CHORCHE: prosímtě jasně. Politická strana vznikne prostě tak, že se postě pár kámošů náhodně potká v hospodě, jasně... :-) Resp. Piráti takoví byli, co já vím - prvních pět let? Pak už jsme začali být zajímavý i pro jiný typ zájemců o členství (viz zde tolik diskutovaná Nová vlna - ale tam je to ještě složitější, celé...)
Lobbying není nutně myšlený tak, že někdo rozdává kufříky s milionama. Nežijeme v devadesátkách, že jo. Developeři jsou investoři obrovských částek, jsou garanty jejich zhodnocení, a bylo by spíš divné, kdyby se neustále nezdokonalovali v nějakém jednání s úřady. Památkové zóny, uliční čáry - nic z toho je nemůže nějak překvapit ani zakročit. To je prostě fakt. A jak zdůrazňoval třeba odpadlík od ODS, jihočeský hejtman Kuba - to, že někdo někoho zná, je podle něj prostě základem politiky...