• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    DIM_
    DIM_ --- ---
    To je sranda, jak to chybi kazdymu neco jinyho. Mne chybi ty senzory, nebo 360 kamera. Nebo at ty Tesly nejsou tak siroky...

    Ted jsem pres mesic jezdil Yarisem a vlastne jsem si to hrozne uzival, jak se vsude vejdu a jak nemusim parkovat 2cm od chodniku.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    W_NOICE78: Nic takového jsem nezaznamenal. Y mám teda bílou, což pomáhá. Kolem sebe mám bílou 3 a černou 3, černá horší ale ne průšvih. Všechno bílé interiéry, jestli to má měřitelný vliv nevím.

    Spoustu Y se vyrobí v Austinu, CZ teplot bych se nebál.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    W_NOICE78: 0.5M je sice dost, ale je to jen cca tretina navic a i ty mraky drobnosti z toho ve finale muzou udelat o tretinu lepsi auto… a u koncernu mas (krome Enyaqu coupe) moznost volby, jestli chces prosklenou strechu nebo ne…
    ID.7 se urcite nestane nejprodavanejsim autem planety, ale na nejprodavanejsi elektricky VW mu verim, hlavne diky firemnim sluzebakum :-)
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    NIGHTHUNTER: 0,5M je dost, za to si postavis elektrarnu pokud mas kde. To co ti vadi jsou drobnosti, 360 kameru asi nepotrebujes, ale co je velkej fail v lete je prosklena strecha u Tesly. Se zapnutou ochranu proti prehrati musis byt na kabelu, jinak to ma velkou spotrebu. Teplota int. kolem 70 stupnu.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    W_NOICE78: Tesla nema ani 360 stupnovou kameru - a kdyz bude, tak stejne nebude tak dobre koukat na disky kol, aby sis je pri parkovani neodrel - jen se mrkni kam koukaji vsechny Tesla kamery a soustred se na kola… ze ma koncern treba kamerky ostrikovany taky ocenis, az kdyz v Tesle nic nevidis… nebo treba drobnost jako zadni sterac nema zadna Tesla a fakt by se mi obcas hodil… ono toho pul mega neni tak moc, kdyz ti to auto ma delat radost :-)
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    NIGHTHUNTER: Packy jdou dodelat, senzory nepotrebujes. Jediny na cem by mela Tesla zamakat je ten autopilot.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    W_NOICE78: on chce třeba někdo kombík a nechce ani sedan kvůli pitomému kufru, ani SUV, tak mu pak Teslu neprodáš, i když je o půl mega levnější ;-)
    ale Juniper třeba vyřeší odvětrávané sedačky a lepší pohodlí, asi i nová Performance bude mít DCC podvozek, ale zas ale nebude mít páčky pod volantem, jak jsou všichni normálně zvyklý, nemá ultrazvukové senzory, nemá head-up displej s rozšířenou realitou, nemáš masážní sedačky, nemůžeš mít elektronicky zatmavovanou prosklenou střechu, verze Performance nemůže mít tažný zařízení a když vezmeš Long Range, tak to fakt neni instalace zmáčknutím tlačítka a kopnutím a s Long Range už zase nemáš DCC podvozek... a když zabrousíme i k úplným blbostem, tak i VW má ten LED pásek pod předním sklem chytrej - v Tesle si jen nastavíš jeho barvičku a končíš, ale u ID.7 ti bude běhat na stranu podle toho kam máš podle pokynů navigace zatočit, při nabíjení ti bude ukazovat kolik % už máš nabito a kolik se nabíjí, výstražně se rozbliká v případě nebezpečí nárazu atd...

    a jasně, Tesla má spoustu jiných vychytávek, skvělou mobilní aplikaci, větší výkon a je levnější, ale lidi si chtějí připlatit za nějaký pohodlí, luxus, komfort... i proto existujou značky jako Rolls Royce, přitom je to taky jen auto a jiný by tě odvezlo stejně a levněji :-)
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    NIGHTHUNTER: Jak myslis. Radeji usetrim 0,5M a budu si potit zadek a poskakovat po silnici, coz asi s Juniperem stejne vyresi.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    W_NOICE78: já v tom problém nevidim a v konfigurátoru ID.7 Tourer jsem strávil hodně času... TMYP fakt neni srovnatelný auto ani výbavou ani pohodlím takže připlatit si 0.5M za horší výkon mi stále dává dost velkej smysl... a asi i v době, kdy přijde Juniper bez páček pod volantem :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER:

    VW ID. Buzz Minibus Review: The Ultimate Reboot!
    https://youtu.be/9_y5khKfVuE?si=U-bxnF_aPvTbV-bR
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    ID.7 GTX tourer je dokonce za 1.9M tak to je hodne sebevedoma cena, kdyz je za 1.4M TMYP. To se asi nebude prodavat jak housky na krame, az prijde Juniper
    ID.7 Tourer GTX - ID.7 Tourer - varianty - Modely | Volkswagen Česká republika
    https://www.volkswagen.cz/modely/id7-tourer/id7-tourer-gtx
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Pokud lidi řeší čtvrtořadý marginality typu (ne)podvícení loga, tak je to asi super auto s vychytanejma mouchama.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    DZODZO: překvapivě v pohodě - všechno co po tom chci to umí, neseká se, nevypíná... měl jsem SW 4.0, ted už mají nový auta 5.0 resp. 5.2 a je otázka, jak moc (a jak rychle) to bude upgradovatelné... což je to, co mě děsí asi nejvíc, při myšlenkách na "starého" Enyaqa, kde se ze 3.1 dostaneš na 3.7 a vypadá to, že končíš...
    podobně jsou na tom asi i nějaké hardwarové věci - když se představila ID.7 tak neměla podsvícená loga VW ani vpředu, ani vzadu. Lidem to vadilo, tak jelikož verze Tourer se ještě nezačala vyrábět, tak do ní už dali loga vepředu i vzadu podsvícená... a vypadá to, že až dojdou zásoby těch nepodsvícených, tak se i krátká verze dočká podsvícených log...
    a takových věcí je tam víc - je super že s verzí 5.0 můžeš ovládat auto z mobilu a nechat si ho tak zajet do garáže nebo vyjet z úzkého parkovacího místa - ale opět to vyžaduje verzi 5 a je otázka jestli půjde upgrade ze 4.0 na 5.0 a nebo si na čtyřce skončil, protože auta vyrobená s 5.0 už mají zase trochu jiný HW, který toho umí víc...
    takže obecně - SW v pohodě - vcelku rychlý, intuitivní, dá se pomocí zkratek, widgetů a oblíbených hodně nakonfigurovat podle sebe, plánuje zastávky na nabíjení, ukáže s kolika % tam přijedeš, jak dlouho tam budeš, s kolika % bys měl odjíždět, kolik času ti zabere nabíjení... ale celkem rychle se to mění a není to tak, že vyjde nová verze a hned všechny starší dostávají OTA update :-(
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    NIKDAS: když to mají na webu tak bych to asi bral jako ověřené, jen tam teda zmizelo to Advantage cars :-)
    https://www.tesla.com/cs_cz/support/body-shop-support
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    Neověřené info:
    Ode dneška je autorizovaný servis pro TESLY i v Ostravě - takže Praha Advantage cars a Ostrava AUTOCENT CZ
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    GOR: Presne jak po klausovsku pise DOCKINEZ: nevim kolik presne ten leaf mel, nicmene se absolutne nehodil jako dalnicni vozitko, ackoliv ho presne kvuli tomu poridili.

    Ted jsem mrknul na wiki, byl to ten se 40kWh. Vedeni pri koupi usoudilo, ze 274km dojezd, mu krasne mezi brnem a prahou staci.
    Jenze.
    Kdyz uz dojel tam, musel najit nabijecku, pak pesky na schuzku. Kdyz byla schuzka kratka, auto jeste nebylo nabite, pak jel treba na dalsi, zase najit nabijecku, protoze aby zvladl trasu zpet, musel vyjizdet presne se 100%.

    Kdyz vyjel s mensim SOC, musel na dalnici najit nabijecku a u ni s prevratnou rychlosti 50kw/h nabijet.

    Pisu to tady jako velkej zastance BEV, obzvlast proto me to sere.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    NIGHTHUNTER: jak je na tom palubny pocitac a jeho funkcnost a ergonomia, uz to VW nejako prekopal a je to pouzitelne? nevypina sa to za jazdy a podobne?
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    NIGHTHUNTER: Me se ta ID7 libi, byla by to nahrada za meho Passata. Jen at ty prezentace maji nejakou kulturu, to je stejny jak v Autosalonu na Prime, delaji test s TMY proti Superbu 2024 a BMW Dve auta ze tri jsou sponzori poradu. 🤷🏻‍♂️
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    LAUNCHER: sedel jsem v tom v letnanech a vnitřek bych řekl že se jim povedl dost
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    GOR: Kolega to nepsal se slovníkem v ruce a na pointě to nic nemění.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam