• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CROMETeorie a praxe kolektivních vztahů, polyamory, svobodné vztahy
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    Queer: Polyamorie, volba svobody — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/216562210900004-polyamorie-volba-svobody/

    25 minut, minidokument z dilny CT2, navrhuju ho do zahlavi :)
    MASOO
    MASOO --- ---
    upgrade dnešního programu @centrum_klinika: 17:00- Magdaléna Šipka - přednáška o polyamorii
    [ DATELON @ KLIniKA ]
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    FRONEMA: skoda ze nepridala souradnice coz? .-D
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    Pro zajemce o spolecneho valentyna https://www.facebook.com/events/151394385240986/
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    Na facebooku proběhl jeden instagramový účet, tak posílám odkaz. Mě to občas baví a mohlo by i vás, pokud vás nebude iritovat ta část k propagaci obchodního artiklu

    Emily McDowell Studio (@emilymcdowell_) • Instagram photos and videos
    https://www.instagram.com/emilymcdowell_/
    Making things to help remind you that you're not the only weirdo in the world. Home of Empathy Cards™. Probably too many pictures of my cat.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    pryč se soukromým vlastnictvím partnerů...! :-)
    Magdaléna Šipka: Polyamorie a krize vlastnictví - Deník Referendum
    http://denikreferendum.cz/clanek/21814-polyamorie-a-krize-vlastnictvi
    SKAFF
    SKAFF --- ---
    Should I be in an Open Relationship - with JP Sears
    https://www.youtube.com/watch?v=b1I58ywHwog
    MASOO
    MASOO --- ---
    KETHAMINA: to uz je privatni info, tyka se to tech lidi, nechci to rozebirat
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    MASOO: a jak jsi to rozklicovala?
    MASOO
    MASOO --- ---
    Ono to mozna bylo cely trochu jinak mysleny/pochopeny...
    MASOO
    MASOO --- ---
    Tak urcite;)
    DIVA
    DIVA --- ---
    MASOO: však co, filtr neublíží ,)
    MASOO
    MASOO --- ---
    Smal se a udelal si vlastni nazor. A navic to v tu chvili bylo passe.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    MASOO: jak na to dotycny reagoval?
    MASOO
    MASOO --- ---
    Ad to hodnoceni okoli.... sem se prave dovedela, jak "kamaradi" prede mnou varovali jednoho chlapce, ktery o mel zajem....
    SUNNYRAIN
    SUNNYRAIN --- ---
    FRONEMA: Fíha! Pojem polyamory znamená "snést, že váš partner má dalšího partnera"? ;-)

    Co kdyby anketa zněla takto: Přistupovat s respektem k faktu, že partner má celistvé vědomí a svědomí od toho, aby byl schopen se svobodně a zodpovědně rozhodovat o svém žití a svých vztazích, je těžší pro:

    - osoby s vysokou sebeúctou, které ovládají dovednost zvanou respekt,
    - osoby, které neovládají "respektovat a být respektován",
    - nastejno. Podívat se na vlastního partnera/partnerku je pro všechny osoby "těžké", resp. pro všechny osoby "lehké".
    CHIRURGUS
    CHIRURGUS --- ---
    MAKROUSEK: Jako jo, to je pravda. Tady máme všechno. Velký platy, krásný ženský, toleranci, většina z nás chlapů tady má velký péra a nepršelo tady snad rok tyjo :) Chápu, že soužití s více partnerama třeba v Ostravě neni nic moc, když jsou ve vzduchu saze a celkově nesluníčkově. A jak jste tam blíž k Rusku, tak chápu i tu obavu.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    CHIRURGUS: Ja myslim, ze zalezi na tom, kde zijes. V Praglu je to uz mnohem lepci, nez pred par lety, lidi se maj radi a usmivaj se na sebe. Jeste jednu generaci a pokud se Rusakum nepovede zase to tady rozhadat, bude to takove i jinde v Cechach.
    CHIRURGUS
    CHIRURGUS --- ---
    LYDI: Tak jasně, ale pokud se člověk rozhodně žít netradičním způsobem, musí bejt na to, že to třeba jeho kokolí nepřijme připravenej a musí si toho bejt vědomej a umět si za tim stát. Já chápu, že to někomu přijde těžký, ale pokud mi něco přijde tak těžký, že se z toho hroutim, asi to neni cesta pro mě. S tím zbytkem máš pravdu, ale stále trvám na tom, že slabocha ze sebe člověk může udělat jen sám a to tím, co si o sobě myslí.


    LA_BETE: Nikoliv, nejsem pankáč. A okolí je pro mě hodně důležité, ale něco málo sem zažil a vím, že lidi jsou z většiny případů zlý a hloupý bestie, který tě bodnou kamkoliv jen z principu (a to mám svět fakt docela rád :)). To je jedno, že je to zrovna homosexualita, mnohoženství/mužství, to že je člověk tlustej, nebo moc hubenej, nebo že má blbou práci. Lidi kolem budou pořád a stále rejpat, dobírat si tě a něco ti vyčítat protože jsou takový. Rodina, známí, přátelé... Každý z nás žije v síti vztahů, ze který je těžký, nebo dokonce nemožný se vyvázat, ale všichni si volíme, co o sobě lidem kolem řekneme a co budeme s kým sdílet a na kom nám bude záležet a čí názor pro nás bude hodnotnej a čí ne. Lidi se na sebe koukaj negativně z principu a extra pak, pokud jim dáš nějakou obecně netolerovanou, nebo netradiční formu, kterou na tobě hejtovat můžou. Pokud na mě někdo pozitivní názor nemá a myslí si o ně hovna, tak se s ním prostě nebudu vídat, protože takovej člověk není pro můj další život hodnotnej ani důležitej. Stejně jako každej si chci dělat to co chci a nebudu se omezovat kvůli názorům lidí okolo, protože to by mě udělalo nešťastnym. Musíme si vybrat, jestli chcem udělat šťastnýma lidi okolo sebe, nebo sebe, protože oboje málokdy jde. A jsme spátky u slabošství, kdy člověk stáhne ocas a řekne si, že se radši zařídí podle svýho okolí, protože ten tlak je moc velkej. To si volíme sami. Ve svojí hlavě. Já se tky netajím s tím, co dělám a setkal sem se s celym vagoonem hoven na mojí hlavu. Ale je mi to jedno. Nemůžu přece počítat s tim, že budu žít jinak, než se žilo a každej člej týhle postbolševický společnosti mě hned poplácá po zádech jakej jsem to hrdina. Mě je buřt co si kdo myslí a dokonce mi to musí bejt buřt, abych mohl bejt šťastnej. Kdybych se měl zaobírat tim všim co si o mě kdo myslí a ještě se tim nedej bože řídit, musel bych se jít dávno zabít :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam