelého PR matadora, a měli byste zvážit ho najmout do marketingu:)

    Nicméně je z toho vidět, že Enyaq je nadstandardně ziskový, a to mi stačí.
    Díky.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MINER: My pratele jsme. Ale otazkou je, jestli vubec odpovi.
    MINER
    MINER --- ---
    JYRKA: OK, zeptám se ho na FB, byť se tam nekamarádíme. Konkrétně napsal „Ostatně i Škoda Auto uvedla, že elektrický Enyaq je pro ni vůbec NEJZISKOVĚJŠÍ vůz.“
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MINER: Jirka obcas velmi kreativne zachazi s daty.
    MINER
    MINER --- ---
    JYRKA: On to od někud má, insider není, a informace si nevymýšlí. Takže to někde asi muselo být.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    FEDAJKIN: Nj, tyhle sledovat nárusty jedný automobilky je ošemetný, protože čím víc automobilek vyplivne EVs, tak se ta čísla roztečou právě do dalších automobilek. S tím usnutím na vavřínech máš pravdu, ale i tak, když vidim jak o EVs lidi mluví v ČR, mi to přijde pořád jako dobrý i právě v těch absolutních číslech. Ale samozřejmě doufám, že to bude růst víc.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MINER: to nejsou veřejný informace. Ty neveřejný ti tady nikdo z insiderů neřekne.
    MINER
    MINER --- ---
    Je pravda, že Enyaq je nejziskovější model Škody?
    Tvrdil to Hlavenka, který má věci většinou načtený, jen jako sidenote v postu na téma, co se tu řeší.
    Nevim, jak to ověřit.
    Ví někdo?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    PEPAZZ: nějaká jiná čínská automobilka

    DIM_: dokonce dělají na zakázku vzduchový podvozek pro Y/3: https://www.airliftperformance.com/vehicle/tesla/2023-model_3-awd
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam