• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IKARI: dalsi vec je, ze by se mel zakazat i alkohol. vis kolik lidi po jeho uziti zemrelo a nebo zkurvilo zivot svemu okoli. policejni statistiky ti urcite potvrdi, ze vetsina domacich zabijacek vznikla behem konzumace alkoholickych napoju.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IKARI: zajmem statu je mit zdravy narod

    v tom pripade jedine zakaz tabaku a jeho postaveni na uroven tvrdych drog jako marihuany, pervitinu ci heroinu.
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    IKARI: stat je tady pro lidi, ne lidi pro stat :)) a moje zdravi a mira, jakou si ho budu kurvit, je fakt moje vec :D
    IKARI
    IKARI --- ---
    NE7RA: a je principialne spatne ze plosne omezuje a znevyhodnuje skupinu lidi, co ublizuje sobe i okoli? dovolim si nesouhlasit :D zajmem statu je mit zdravy narod a co si budem povidat, tve zdravi neni jenom tvoje vec, ale ma hlubsi dopady na vsechny - jinak receno kolektivni mira zdravosti/nemocnosti ma vliv na produktivitu komunity
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    IKARI: imho je to principialne spatne - fakt nevidim nic dobryho v tom, ze stat omezuje neco plosne a znevyhodnuje urcitou skupinu lidi prikazama/zakazama.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IKARI: zvyhodnovat nekuraky ma jinak, ulevy na zdravotnim pojisteni, apod. boj s tabakismem vidim uplne jinde. minimalne
    a) zdrazit cigarety
    b) zavest licence na prodej tabaku a alkoholu - to znamena, uz bys nemel koupit chlast a tabak v kazdy vecerce
    c) dovolit koureni v prostorech do urciteho rozmeru (50-80m2), kde se nevari, od 18 let (ne matky s detmi v takovem prostredi nemaj co delat). Skutecne nechces, aby hoste nonstopky ve tri rano delali bordel na ulicich.
    IKARI
    IKARI --- ---
    VYHULENY_UFO: NE7RA: presne :D ja taky jdu do zakourenyho prostredi kvuli lidem a nestezuju si - jenom komentuju to, ze citim pozitivni rozdil oproti situaci predtim - a jestli stat zvyhodnuje ty co nekouri na ukor lidem, kteri kouri, neni to v poradku?


    NE7RA
    NE7RA --- ---
    IKARI: imho to v obracenem gardu bylo i pred zakazem. nerikej ze ne
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IKARI: ja jsem nekurak, kourim jenom marihuanu a u ty nemam problem venku. problem mam vsak ten, ze sem dobrovolne chodil do kurackeho podniku, kde sem potkaval spoustu pratel, kumpanu a jinych fajn lidi. Rozhodoval jsem se sam a kdyz me to prestalo v zakourenem prostredi bavit, sel jsem pryc.

    Ja se umim narozdil od tebe sam rozhodnout, zda-li je dane prostredi pro me vhodne a nebo mene vhodne a diky tomu zakazu se mi rozpadla parta lidi, ktery sem potkaval 15 let. Vsicni jsme to akceptovali, od provozniho, obsluhy az po nas navsteniky. Vsichni jsme se rozhodli svobodne, ze v takovem prostredi chceme byt. Serou me nesamostatni jedinci jako ses treba ty, kteri potrebuji vodit za rucicku.
    IKARI
    IKARI --- ---
    VYHULENY_UFO: v kavarne nebo knihovne ti pivo nenatocej - ono to funguje tak, ze si clovek vetsinou nevybira kam pujde, jde tam, kam jdou ostatni - a ono moc nekurackejch hospod nebylo - vetsinou spis trochu vic nobl podniky, kam clovek nesel na par piv - jasne, sice mely nekuracke mistnosti a tak, ale dost z nich bylo jen "aby se nereklo" a clovek stejne nakonec sedel v ty kuracky casti ... ja nevim, ty jsi kurak, predpokladam? a zkousel sis zit jako nekurak pred tim zakazem?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IKARI: jak nemohl nekam jit? vzdyt je plna prdel nekurackych kavaren, restauraci a knihoven ci sportovist. mam takovej pocit, ze me trolis a delas si trochu prdel, preci pirati nemuzou byt tak nesamostatni, aby museli mit zakon i na vlastni usudek.

    //ale je fakt, ze jestli si mel takovej ten konicek obchazet nonstopky a ruzny ctyrky, kde se otevira ve 22h a zavira, kdyz jdou lidi do prace, tak to chapu. neni nic horsiho prijit v pet rano na otviracku do Studia na bulharovi a nacichnout kourem.
    IKARI
    IKARI --- ---
    VYHULENY_UFO: problem je v tom, ze kdybys jako nekurak odmital jit do zakourenych prostor, tak bys vlastne nikam jit nemohl - tak to bylo a bylo to na pytel - i ted (post zakaz) obcas jdu do zakoureneho prostredi, protoze, kdyz jsem nekam zvan, tak kvuli kouri z cigaret tam neodmitnu jit a neztezuji si - ale prijde mi fajn a fer, ze se vymenil ten pomer mezi zakourenymi a nezakourenymi prostory

    NE7RA: poptavka je, ale je porad i nabidka a nerikejte mi ze ne
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    IKARI: to jsi napsal moc pekne. ale porad je tu snad prostor (a poptavka) po mistech, kde si muzes u piva spolu s ostatnimi kuraky zapalit. je sice hezke, ze TY neco vnimas, ale mozna se budes divit, tvuj pohled na vec nebude stejny u kazdeho z nas - na tom bych plosne zakazy nestavel :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IKARI: no problem je, ze kdyz vlezes/si vlezldo kurackyho podniku, tak si tam vlezl na zaklade vlastmiho svobodneho rozhodnuti.
    takze vlezt do prostredi, kam dobrovolne chodi kuraci a mekotat cosi o slusnosti je na urovni toho, jako kdybys vlezl do gay baru a stezoval si, ze tam nejsou zadny zensky.
    IKARI
    IKARI --- ---
    VYHULENY_UFO: rozdil je v tom, ze kdyz pijes s prateli, tak pijes jenom s prateli - kdyz kouris s prateli, tak ale i kouris se vsema ostatnima okolo - nemyslis, ze by to melo byt v ramci nejake zakladni slusnosti v hospode nebo v jakemkoliv jinem uzavrenem prostoru, ktery sdilis s dalsimi lidmi, nekourit? - navic k cemu je to dobre kourit s nekym? alkohol ma na cloveka ucinky u kterych jasne vidim, ze maji v ramci socializace sve misto - naopak mimo kolektiv pro piti alkoholu moc duvodu nevidim (a tedy sam se napiju jen velmi zridka) - u koureni jsem zadny efekt, ktery by vyslovene prispel k tomu, ze bych se vic uvolnil/bavil, nepozoroval, naopak kuraci sami kouri v jednom kuse - takze ne, nechapu proc by mel nekdo vubec chtit v hospode kourit, ale muze mi to nekdo osvetlit (vlastne nechapu, proc by mel clovek vubec kourit, zadna opilost nebo podobne vesele efetky s tim spojeny nejsou ... tak proc?) - jinak kdybys chtel moci mermo s kamarady kourit, tak otevrit si klub ve kterem muzes myslim neni problem - otevrit si cajovnu, kde muzes kourit vodni dymku taky ne ;) myslim, ze do hospody chodi vsichni, a myslim si, ze normou mezi lidmi je spis nekourit nez kourit, takze mi dava spis smysl aby se ve vetsine pripadu (ne ve vsech) kurak prizpusobil nekurakovi
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    XCHAOS: tohle jsi z toho pochopil? jako vazne?

    ty vole tak to jsem to hodil slušnejm exotum, ještě nikdy jsem takhle svy volby nelitoval
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    VYHULENY_UFO: ale ono i dnes je povolene koureni ve verejne pristupnem vnitrnim prostoru stavebne vyhrazenem ke koureni (zakon 65/2017 Sb., §8, odstavec 1, pismeno a) Technicky ti nic nic nebrani otevrit si kurarnu - vlastne kdekoliv... ;-) Ostatne nekde uz je mas... zejo.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DANYSEK: mam podezreni, ze zrovna letiste patri do zakone vyjimky. ma smysl delat vyjimky, kdyz je tabak legalni?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    VYHULENY_UFO: a proc bys nemohl? Vsecko jde, kdyz se chce... :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IKARI: alkohol je legalni a muzu ho konzumovat s prateli. tabak je legalni a nemuzu ho konzumovat s prateli? hospodu muzu otevrit a kurarnu s prodejem dobryho kafe a vyberovych tabaku ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam