• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    Situaci bych shrnul pomocí tří frazeologismů:
    Nechoď, Vašku, s pány na led.
    Pýcha předchází pád.
    Ševče, drž se svého kopyta.
    :-)
    A velice by mě zajímalo, kdo koalici vymyslel. Tipuji, že STAN.
    KEB
    KEB --- ---
    LEON_KOWALSKI: no je pravda, že bílí fasouni a podobně, těsně před volbami úplně ideální postup nebyl
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SHPAGIN: Upekli to na začátku v poslaneckých klubech, ale kdo za kým přišel netuším
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    MICHIGAN: To bezesporu. Ale když už danou dohodu uzavřeli, měl ji STAN dodržovat. Naopak ji velmi aktivně, systematicky porušoval. A to včerejší prohlášení
    LEON_KOWALSKI: to je cynismus nejhrubšího zrna.

    Mimochodem, ví někdo, jak koalice vznikla? Přesněji - byl to nápad Pirátů, nebo nabídka přišla od STANu?
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MICHIGAN: On u kroužkování i minimální rozdíl v počtu kroužků může být ve výsledku maximální rozdíl v mandátech.
    Modelová situace - Piráti a STAN jsou na kandidátce na střídačku P-S-P-S-P-S-P-S...
    Koalici zvolí 1000 voličů, 650 z nich jsou voliči Pirátů a kroužkují prvních 8 Pirátů na kandidátce (rovnoměrně, 325 hlasů na jednoho), 350 z nich jako voliči STAN kroužkují první 4 Starosty.
    Takže 65% voličů preferovalo kroužkováním Piráty a ve výsledku patří první 4 místa STAN - a víc než 4 poslanci z volebního kraje nepostupují.
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    SHPAGIN: spis mi prijde, ze pirati porad nevi, jak to krouzkovani vlastne funguje.
    lidi by proste radi volili stan, a ne piraty, se kteryma maj problem. no tak je jednoduse prekrouzkujou.
    predstava, ze nekde nejakej rakusan rekne at lidi krouzkujou a vsichni to automaticky udelaj, je hodne licha. protoze kdyz uz nekdo krouzkuje, tak vi sam moc dobre, proc to dela.
    to samy se delo i v pripade ods/top09 vs kdu, byt mensi mire. takze na vine jsou hlavne ty koalice
    kupecky pocty s dvojnasobnym mnozstvim kandidatu na listcich, kdy se a) s krouzkovanim vubec nepocitalo a b) se predpokladal vyssi volebni zisk, to uz je jen prosta matematika, kterou nekdo nekde trochu (celkem dost) nedomyslel a blbe spocital.
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    Analýza Pirátů: Starostové nás podvedli –
    https://neovlivni.cz/analyza-piratu-starostove-nas-podvedli/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Kandidát na ministra zahraničí Lipavský vidí budoucnost v ekonomické diplomacii | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/principu-se-nesmime-vzdavat-s-vidinou-jedne-dobre-zakazky-rika-kandidat-na_2110291638_voj
    KEB
    KEB --- ---
    CAIDEL: nefunkční úřad ombudsmana je pro mě problém druhé kategorie, protože je to jen důsledek jiných problémů jako je Babiš, Zeman atd.

    Dokud se nezmění tohle, tak se nezmění víc věcí a ombudsman je jednou z nich.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    KEB: Tak sis asi trochu odpověděl sám, ne? Ano, je tam proto, aby pokud možno nic nedělal (a když už veeelmi zřídka něco dělá, tak jsou to fakt debilní prohlášení přesně proti smyslu úřadu ombudsmana) a aby tím úřad paralyzoval. Což je přesně problém.

    Alespoň pro mě rozhodně ano. Pro tebe ne?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    A jinak Veřejný ochránce práv by strašně potřeboval předelat web, náš orgán tam ani není, takže mi včera jedna slečna sice poslala svůj tragickej životní příběh., obsahující šikanu, chudobu, a nemožnost toho mít asistenci, co ji dostane do budovy škol, kde studuje. Ale nevěří mě, že jsem členka toho poradního orgánu. Takže nemám její mail. Takže je takovej podnět dost slabej.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KEB: bohužel za paywallem - co je pro mě důležité je, že se pokouší zástupkyni vykousat z její agendy.
    KEB
    KEB --- ---
    SHEALA: já se nehadam já o něm opravdu nic nevím a protože ani nemá veřejné výstupy, tak se asi ani nic nedozvím :-D
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KEB: okej, tady asi taky nebudeme ve sporu. Jinak já jsme členka poradního orgánu, co dělá poměrně bezzubou agendu - práva lidí s postižením.
    KEB
    KEB --- ---
    SHEALA: co přesně je s křečkem za problém? Co tam sedí tak jsem o něm takřka neslyšel, nic o něm nevím a můj osobní dojem je ten, že je tam proto aby nic, ale vůbec nic nedělal. Čili šlo o to jeho dosazením paralyzovat úřad ombudsmana.
    KEB
    KEB --- ---
    XCHAOS: Šídlo s Dobrovským řekli, že pirátské hnutí je dávno mrtvé s že dnešní piráti jsou zelení 2.0. docela bych s tím i souhlasil, protože Strana zelených je v téhle republice mrtvá a pirátská agenda je podobná
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    CAIDEL: jo, v tomhle nejsem s tebou ve sporu.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    SHEALA: To já vím, ale už jen jeho existence v tom úřadě je strašná ostuda.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam