• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYAno šéfe / Na Nože--- Polerich Polerich uber ales



    Co je totální úlet?Samozřejmě jídlo...



    Klik na Babicu: [ Spolek pratel Mistra Babici aneb všichni si to doma uděláme, protože je to jednoduchý, rychlý a dobrý! ]

    jeden polerich vladne vsem, jeden jim vsem kaze. Do kuchyne uvrhne a k plotne privaze.
    rozbalit záhlaví
    SADAKO
    SADAKO --- ---
    ZCR: Dýně v psychologické omáčce zní jako velezlý recept.
    ZCR
    ZCR --- ---
    ZUZKAOU: tak to mi přijde ještě docela krotké, dýně můžu, i když v té psychologické omáčce to asi musí být utrpení...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZCR: Vaří dýně, neboť to je symbol změny životního stylu. A jakási paní psycholožka tam moudře národu sděluje, že přechod na ten zdravý životní styl symbolizovaný dýněmi může pomoci mnohému manželství z krize, ačkoliv se manžové z počátku urputně brání.

    Ale přežila jsem jen první díl.
    ZCR
    ZCR --- ---
    ZUZKAOU: představuju si to správně, že se pasou a ožírají výhonky, řečníce při tom o čištění organismu?
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZUZKAOU: To jsem jednou omylem shlédla a myslela jsem, že pojdu smíchy.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Putyka je zavřená, pojal mě hlad, tak jsem si říkala, že vytáhnu válečné placky a ukradnu si kus sýra. V lednici na sýry byl příšerný puch (zítra někdo dostane kartáč za ten plesnivý ajdam, já to po nich uklízet nebudu) a tříkilový zavakuovaný pytel pommes parisiennes neboli vařenejch brambor od McCaina, spotřebujte do zítřka. Proč to provozák koupil, je jedna otázka, proč to není dávno sežrané, když dva měsíce předem ví, že nebudou lidi, je druhá, podstatnější otázka.

    Připadám si jako Mrakoplaš a přemýšlím, jestli si mám dát třetí mísu brambor s máslem.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GIANT: je pravda, ze rozdil je zcela zasadni :),
    me treba taky prekvapilo, ze tam nemluvi o mátovým čaji, protože ta marocká máta je taky poměrně zásadně odlišná od naší... no jenže co tamnení odlišnýho, marockej pomerančovej džus je nejlahodnější pití a takovej tu prostě neochutnáte, protože to ovoce a zelenina tam je prostě chuťově naprostá bomba proti tomu co se dá sehnat tady holt skvělé podnebí a vydatná půda dělá svoje, je to lahoda ;)
    GIANT
    GIANT --- ---
    njn ale chudak baba z vesnice, co si to bude chtit uvarit :-D
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    WITTGENSTEIN: jo tak to me napadlo tyka, ale prislo mi to celkem jasne, v Maroku se samozrejme pouziva římský kmín, to
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    GIANT: Kmín nebo římský kmín, bába nebo sníh...
    GIANT
    GIANT --- ---
    KOOTCHA: nahodou jsem videl par vterin a rovnou jsem to prepnul, kdyz do vseho cpali "kmin" - diky prekladu si pak clovek uvari jidlo na zbliti, nebo se mejlim ;-)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    a je fakt super, ze jim tam mohl varit, skvele jim to pohostinstvi mohl vratit :) supr zpusob!
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    KOOTCHA: presne Maroko :), skvely dokument, diky uplne me to tam vratilo :)
    jinak tajine mam doma, obcas ho delam, je to vyborna vec, to jidlo proste chutna vyborne, at jsou to obycejne brambory s mrkvi, cuketa, maso atd. touhe pripravou je to vyborny vzdycky! a harira je taky skvela, da se to uvarit i tady, ale je fakt ze treba to maso se dela proste dlouho, jo 7hodin je sedm hodin casu :) kdyz oni taky treba fakt nic jinyho nedelaj :D, ale huste oni maj ten tajine rovnou na plotne? aha uz to slysim, obcas jim to praskne proste no...
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    87HIGHFLYER: jn, ja si furt pletu ty ulice, ale vime o co jde :)
    vetsinou si davam gyros v tortile. a tu pizzu taky nemaji nejhorsi :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KHARL: herbář je biomanželkovská katastrofa kde autoři, ani protagonistky neumí vařit a ty nebohé byliny k tomu přišly jak pilát do kréda, protože jsou tam jen tak na ozdobu a na potvrzení tradovaných klišé z oněnky dnes.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    SIRLOON: a hlavně tam maj tzv zapečenou bagetu, což je velká bageta s masem za pade. Dobrej poměr cena/výkon. Btw ta ulice je lidická, zborovská je zastávka tramvaje
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    EFFKA: v praze vim jen o gyrosu ve zborovsky, kde maji takovy maso. a tam si ho pichaji na tyc sami, to uz sem parkrat videl na vlastni oci
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KOOTCHA: taky jste to mohli vychválit dřív, unikla mi brazílie a thajsko
    KHARL
    KHARL --- ---
    ..jako za dalsi celkem k podívaní je ,,herbář", co si jedou ty dvě divoženky...tušim na ct2
    KHARL
    KHARL --- ---
    KOOTCHA: taky jsem to videl, a musim rict, že paradne popsany recepty, jaky ingredience pouzit, zeleniny, ovoce..atd...vse parada + jestě typek opravdu projel kus kraje!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam