• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Vyzkoušeno, zatím spokojenost 👍
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Tak snad 👍 Hudbu jedu primárně z YT, teď prostě přes telefon, ale tohle by bylo elegantnější pro spolujezdce 👍

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CAL: Uff. To je šílený. Thx.
    CAL
    CAL --- ---
    LAUNCHER: Pozor, toto neplatí všeobecně, dodavatel může podmínit změnu tarifu novým ceníkem (samozřejmě horším) a novým závazkem (samozřejmě delším) až na úroveň, že se změna skoro nevyplatí. Mám za sebou skoro roční spor s PRE, který jsem dohnal až na spotřebitelský spor před ERÚ, který jsem prohrál a který byl přesně o tomhle.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DZODZO: U nas jen Mustang Mach e.
    Zpetne delaji upgrade pro modely 21 a 22
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JYRKA: vyzera, ze to nie je pre uplne vsetky modely, viz. zoznam uplne naspodu clanku https://www.thecarconnection.com/tips/technology/1136370_gms-super-cruise-vs-fords-bluecruise
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Povolili jizdu bez drzeni volantu pro Ford na dalnici i v Ceske republice!

    Ford’s BlueCruise Hands-Free Driving Assistant Goes Live In More European Countries
    https://insideevs.com/news/728514/ford-bluecruise-europe-more-countries/?
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    LAUNCHER: no vidíš, díky za tip, já jsem totiž nikoho neinformoval a to jsem nainstaloval 2x22kW :-D
    Na druhou stranu, ze sítě budu nejspíš nabíjet až někdy v zimě...
    KURE
    KURE --- ---
    PEPAZZ: něco takovyho by mohlo vyřešit ty sídliště :D
    ale úplně vidim jak z městských ulic zmizí stromy...
    ROXTYDY_A_BIBOB
    ROXTYDY_A_BIBOB --- ---
    LAUNCHER: diky!
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ROXTYDY_A_BIBOB LAUNCHER: Přechodu se nebát ohledně vašich ceníku. Ceník vám zůstává, změní se sazba v tom ceníku. Tzn jen jiný řádek 🙂

    Ty NT/VT časy jsou např. u EGD v jejich appce vidět takhle. To je appka distribuce, ne obchodníka, řídí to distributor.

    U auta se dá nastavit, ať po zastrceni kabelu doma čeká s nabíjením vždy na nějakou hodinu (typicky noc), nebo at se nabije k nějakému času (typicky ráno). Pokud na to spěcháš, v appce auta kliknes, ať se tentokrát začne nabíjet hned. Pokud jsi mimo domov, auto nabíjí hned.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ROXTYDY_A_BIBOB: Pokud se bavíme o obyč AC 11kW nabíječce, informujes distribuci o novém silném spotřebiči. Že to spoustu lidí neudělá je druhá věc. Často není potřeba měnit jistič, protože na 3 fázích se těch 11kW v klidu rozloží. Tohle si pohlídej, ať je to zapojeno na 3 fáze. Např. Tesla to signalizuje v app. Typický 3x25A jistič pro RD to s rezervou udrží, alespoň u mě.

    Např pro EGD zde:

    Změna charakteru odběru elektřiny | EG.D
    https://www.egd.cz/zadost/zmena-charakteru-odberu-elektrina

    Doporučuji přejít na NT/VT tarif, pokud můžeš odložit nabíjení nebo i provoz dalších spotřebičů na NT časy (typicky noc). Měl bys z toho mít i dobrý pocit, pomáháš vyrovnávat síť.
    GOR
    GOR --- ---
    ROXTYDY_A_BIBOB: IMO je to na tobe. Nejsem si vedom, ze by jine distribucni tarify vyslovne zakazovaly nabijeni elektromobilu.
    ROXTYDY_A_BIBOB
    ROXTYDY_A_BIBOB --- ---
    ahoj, rychly dotaz - kdyz chci mit nabijecku na EV doma, tak musim resit specialni tarif, nebo je to jen na me? resp. musim nekoho informovat o tom, ze nabijim EV?
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    Volkswagen ID.BUZZ Long + GTX. Prvá jazda + technické pikošky !
    https://www.youtube.com/watch?v=DENh_5OhCXk&pp=ygUQaWQgYnV6eiBsb25nIGd0eA==
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Navazuji na: RATTKIN. South Pasadena uz ma EV only police fleet. Zadne prekvapeni, vyrazna uspora nakladu. Tesly jim prestavela Unplugged Performance, znamy upravce Tesel.

    South Pasadena Launches World's First All-Tesla Police Fleet
    https://www.youtube.com/watch?v=Qpt6Zdk00KE
    SPEEDY
    SPEEDY --- ---
    NIKDAS: i4 frunk nema a je fakt, ze, kdyby nesdilelo platformu s BEV, ulozneho prostoru by bylo o neco vice, ale osobne me to neobtezuje, i kdyz tedy kabrio zrovna nemam.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    SPEEDY: za me, kdyz projektujes auto, do kteryho dáváš jak ICE, tak BEV, tak notně musíš udělat spoustu kompromisů, o který nemám zájem.
    Od umístěni motoru, přes rozvor, po rozložení kufru.

    Stačí srovnat, jak velkej má Tesla frunk, oproti všem těm autům, co vyplodily legacy automobilky. (Ma vubec i4 frunk? Zrovna tohle je u kabria extremně důležité).

    Třeba designer I-Pace se nechal slyšet, že byl unešenej z toho, jak při navrhováni konečně nebyl svázán všemi těmi nutnostmi ICE.

    Jinak teď jsem koukal na konfigurator BMW a kabrio 4 ani i4 už jsem tam ani nenašel.
    SPEEDY
    SPEEDY --- ---
    NIKDAS: Co konkretne ti vadi na i4? Ze ma stejnou karoserii jako Gran Coupe? Pac tim ta "obojetnost" konci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam