• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    GRÉTKA: A co kdyby ses podělila o nějaké postřehy ze svého studia ve Francii. Třebas jestli máš dojem, že je systém vzdělávání v něčem lepší/horší? A režim dne a podmínky pro studenty a tak...
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    :) ??? A to mam jako zaridit jak?
    KRULDA
    KRULDA --- ---
    GRETKA: Prosil bych taky jednu i pro me, dekuji predem :)
    LALINA
    LALINA --- ---

    NATASHA: tak pro dnesek koncim s roli arbitra zakleteho stavu byti:-))

    rada jsem s Tebou - a Kilianem - podiskutovala. Pekny zbytek dne:-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    NATASHA: nuze, pokud Viselcuv osud visi pribit na brevne spolu s jeho rukama, pak ano:-)))))

    snehurka ma poselstvi, ktere "mluvi"......svoji nadpozemskou krasu, ktera je hybatelem veci... kdyby ta rakev nebyla pruhledna.....kdo vi, jak by to vsechno dopadlo, hehe:-)))

    Ruzenka? nemel princ snad jeji podobenku v medailonku? nebo povest o Ruzence ve vezi, ktera ho pohnula k tomu, aby se k ni probojoval?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    LALINA: Nu a v tom já právě vidím ten rozdíl.
    Je správné a dobré občas na chvíli zastavit, rozhlédnout se, vyčkat, nakročit a tak. Ale zamrznout, zaseknout se, ustrnout (nechat se zaklít), to ne.
    Viselec má stále svůj osud ve svých rukou. Sněhurka, Růženka apod. ne.
    LALINA
    LALINA --- ---
    NATASHA: hlavni na viselci je to, ze prinasi katarzi..a pred tim cas pro dozrani veci..pro pauzu mezi nadechem a vydechem, kdy by aktivita byla spise na skodu, nez k uzitku...

    a nikdy to neni definitivni stav..
    LALINA
    LALINA --- ---
    KILIAN: jiste, jeden uhel pohledu je, ze neco prichazi zvenci..ale

    pri peclivejsim ohledani ta zdanlive bezmocna vec dokaze ve spravnou dobu "promluvit" a hrdinovi nejak pomoct.... tak trebas v te pohadce Treti princ najednou zazari mec zakleteho prince coby smerovka... proste zakleta bytost ( nebo slozka bytosti- budeme-li se na pohadkovy pribej divat jako na psychologicky obraz vyvoje jednoho jedineho cloveka) da nejake znameni....ktere vnimava bytost ( hrdina) dokaze zachytit a zuzitkovat, zatimco clovek hruby a necitlivy ho prehlidne nebo nepozna....
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    LALINA: No já bych to nestavěla na roveň Viselci, ten je podle mě jinde, u něj je to rozhodnutí, a i tak tak karta nemá mnoho výkladů pozitivních...
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    LALINA: V těch pohádkách je to tak, že ten hrdina není schopen se z toho dostat sám (nemá to ve svých rukou). Vždy tam musí přijít někdo, kdoho z toho stavu dostane. Viz NATASHA:
    LALINA
    LALINA --- ---
    NATASHA: mam na ,mysli stav - princip zhruba XII ATU...
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    NATASHA: Zkamenely znamena mrtvy, co ma mozna jeste sanci. :-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    NATASHA: že není? ale ukaž mi pohadku, kde takto zaklety hrdina zustane takovym uz naporad...
    Jsou v zivote chvile (nebo jen chvilky) nekdy ale i roky.. kdy clovek prochazi obdobim mezi nadechem a vydechem...stavem necinnosti a ustrnuti..zakleti.... nekdy to ma "usnadnene" napriklad nemoci nebo "osudem"(napr zavislosti na nekom ci necem) a nekdy to usnadnene nema a musi tu trpelivost a ten stav nejak vydrzet, ustat i bez vnejsi pomoci... ale vysledek vesmes byva vzdycky smysluplny, potesitelny a jaksi..kladny ve smyslu seberozvoje a sebezpritomneni se...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    LALINA: Inu, ale i v té pohádce je ten ustrnutý/zakletý bezmocný a odkázaný na vnější vlivy. Jinými slovy - on se vzdává práce na vlastním osudu, přichází dokonce o možnost sám jej ovlivnit. Není to onen nádech-výdech před dalším krokem/skokem.
    A tak mi to opravdu dobré nepřipadá.
    LALINA
    LALINA --- ---
    NATASHA: "jiste neni dobre" ? jak si muzes bejt tak jista? :-)))

    nekdo potrebuju ten stav, aby potom dokazal najit vlastni pohyb... jako ti zkameneli princove z pohadky Treti princ:-))... vubec v pohadkach: zakleti...metamotfoza v neco pasivniho, co trva v jistem nehybnem stavu, dokud jiny veci (slozky duse) nevykonaji to, co maji..dokud se nestane neco, co se ma stat, aby se potom opet, nove a jinak zapojily do hry? ;-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    LALINA:
    Stav pokoje x stav ustrnutí (pasivity), to je třeba dělit.
    To druhé jistě není dobré, to první umět je cenné, to mluví o vnitřním klidu, tom radostném.
    LALINA
    LALINA --- ---
    NATASHA: takze jen vulí, jen nasilne (zaklinadlem) clovek muze nastolit stav pokojneho cekani a vlozit se udalostem do naruce jako odevzdane brime?

    a je smyslem byti byti odevzdanym bremenem?

    "Odkladam sebe sama" ve smyslu sutru a baliku nebo ve smyslu "reseni sebe sama se odklada na neurcito" ? ;-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    NATASHA: heheee, "tajnosnubne vyroky" ...ty ses proste poeeeeta:-]]]

    tajné zásnuby a tajná svatba
    kdo zná jméno oné dámy?
    láska pak jako sůl
    a sůl jako láska
    hostie, vino
    rtuť a síra
    mlčení
    dá mi

    (na mlčení jsem činně čekala
    jako na smilování)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    LALINA: Čekáním odkládáš sebe sama, vložíš se událostem do náruče jako odevzdané břímě.
    LALINA
    LALINA --- ---
    NATASHA: ani ne tak ve stavu neprirozenem - bez - pohybovem, ale ono CEKANI.... hodne dusi ceka......na co?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam