• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    KURE
    KURE --- ---
    LAUNCHER: já používám auto na cestu do práce. je to blízko, ale neexistuje mhd. Najedu tak 30km denně i s cestou do krámu. A na vejlety a dovoleny. Tam nějaký stavění na nafíčka a očumování neni problem. A z mnoha důvodů stejně nechci sedět v autě o moc dýl než hodinu při jednodenním vejletu.
    Takže nějakej dojezd a nabíjení nebude pravděpodobně potíž. A počítam že jakmile člověk pronikne do toho jak to funguje a bude mít ty správný karty, tak pohoda.
    Ale ten začátek je zajímavej :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: EV je primárně super, když nabijis doma. To je v mem vidění světa základ provozu EV. Výjimky existují.
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    KURE: Vpoho. SCH je v CR malo a ostatni UFC jsou na dementni chipy. Nabijecky na Lidlu jsou pres Lidl plus app a jsou jen do 50kW
    KURE
    KURE --- ---
    W_NOICE78: mohl jsem tu vyhledavat. pardon.
    diky všem. Zatim mi půjčení elektromobilu přijda jako lepší zábava než úniková hra křížená s bungeejumpingem :D
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    KURE: Na SCH ti staci aplikace, adresa a platebni karta, v Lidlu taky. Uz se to ti resilo.
    GOR
    GOR --- ---
    KURE: Doplnek k
    JYRKA Nekdy to ani neni appka, ale jen web. Spousta provozovatelu nabizi registrovanejm nizsi ceny.
    Dej bacha, u nekterejch AC stojanu potrebujes vlastni Type2 prodluzku.

    Otazka neni debilni, debilni je to, jak to (ne)funguje.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KURE: otázka to není debilní. Debilní je systém, jak to teď funguje.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KURE: s aplikací. Prostě se zaregistruj třeba na PRE, stáhni si jejich aplikaci - tam zahájíš nabíjení sejmutím čárového kódu
    KURE
    KURE --- ---
    jdu sem s pravděpodobně uplně debilní otázkou.
    mám (pujčený) auto. Ale nemam žádnou čipovou kartu. Ten co mi to auto pučoval, tvrdil že stačí postupovat podle návodu na stojanu. No koukal jsem u eon a žádnej návod jsem neviděl.
    Ale chtělo to nějakou kartu.
    Teď si prohlížim službu we charge (mám ID4) a tam se všude mluví o nějaký kartě. Asi by mi ji poslali, ale nemyslim si že ji dostanu dřív než budu vracet to auto.

    dotaz můžu to nějak nabíjet bez nějaký karty?
    ABS
    ABS --- ---
    CERBERUS: na to mel hodně podobně a nakonec jsem Tesla nekoupil raději. Byť papírově za ceníkové ceny Tesla moc konkurenci nemá což je vidět na prodejnich statistikách. Ostatní značky dávají ale dobré podpultové slevy, u BMW by mohla být zajímavá.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    JYRKA: O VIN je tam zmínka až dodatečně - že některé další modely vyžadují i PIN spočtený z VIN.
    CERBERUS
    CERBERUS --- ---
    ABS: Tezko rict - zkusili jsme cca 5 servisu co v okoli servisuje Tesly (oficialne) a 4 mesice byla nejkratsi doba co nam kde byli schopni slibit. Mit to auto po nehode nepojizdne, tak jsem asi 5 mesicu jezdil s pujcenym ICE.

    Resime ted dalsi auto do rodiny a trochu me tady ta zkusenost nuti koukat se i jinde (BMW i4 apod).
    ABS
    ABS --- ---
    CERBERUS: existuje na to nějaký způsob jak to urychlit? V práci s tím dost bojujeme.
    Když má člověk/firma více aut tak to čekání tolik nevadí ale pokud 1 či 2 je to problém.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    ELIJEN: jestli jsem to pochopil správně, tak používají VIN jako jednu součást šifry. A zřejmě jim unikla druhá část (nebo ji někdo rozluštil).
    Jsou to kreténi, protože takhle je opravdu ohroženo jakékoliv auto.
    CATSIAM
    CATSIAM --- ---
    LAUNCHER: Nic takového jsem tam nenašla a dost se divím, že to ty wallboxy a ani ty veřejný nemají, když si stejně s těma autama "povídají". Ale je pravda, že když u těch veřejných nabíječek vidím dobíjet jiný auta, tak mají na displeji spoustu nějakých údajů a já když tam strčím svýho plugina (AC), tak jen vidím kolik se dobilo a jak rychle se dobíjí. A auto mi zase jen sdělí na palubce jak dlouho to bude trvat do plnýho nabití.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CATSIAM: Mam jen Tesla Wallbox, netuším jak jinde - nedá se tam nastavit podle VIN auta, které se smí nabít?

    CATSIAM
    CATSIAM --- ---
    VLASTIS: To právě zkouším a řeším.
    Auto mám Volkswagen Tiguan (wallbox doma mám z Lídlu) a u mámy jsme nechali namontovat před pár dny ten od škodovky.
    Pokud bych nechtěla od toho walboxu nic jinýho než nabíjení, tak to je bez problému - byl nastaven tak, že přijedu k mámě, strčím kabel do auta a po chvilce "se spolu domluví" a auto začne nabíjet. Chci ukončit nabíjení - "povím autu" přes VW aplikaci ať přestane a nebo 2 zmáčknutí odemykání na klíčku.
    Ale pokud chci vědět údaje z wallboxu - potřebuji aplikaci a v ní ten Wallbox zaregistrovaný
    Pokud chci rozlišit auta a nebo aby tam nenabíjel nikdo cizí, tak je potřeba wallbox přepnout do modu autorizace a mít v té aplikaci, kde je registovaný wallbox registrovaný čipový karty, kterýma budu nabíjení zahajovat a ukončovat. Pak ale potřebuju ty správný čipový karty a ty dodávaný s Wallboxem jsou 2 a vypadá, že jen pro Škodováckou aplikaci a ještě pro takovou, která už neexistuje (domluva s jejich telefonním supportem byla taková, že už nemám náladu to zkoušet). Tak zkouším jestli někde neseženu karty VW (když tam bude jezdit jen tohle auto) a nebo Elli - to by asi bylo fajn, když by tam nabíjela různá auta. Ale přehled o tom, kdo co a kdy nabil bude mít jen ten jeden člověk, který má na sebe wallbox registrovaný ...
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    NIGHTHUNTER: ty ceny jsou hodne zajimavy teda :)
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    JYRKA: To je fakt tak tezky udelat to poradne? Vzdyt odemykani na dalku uz tu je desitky let :(
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Tohle vypada jako slusny pruser:

    Hyundai Ioniq 5, Kia EV6 Are Newest Victims Of 'Game Boy' Hack
    https://insideevs.com/news/724328/hyundai-kia-ioniq-5-gameboy/

    (Ve zkratce: EV Hyundai a Kia jdou ukrast v radu sekund)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam