• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DZODZO: Oznam to teď, nikdo Tě řešit nebude.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    LAUNCHER: ola, prosim ta toto oznamenie o zmene si robil este pred instalaciou nabijacky alebo sa to moze aj dodatocne? spadam tiez pod egd, mam na baraku tiez 3x25A istic, takze by som eventuelne vedel vyuzit aj 22kW nabijanie
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    má tu někdo id3?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    LAUNCHER: Jo no, já si to vždycky hodím do záložek a pak občas zapomenu, odkud to bylo…
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Tohle se LeGaCy AuToMoBiLkÁm stává jen 1x, 2x, 10x, 100x…za sto let :-D :-D

    x.com
    https://x.com/SoukupDavid/status/1828493322182406452?t=n1YYu3eeM62ty11_yH-gfg&s=19
    HANZS
    HANZS --- ---
    Tak trochu video z budoucnosti:
    Týpek si dojel ze svým NIO ET5 swapnout z klasické 75kWh na 150kWh SOLID-STATE!
    Tj. první komerčně možní použití SS baterie dojezd 1000km.
    Ale video je opravdu dobře udělaný - ukazuje vše - technická data (hustota energie 360Wh/kg), kolik to stojí v appce atd.
    NIO Power | 150 kWh Solid State Battery Real Range Test | A Complete User Road Trip
    https://www.youtube.com/watch?v=lgRfnc6GxoI
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    přednáška o trochu extrémnější e-mobilitě v Evropě

    Bosna elektromobilem - Čtvrtkon
    https://youtu.be/hU6rwBbh5IA
    SPEEDY
    SPEEDY --- ---
    SPEEDY: Tak jsme doma z vyletu, najeto 3500 km, prumerna spotreba 20 kWh/100 s tempomatem na 130 km/h, krome posledniho dne, kdy jsme spichali na trajekt, takze 140 km/h. S autem jeste vetsi spokojenost nez pred vyletem, teda az na polomer otaceni 12,5 metru, coz mi dalo v Italskym stredovekym mestecku pekne zapotit :-)
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    K "oblíbenému" tématu ohledně hoření BEV... jsem zahlédl post na LI (zdroj tam ale není).

    Od roku 2010 celosvětově shořelo celkem 728 elektromobilů, stále jich jezdí přes 43 milionů. Za tu dobu jen v ČR shořelo přes 21 000 fosilních aut z 6,5 milionu. Nové baterie bez tekutého elektrolytu už prostě nemůžou hořet (hoří jen ty plasty kolem a to je rychlý zásah).
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NIKDAS: je tam riziko, že pivo přemrazíš. Leda to nějak chytře oddělit
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JYRKA: Tez jsem fanda tech odtokovych kanalku. U Tesly az CT bohuzel. Hlavne big thumps, ze tam ten frunk je, nerozumim proc je to leckde takovy problem - ale ono to prijde, se to nauci.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    JYRKA: jako lepsi reseni mi prijde koupit suchy led. Dyl to vydrzi a neni z toho bordel, jen to clovek nesmi zaparkovat v garazi :D
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    LAUNCHER: Mustang to řeší po staru :)
    Z frunku ma odtokový kanálek, kterým odchází roztátý led.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Nejsem cilovka, ale verim, ze ty aftermarket lednicky delaji radost vice lidem 😊

    This Feature is Underrated!
    https://www.youtube.com/shorts/UIDWpQEpMEo
    RSZ
    RSZ --- ---
    LAUNCHER: to Polsko mě překvapuje, tam fakt emobil potkám úplně výjimečně (snadno ho poznáš, má zelenou značku) a nabíječky to samé, ale asi prostě nejezdím ve správných místech. Odskrtavam si další věc, v které nás předběhli..
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    JYRKA: ale to je zřejmě jen červenec vs červenec... kumulativně za 1-7 tam není?
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    JYRKA: Ale PHEV máš -10 %, takže BEV jsou na tom vlastně líp. A v absolutních počtech taky.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: funguje to stejně jako moje předchozí Hyundai a Kia, jak říkám nejsem autíčkář a stačí mi to.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    RATTKIN: Automatické nastavení frekvence stírání stojí za prd
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam