• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OTZ: celá věc je zkrátka složitá. Dalibor asi nikdy nechtěl sedět ve vládní koalici s pravicově konzervativní stranou a je pravda, že o současné bezmocnosti poslanců za Piráty rozhodl jen malý zlomek voličů koalice PirStan, takže nějaká míra rozhořčení je rozhodně na místě. Ale některé vnitrostranické spory jsou obtížně komunikovatelné... např. proč pro vnitrostranickou komunikaci nechce část voličů strany používat Facebook, apod.
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: Jo máme tu i takové exempláře :-)
    OTZ
    OTZ --- ---
    XCHAOS: jo, jasne, vsecko je krasne ruzovy a jednoduchy. me se teda ty tendence soucasnyho vedeni mit to jako korporatek taky nelibi, to uz nejsou Pirati ale Sasci.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CUKI: no, takhle by ti fanoušci zcela volného trhu vysvětlili, že když si někdo u tebe za barákem otevře důl, že se máš odstěhovat...
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: Právě že to není úplně o státu. Ale o okolí které si zvolí pro sebe to nejlepší, nikoli na úrovni jednotlivce.
    A klidně bych přitvrdil. Ne v těch regulacích, ale v tom vymáhání. To je totiž fakt směšné.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CUKI: no tak bacha na to, budeš obviněn, že jsi "étatista" :-) ale fakticky, tahle rozhodnutí nejsou vždy na úrovni státu, ale třeba obce, města, regionu...
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: no já jsem jednoznačně pro tu druhou možnost :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CUKI: asi jak kde, ohledně té vody úplně nevím, určitě nějaké místní regulace existují. Asi dnes je to jiné, zejména ve státech jako třeba Kalifornie, než v takové té klasické éře Divokého Západu... ale jde o obecný princip. Buď se rozhodneš, že regulace jsou úplně špatně. A nebo se k tomu postavíš tak, že regulace vlastně zhodnocují tvůj majetek, že vlastnit nemovitost v kontextu územního rozhodnutí, v rámci kterého ti za plotem nevyroste fabrika, mrakodrap nebo dálnice, je vlastně fajn....
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: Hmm to jsem netušil. Tedy nějaké vrty důlní činnost a pod nikdo neřeší? V tom vidím tu volnost spíše omezující. Kdyby to platilo u nás, tak já už jsem dávno bez vody...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CUKI: pokud jsem to napsal dobře... úseč to snad není :-) zkrátka patří ti nerostné bohattví pod tím pozemkem až do středu země. Směrem nahoru vzdušný protor sice ne, to řešily složité právní spory v počátcích éry civilního letectví, ale na druhou stranu ve většině měst nepllatí žádné stavební regulace a to, jak vysoký mrakodrap se ti vyplatí postavit, se většinou odvíjí jen od ceny pozemku...

    je to rozdílné pojetí oproti evropskému právu, které v podstatě vychází z feudalismu a jsi spíš přeci jen něco jako nájemník na "králově" výsostném území...
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: V USA vlastní majitel pozemku kulovou výseč?

    HONCKA: Vždyť to ale není o blbé pitné vodě. Tam zdechne na následky poddolování celý ekosystém!
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OTZ: spíš Záhorova válka u Pirátů :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SHM8: Je zajímavý, že o protestech proti Isaru v německu, kterou mají stejně daleko od hranic jsem nikde nic nenašel.
    Navíc prostě když nemáš v baráku vodu, tak se můžeš odstěhovat, předpokládám, že kdyby do těch dotčených míst poláci dovedli na svoje náklady vodu, tak by se protesty zmírnily, ale EU vydala nějaké stanovisko a je v našem zájmu na něm trvat
    SHM8
    SHM8 --- ---
    HONCKA:
    PETER_PAN:
    PRAASHEK: jistě, megadíra v zemi, která je hned na hranici, má aktuální externality na území ČR. Temelín "nikoho" nepoškodil, ale rizika spojený s atomem ve chvíli kdyby došlo k havárii...o to tady tehdy šlo. Však Rakousko dál vystupuje tvrdě proti jádru.
    RESURRECTION
    RESURRECTION --- ---
    MICKK: Jelikoz jde o belgicko-francouzskou elektrarnu, ktera je na uzemi obou statu, tak mi to pripada vcelku smysluplne.
    MICKK
    MICKK --- ---
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    SHM8: ale to přece né :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HONCKA: tak např. rakouské provozovatele OZE, protože jim snižuje výkupní ceny elektřiny :-) ale tak srovnávat lze třeba i vzdálenost od hranic. Turow je extrém, je to přesně takový kus teritoria, na kterém by státy už ohled na zájmy sousedů brát měly, a v podmínkách EU je to dost nebezpečný precedent - těžko si představit, že si třeba Francie šoupne jadernou elektrárnu někam do své enklávy v Savojsku, která je ze 3 stran obklopená Švýcarskem, dtto my asi nebudeme takovéto aktivity dělat v našich výběžcích směrem do Německa, apod.

    Myslím to je hlavní důvod, proč to EU řeší a je na naší straně: jde o obecní princip, hranice uvnitř EU nejsou žádné nepropustné zdi, které rzodělují svrchovanost jedné a druhé stranu, ale z řady velmi dobrých důvodů je svrchovanost států EU spíše svrchovaností sdílenou. Je to každopádně cesta do budoucna - na rozdíl od všemožných plotů a právě třeba těch Turowů. Obecně pojetí vlastnictví pozemku se evropském právu liší od amerického "mrakodrapového" a "naftařského" - v Evropě prostě nejsi majitelem nějaké ideální kulové výseče sahající až do středu Země, ale musíš brát ohledy na různé územní a jiné regulace a i když libertariánům to nemusí jít pod nos, tak prostě přesně tohle dělá z Evropy kvalitní území k životu, kam se přesně proto hrne tolik uprchlíků, kteří doma taková práva na kvaliitu života rozhodně nemají...
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    SHM8: Je to absolutne neco jineho.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam