• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Ono i s tou stranou zelených je ta paměť taková ošidná. Ve skutečnosti si nemyslím, že by Bursík něco brutáně posral. Ta parta co stála za hovno byly tvě bábovky co si pásl Soukup. Za Bursíka se třeba podařilo dost osekat byznys tzv. solárním baronům, což prosadila ODS a ČSSD chvilku před volbama.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    EL_TOPO: Jako volič Pirátů teda nemám pocit, že by to bylo stejný jako VV. Sorry, ale tohle srovnání je naprosto mimo realitu.

    Piráti ve vládě určitě odvedli v rámci možností dobrou práci a podařilo se prosadit nebo změnit aspoň něco.

    Jistěže ODS je parta zmrdů, která má mokrý sny o ústavní většině s ANO. Ale i to je důvod, proč je správně že do tý vlády PS šla.

    Já ODS nenávídím už asi 25 let, takže mě těžko můžeš obvinit z nějaké náklonosti ke straně modrej ptáků.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    XCHAOS: jenomže řešit něco podle toho jak by to mohli použít populisti je cesta do pekel, naposledy takovýhle řešení použili Piráti když dělali v partaji čistku na příkaz ostaních stran a lidí na twitteru

    Jo jenomže takhle prostě demokracie funguje, ne že odevzdáš veškerou moc státu s tím že ti dá pokoj a budeš mít klídek na práci, halt je potřeba nějaká participace a v tomhle případě je to týrání pomoci koncesionářských poplatků - kde lidi porád žijou v nějaký libertariánský představě, že si zaplatí jenom za to co potřebujou.

    Jo, je to udělaný nešťastně, šlo by to udělat líp, ale útočit na samotnej princip je přesně ten populismus před kterym varuješ.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    EL_TOPO: Já jsem ti položil celkem tři otázky a ty si ani na jednu neodpověděl. Za to mi vkládáš slova do úst. Tak kdo z nás je tady idiot?

    Politika je samozřejmě umění kompromisu a přese všechny výtky jsem rád, že Piráti ve vládě byli a prosadili aspoň něco. Z opozice prosadíš leda tak hovno.

    Trochu mi připadáš jako postpubescnetní fracek, kterej si reálnou politiku představuje doslova jak Hurvínek válku tyvole,
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    EL_TOPO: Za mě klidně jít do vlády se Spolu znovu, ale v pouze v případě, že budeme mít blokační menšinu a pokud se nám něco nebude líbit, tak mít možnost vládu shodit, jenže to předpokládá mít v čele někoho, kdo bude mít případně genitálie to udělat, což mi přijde, že teď nemáme
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ADAMIRA: gestapo ne, ale šaškárna. akorát to dodá munici populistům, které stejně veřejnoprávní média kritizují. a kromě toho jde o to, že tenhle způsob zdanění, kdy platíš za vlastnictví nějaké předmětu (smartphone) bez ohledu na to, jestli veřejnoprávní obsah chceš nebo nechceš konzumovat, je prostě cesta do pekel. Samozřejmě, že historicky v minulosti bylo zdaněno ke co, třeba i počet oken na fasádě. Skutečně si myslím, že stát by měl spíš předvést, jak svým občanům může být užitečný, tohle vyvolá akorát reakci, že se začnou lidi, co ty poplatky zatím neplatili s tím, že nemají televizi, zajímat o úplné zrušení veřejnoprávních médií (což sice není nutně správná cesta, ale faktem je, že kdyby mysleli na budoucnost, budou se víc orientovat na dobrovolnost, než na povinnost...)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    EL_TOPO: Tyvole ty seš chytrej jak rádio Jerevan. S kym teda podle tebe mají jít do vlády? Nebo mají na věky zůstat v opozici?

    Mají se přidat k ANO?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    XCHAOS: Samozřejmě že by se tím směrem neměl ubírat. Ale tady se bavíme o jednorázovym přihlášení někam, který teď blbne kvůli návalu na webech a všichni hysterčí jak kdyby je mlátilo gestapo, tohle je fakt šaškárna, sorry ale občas si připadám že někteří živnostníci by se měli pomalu přesunout do chráněný dílny.

    A ty jsi opět vytáhl "ale pánbůh zapltí zaměstnacům účetní" (asi pánbůh, ten platí ty učetní zaměstnancům, ne?) - zase jsme u toho, živnost/podnikání a neschopnost živnostníků/podnikatelů pochopit, jak funguje tržní ekonomika, co to znamená být živnostník a proč. Vždycky když slyším nějakýho lumena vyprávět jak "Vám pánbůh platí dovolenou a šroubováky se kterejma pracujete" tak si říkám, jestli by před vydáním živn. listu nejdřív nemělo být povinný nějaký školení, klidně s obrázkama aby to pochopil i ten poslední idiot.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ADAMIRA: proboha, tímhle směrem jsem tu debatu fakt směřovat nechtěl.

    Fakt pokládáš byrokratické povinnosti, jejichž jediným smyslem je sankce pro ty, kdo je ignorují, a jinak to nepřinese vůbec nic, za směr, kterým by se soudobý stát měl ubírat? Tímhle si úředníci získají duše a srdce občanů?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    HAR4NT: Já programu moc váhy nedávám, je to jen součást předvolebního marketingu a po volbách bude stejně všechno jinak. To žel platí na sto procent.

    Takže na to jdu jinak a potenciálně volitelný partaje během let před volbama průběžně získávají černý puntíky. A kdo jich má před volbama nejmíň, může dostat hlas :)
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    DOCKINEZ: ja se samozrejme taky volebni programy neucim nazpamet:)), ale davam tomu zas trochu vic, nez jen volebni kalkulacku na irozhlas.cz:))
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    HAR4NT: To máš můj obdiv, já těch 900 stránek v roce 2021 fakt nečetl a akorát v PDFku dal hledat „osvč“ -> „hm, tak pro mě nic“ -> vyřízeno.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    EL_TOPO: nechapu, co je ten 'prilis dobry pristup v btc kauze', co podle tebe meli CPS delat jinak?

    /jinak ja jsem a doufam, ze jeste dlouho budu:))) priznivcem i volicem Piratu, uz jen proto, ze jsou schopny dat dohromady program, kterymu rozumim a se kterym souznim
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Zaměstnanci asi ne, tak možná švarcáci či jiní ičaři .P
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    EL_TOPO: takže pirát by měl podle tebe říkat ANO ne, ODS ne... a vlastně kandidujeme, ale s nikým se nechcem dohodnout a nic nechcem prosadit?
    tvl to je furt dokola, vypadáš jak odkopnutá zrhzená ex, co opruzuje všechny kolem svým emo výkyvem
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    EL_TOPO:
    NIEKT0:

    Já Vám rozumím co chcete říct, ale uvědomte si, jak to zní.

    Máme partaj, hrajeme si na to jak se tam můžeme navzájem přehlasovat, ale ted to tam despoticky drží "pár zmrdů", který nepřehlasujeme protože čekáme jestli se to po volbách nezlepší.

    Ve spojení s tím co se v tý straně poslední dobu děje, vypadaj všichni piráti jak kašpaři, jak ty "zlý, ve vedeni" tak ti co proti nim bojujou.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    EL_TOPO: Příliš dobrý výsledek kvůli dobrému přístupu Pirátů v bitcoinové kauze neumožní udělat reformu...wut?!? predpokladam, ze tohle nam taky bude muset 'vysvetlit' nekdo dalsi:)))
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    ADAMIRA: Skor je ludom luto nechat celu partaj, do ktorej dali roky prace par zmrdom. Cast ludi odisla (zrovna tych aktivnejsich a zasadovejsich), cast sa spasivnela, a proste len je, ale nedava tomu ziadnu energiu. Cast su chronicki pozitivisti, co to bu zachranovat aj keby co bolo. Trochu paradoxne, dostat sa nad 5% je to, co tej partaji moze poskodit snad najviac, lebo to zabetonuje autoritatorske vedenie v ich "zachrane" strany, a budu mlatit mrtveho kona co to este pojde par rokov.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    EL_TOPO: jo takže rebelové kterejm vadí autoritářeké manýry strany a je jich půlka, čekají jestli to náhodou nedopadne dobře, v takovym případě by to tam v tý autoritářský straně ještě překousali :)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    EL_TOPO: tak je nějak přehlasujte na tom foru ne?
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    EL_TOPO: tolik jo? fiha. a proc teda ty lidi neodejdou a nezalozej si The Real Original 2006 Piraty? neni to tak dlouho, co se volil predseda, kde byla ta nadpolovicni vetsina, jaktoze se neprosadil jejich kandidat?
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    EL_TOPO: jasne. hlavne se prosimte dal ohanej transparentnosti a vymezuj vuci manipulaci a pak na me zkousej obraty "nazory velke casti lidi"
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    XCHAOS:

    "zaměstnanci to platí účtárna..." - aha a kdo platí tu účtárnu?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ADAMIRA: podívej, ale přihlásit se k nulovýmu poplatku je přesně ten typ byrokratické buzerace, kterým někoho buzeruješ. Poplatek je možná nulový (tím hůř - ani se tím k financování veřejnoprávních médií, jakkoliv jsem k financování mimo daňový systém skeptický, nijak nepřispěje) ale sankce za nedodržení předpisu je reálná.

    Není to přímo totalitní, ale je to semi-totalitní: lidi, kteří skutečně pracují, mají omezený čas a potýkat se s nějakými dalšími a dalšími byrokratickými požadavky (on živnostník těch povinností, které za tebe normálně ve firmě jako za zaměstnance řeší účtárna, nemá zas tak málo) je pro ně opruz. Prakticky cokoliv, co v téhle zemi začneš dělat, za co jsou ochotní lidé platit, někomu šlápne na kuří oko a začne hledat, jak ti to znepříjemnit: technaři platili (pro ně absurdní) poplatky OSA, sousedské sítě pro přístup k internetu čelí během 20ti let stále více gradující byrokracii, atd. Je zde prostě tendence, že správná kariéra je zaměstnat se v nějaké montovně aut, případně zakládat IT startupy, umět čerpat evropské dotace, apod. Nezávislé podnikání, reprezentované živnostníky, vlastně stále moc vítané není.

    Představa, že budoucností nás všech je to, že než abychom si troufli na nezávislost, že budeme všichni radši zaměstnanci a budeme držet hubu a krok a naslouchat manažerům, kteří se radí s AI - to teda není vize, se kterou jsem Piráty spoluzakládal (a to, že jsem na rozdíl od jiných zakladatelů rozhořčeně ze strany nevystoupil, to ovšem souvisí s mými celkovými povahovými vlastnostmi... prokrastinací, liknavostí...)

    Původní Piráty reprezentovala přesně určitá směsice drobných podnikatelů, provozovatelů klubů, čajoven, hospod, kterým různá drobná byrokratická šikana, které čelili, připadala absurdní - zejména ve srovnání s tím, jak měli umetenou cestičku velcí korporátní hráči. Ale současně, na rozdíl od různých těch živnostenských stran to byla velká masa lidí, kteří necítili potřebu uvažovat sociálně konzervativně v jiných ohledech. Samozřejmě ale možná maximální voličská základna, kterou šlo touto cestou oslovit, byla omezená.

    Fakt je, že jestli se proti tomu Michálek na Xitteru ohradil a distancoval od toho, tak to aspoň dělá správně.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    EL_TOPO: Ahoj, mínusek áš ode mne, jsem ve vrcholovym vedení Pirátské strany a už to několik dní řešíme jak tě zničit mínuskama, vše potvrzuji ;)


    XCHAOS: hrozná šikana živnostníků, musíš se přihlásit k nulovýmu poplatku, je to jako v padesátejch letech u nás, navíc ten web padá, takže je to jak ve třicátejch letech v sovětskym svazu

    Naprosto jediná věc která bude pozitivní na výhře ano, je znovuzavedení EET (moc dobře vím že to babiš nedělá kvůli státu nebo občanům, ale hlavně kvůli sobě, ale nakonec je to pozitivní), už teď se nemůžu dočkat jaký výmluvy proč to nejde přijdou tentokrát, tipuju třeba "mám alergii na terminály" nebo "zakazuje mi to moje víra".
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    EL_TOPO: jiste, kdykoliv ma nekdo pripadnej problem s formou nebo obsahem tvych mouder, tak je to proto, ze neunese jejich vahu, britkost a penetracni schopnost, jen ty, jako Atlas Pravdy dal neohrozene stojis rozvazne rozkrocen a neses jeji tihu na sve odhodlane pleci i za ty a pro ty, kteri takove rozvazne rozlozitosti nejsou z ruznych duvodu ochotni ci schopni.

    takovy mudrlanty ohledne povahy pravdy a jejiho dopadu na Nepripravene mam nejdradsi, kolik ti je, 19? blbecku:))
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    XCHAOS: Sjednocení daňové zátěže OSVČ je jen jiný označení pro “likvidace OSVČ”.

    A je to agitka právě nadnárodních molochů a jejich bootlickerů, kteří nás chtějí zničit, protože prostě proto.

    A je to agitka, která odvádí pozornost od toho, že nadnárodní firmy tu platí o stovky miliard méně než by měly.

    Ne, OSVČ nemůžou za vaše posraný životy.

    A Piráti by se neměli nechat opít tímhle rohlíkem.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DOCKINEZ: obecně existuje tendence šikanovat živnostníky, protože v podstatě systém jich nějak extra moc nechce. Stát se chce bavit s několika velkými korporacemi, které budou předstírat nějakou vzájemnou konkurenci, tak jako velké dopravní stavební firmy nebo dopravci soutěžící rychlíky nebo mobilní operátoři, ale spousta malých neuchopitelných subjektů je prostě problematických, zvlášť proto, že velká část z nich jede spíš švarc systém a jsou to reálně zaměstnanci svých odběratelů.

    Řešením by bylo sjednocení daňové zátěže mezi zaměstnanci a OSVČ (což si ale dnes stát nemůže dovolit) a současně ale nulová šikana živnostníků tím způsobem, který předvedl rozhlasový a televizní poplatek. Bohužel je to tak, jak předvedlo třeba Babišovo EET: lid obecně (důchodci, zaměstnanci, studenti...) šikaně živnostníků a podnikatelů spíše tleská, protože je pokládá za příčiny svých problémů. Piráti tedy moc nemají šanci být pátou pravicovou stranou, která se nominálních zastává živnostníků - a v praxi po volbách zjistí, že jsou jediní, od kterých je možné ještě vybrat nějaké daně, protože všechny ostatní instituce provozují nějaký institucionální lobbying a daně si offsetují granty nebo dotacemi nebo veřejnými zakázkami.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    XCHAOS: nesouhlasím s tím, že mám jako občan povinně sanovat něco, co nekonzumuju, ale těch pár stovek mě nepoloží, tak jako občan TV a rozhlasový poplatky platím, ač TV přijímač nemám.

    Ale proč, když po mě coby živnostníkovi instituce placená z eráru něco chce, jí nestojím ani za zprávu datovkou, když už tu datovku teda povinně mám, to je naprostej šlendrián a arogance moci.

    STAROJDA: díky, aspoň někdo. Ale soukromý socky vs ofiko kanál partaje je dost rozdíl.

    Ale nejsem neuznalej: díky aspoň za to málo, když jiní nedělají nic.

    Nicméně pochybnosti tam jsou: je totiž i druhej výklad, že se nikam nic posílat nemuselo, že to platilo jen pro firmy, který před daným datem už TV a rouhlasové poplatky platily, tj. pokud já jsem neplatil A ZÁROVEŇ živím méně než 24,99 úvazku A ZÁROVEŇ nemám přijímač A ZÁROVEŇ neprovozuju žádný auto s přijímačem, tak jsem nic nikomu hlásit nemusel.

    Ale riskni si to, že jo...
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    DOCKINEZ: Zrovna včera o tom měl Michálek reelsko. Shrnu:
    - Pozor, musíte se zaregistrovat
    - My Piráti jsme pro tohle šikanování nehlasovali, jsme proti
    - Ale když už to je, tak se musí informovat. Takže informuju.

    A celkově tohle téma jede delší dobu na Xku. Ale chápu to no, měla by ta informace proniknout i mimo bubliny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam