• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  NATASHARELATED - spříznění na cestě
  SNOP
  SNOP --- ---
  (poznamka k metoo, mam potrebu to nejak vyjadrit, tady se stydim nejmene)

  Cokoli lze v zárodku
  utnout.
  Chtíč -
  ten lze navíc ovládat střízlivostí, vůlí
  a pravidelnou masturbací.
  Ale jak ovládnout třeštění lásky, která se vůli směje a opíjí až k zbláznění?
  Co si počít?
  Zjevná božskost snad přečin činí méně závažným,
  ale neruší jej, naopak:
  nesouhlasná vlnovka podtrhuje porušenost bytí.
  NATASHA
  NATASHA --- ---
  Myslím, že není od věci vystudovat kus uměleckého řemesla (klidně s důrazem na to řemeslo).
  Pokud má člověk puzení k umění, stejně nedá pokoj, i kdyby přes den byl třeba úředníkem.
  A zacházení s nástroji daného oboru poskytuje porozumění, které se úplně nemusí chápat ve chvíli, kdy se vštěpuje, ale "sepne" to celé později.
  KUATO
  KUATO --- ---
  JAMINA: no jo, ja mam podezreni, ze tak dost dobre bude i u nas, ale aspon bude mit par let pekne studentske leta a pak se holt bude muset ohanet jako vsichni :o).
  JAMINA: dostala se na dva obory tam, ale chtela delat hracky. jako kdyz jsme se tam byli podivat na extra prohlidce, kterou nam pan Anlauf udelal, pac jsme prosvihli den otevrenych dveri, tak v ukazkove sekci pro obor hracka jsem mel celou dobu zmeneny stav vedomi a ficel jsem si slusne, to u tech dvou designu - technicky a graficky nebylo, ten hmatatelny genius loci.
  JAMINA
  JAMINA --- ---
  (...ale abych nešířila jen skepticismus:
  Někteří spolužáci z té umělecké střední se nakonec uplatnili hodně šikovně - vylíhli se tam z našeho ročníku 2 skvělé sochařky, 1 oceňovaný umělecký kovář, jeden designér luxusnějšího nábytku, jeden restaurátor historických knih a rukopisů, jedna úspěšná malířka a jeden scénograf loutkového a alternativního divadla. Pak pár grafických designérů a jeden týpek má svůj vlastní typografický ateliér.

  Zbylá polovina lidí z ročníku si rozebrala rozličné profese od vedoucího v Penny marketu, přes učitelky výtvarky a ajťáky přes trenéra basketu, politika a památkáře, obchodního cestujícího a kamioňáka, až po schizofrenika v invalidním důchodu - ten asi jediný maluje opravdové ryzí umění a má na to čas. Takže jsme šikovní a život je holt umění :)

  Vlastní dřevěné hračky zkoušela vyrábět a prodávat jen jedna holka z mého ročníku, měla i dílnu s frézou, ale po pár letech to vzdala, zisk jen pokryl náklady a úsilí, na důstojnou obživu to ale bohužel nebylo. )
  JAMINA
  JAMINA --- ---
  KUATO: a bude tvořit hračky a dekorativní předměty, anebo navrhovat design průmyslových výrobků? Tipuju to na ty hračky, ten obor jsem studovala taky, pilníky a rašple jsme tam používali. (Jedna divoká pubertální spolužačka děsila některé nesmělejší a tehdy zatím nepolíbené spolužáky vyhrožováním, že si bude rašplovat přirození a různými jinými fantaziemi. Pilin tam pravda lítalo hodně, občas i nějakej kus dřeva ulít od pily kam neměl, ale nakonec jsme to studium kupodivu přežili s neuříznutými prsty.)

  Jinak tipuju že tvoje dcerka ještě zažije různé fáze prozření a rozčarování o uměleckém světě, o práci rukama i o možnostech uživení se uměleckým řemeslem v Čechách, navíc v době kompjůtrů a plastových hraček z Číny...

  Ale zatím ji moc nestrašte :)
  Já nakonec po absolvovani dvou vysokých umělecky zaměřených škol rezignovala na snahy o vnucování estetiky klientům nebo na podnikání s malbama. A na to abych umění vyučovala nemám nervy, takže nakonec se skoro už 2 roky živím jako zubní sestřička :-D Tož místo abych vrtala do dřeva teď asistuju u vrtání do zubů. Můzy za mne holt nájem nezaplatí, ale zase si teď můžu malovat o víkendech a nemusím řešit prodejnost a líbivost své tvorby. Každopádně život sám mě naučil nebát se práce (rukama). V patnácti to ale člověk slyšet pravda nechce, to je holt období velkých snů a ideálů, ach :)
  KUATO
  KUATO --- ---
  JAMINA: minuly tyden jsem kupoval prvni sadu veci do skoly - pilniky na drevo i zelezo, pilka.. Mirjam mela krivou hubu, jakoze si asi neuvedomovala, ze rukodelnost znamena delat rukama :o)). vtipkama, ze kdyby bylo nejhur, muze vyrabet a dodavat do zverimexu hobliny pro zvirata na podestylku, jsme ji naladu moc nepozvedli :o)
  KUATO
  KUATO --- ---
  dite rado obrazky :o)

  JAMINA
  JAMINA --- ---
  KUATO: pocházím z Krnova, do Opavy jsem dojizdela vlakem a lidi z tamní umprumky byli jedni z nejzajimavejsich, co jsem kdy potkala. Tak přeju ať je tam tvoje dcera spokojená :)

  Jinak to mám asi podobně jako tvoje žena - tvořila jsem hodně, ale po vejšce mi kreativita dost usla. Ale taky cejtim, že brzy zas začnu, dostala jsem teď velkou sadu olejovych barev, tak je na čase.
  KUATO
  KUATO --- ---
  JAMINA: no podivejme, jsi od Opavy jo?

  moje zena ma tez vystudovane umeni a driv patlala dost, jeste na vysce, ale ted uz moc ne, ale zase chce, takze v ramci jeji sebeterapie to samozrejme podporuju, protoze kdyz neco dela, tak aspon min picuje po nas ostatnich :o). a aspon se bude ve vymenku pres zimu trochu topit :o). vlastne to bude hrozna romantika - topeni ve vincku drevem a hajzl v boude na dvore :o).
  JAMINA
  JAMINA --- ---
  KUATO: gratuluji, tam jsem kdysi dávno v pravěku taky studovala :)
  Je skvělý, že jí budujete ateliér, to je muj zatim nesplněný sen (a sen asi každeho čmaralisty patlálisty).
  KUATO
  KUATO --- ---
  SNOP: diky, vyridim :o). letos nas ceka budovani atelieru ve vymenku po babine, co loni umrela, aby mohla velka i mala cmaralistka kde tvorit :o).
  SNOP
  SNOP --- ---
  Najs! Tak ze ji blahopreji :-)
  KUATO
  KUATO --- ---
  dcerecka se dostala na talentovky na Stredni umeleckou v Opave, dneska zverejnili vysledky, tak vecer budem doma slavit :o).
  KUATO
  KUATO --- ---
  NATASHA: tezko rict. kamarad chtel vybrat z toho popela kosticky, aby si z nich udelal nejaky nahrdelnik, kdyz uz teda dela dlouhodobe celkem poctive tu Kali a kdyz uz se nas planovany vylet na jeden stary opusteny hrbitov v sudetach odklada na neurcito, tak jsem to chtel udelat aspon trochu ritualne :o), ale zatimco vetsinu prosince se sralo kde co, tak posledni tyden je trochu klidnejsi, tak snad to vydrzi :o).
  NATASHA
  NATASHA --- ---
  KUATO: A stalo se potom něco šťastného? :)

  Děkujeme! Taky!
  KUATO
  KUATO --- ---
  novoroční meditační zátiší se Šivou a popelem z pohřební hranice (původ - Varanasí). nevím, zda se tomu dá říkat PF2020 :o)
  KUATO
  KUATO --- ---
  pred casem jeji male velicenstvo hrabaje v mych vecech opakovane vyhrabla sigilum Lasenicova "patrona", aby si s nim hrala.. s pobavenim jsem zaarchivoval pro budouci generace :o)
  NATASHA
  NATASHA --- ---
  KUATO: Mám radost z toho, co píšeš. A že to moje psaní právě tak působí, nu, i z toho --- však nejprve to vždycky celé posedne mne, to místo, to setkání, aby pak mohlo být něco napsáno. A líbí se mi, jak se vracím, ale hlas místa je pokaždé trochu jiný; a nebo můj pohled. Jak se to všechno různě nastrkuje a ukazuje a propojuje, hmmm!
  NATASHA
  NATASHA --- ---
  KUATO: Ještě bys mohl dorazit do Košic :)

  kosice
  KUATO
  KUATO --- ---
  nebejt ta Praha takový lán světa, tak bych Tě přišel za tři týdny potahat za cop do Božské lahvice, až budeš křtít ta nová písmenka, co se Ti přihodily. takhle Tě potahám leda na dálku, imaginárně :o). co mě ale pobavilo, že nakladatelství, co Ti písmenka vydalo se jmenuje Dauphin (delfín) - takhle byli označovaní prvorození královští synové, kteří měla později připadnout koruna, a taky se tenhle symbol používá pro filosofického merkura, který bude časem korunován na Kámen :o).
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam