• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    Který skener nyní poskytuje nejlepší poměr cena/výkon, vyplatí se stolní flatbed skenery? Zkušenosti a výsledky uživatelů těchto zařízení.
    rozbalit záhlaví
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MURHAAYA: Hm, OpticFilm 120 stojí 50, to asi ne. Takže na flatbedu nascanuju svitky a pak se uvidí. No i tak je to práce na dlouho.

    Jen tak pro zajímavost, umí VueScan sám nadetekovat políčko?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    BIDAK: ja mam doma 8800F a pouzivam ho jen na svitky (a co jsem prestal fotit svitky tak uz nepouzivam) a na kino mam Nikon LS-5000. Mozna lepsi nez shanet jeden skener co umi vsecko za 50k bude lepsi poridit dva nebo nechat jeden flatbed a druhej dedikovanej na kino.

    http://murhaaya.com/odd/kyti/2014-06-30-rb67-088-03.jpg
    http://murhaaya.com/odd/kyti/2014-06-30-rb67-088-07.jpg
    tohle jsou diaky skenovany na 8800F pres VueScan pri 1200 dpi (cca nativni rozliseni ty 8800F). Skenovani pres VueScan je zaklad, kde si to clovek muze naskenovat do tiffu nebo dng (ja preferuju dng) a pak si s tim hrat nez aby mi to nejakej soft vyplivnul v 8bit vystupu.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MURHAAYA: promiň. Canon 9900f.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    BIDAK: a na cem si skenoval tohle?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Já jenom abysme se měli o čem bavit dávám eště výřez. Že je ten hrad rozostřenej to ano, ale zrno taky? Nepřišlo mi.

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Aha, to by šlo. Potřeboval bych ale něco co umí i 120 svitky. Doporučil bys?
    POLYRHYTHM
    POLYRHYTHM --- ---
    BIDAK: z těch ukázek je právě přesně vidět o čem mluvim, je tam rozmazlé zrno tzn. scanner ostřil na jinou rovinu než je film.

    na 35mm jsem si teď koupil filmový Plustek do 10000 a obrazově už mi to příjde použitelné, jen to má ruční posun filmu a na větší skenování to je také pomalé ( ikdyž mě se s tim pracuje několikanásobně rychleji než u v500)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    zda se mi to nebo je to skenovany za nativnim rozlisenim skeneru. je to takovy rozmazly to zrno
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    BIDAK: mno tot otazka, lidi driv neresili veci jako ostrost nebo mikrokontrast tolik jako dneska kdyz muzeme pixel peepovat :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    POLYRHYTHM: Já budu scanovat teda nejdřív ČB 120 svitky a potom především čb 35 mm. Už jsem něco zkoušel, tam je problém spíš s negativy z 30 let. Nevím, jestli bych z toho vyždímal víc, viz https://plus.google.com/...&authkey=COSVqv3DwOK0Yw&pid=6113410825916354274&oid=113630793257346197188 .

    Samozřejmě je problém s tím, že tomu flatbed scanneru to trvá, no. Jenže fakt do toho nehodlám vrazit tolik peněz...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Diky moc. Takze vlastne podle tebe pod 50000 nema smysl scanner porizovat?
    POLYRHYTHM
    POLYRHYTHM --- ---
    BIDAK: do náhledové kvality cca do 800x600 z toho vytáhneš celkem koukatelný výsledky i z 35mm, ale budeš s tim mít nesrovnatelně více práce než ,když by si měl filmový scanner. U vyšších rozlišení je většinou u levnějších stolních scannerů problém s umístěním filmu, aby se nekroutil a s ostřením. Originální rámečky jsou často nepoužitelné, protože film drží v jiné rovině, než scanner ostří a u těchto scannerů většinou není možnost ostření nastavit. Nevím jestli v700 už na tom není výrazně lépe, ale u v600 aníže s tím budeš mít problém. Existuje řada tipů a triků, jak tyto scannery vytunit, ale přes všechnu snahu ke kvalitě filmových scannerů to má pořád hodně daleko.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    POLYRHYTHM: Proč je to na 35mm bída?
    POLYRHYTHM
    POLYRHYTHM --- ---
    BIDAK: kdyz zahodíš původní rámeček a vyrobíš si vlastní, tak je v600, v550 atd. na středo formát úplně v pohodě. Na 35mm je to bída
    FTN
    FTN --- ---
    MARASAN: V krabici ne. Leda nějaký příslušenství co lze dokoupit.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    BIDAK: popravde nevim, ale nema v700 nejakej lepsi "gelovej" drzak na (vetsi) filmy? Pokrouceny kino ani stredoformat neni zadna vyjimka.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MARASAN: Je to velikej rozdíl?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    BIDAK: epsona mam, starsi model, a s klidem ti ten skenr doporucim. na v700 nestaci rozpocet?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Ahoj, doporučíte prosím scanner na 35 mm a na 6*6 nebo 6*9? Do 10 000 prosím? Epson V600? A kdybych nepotřeboval ten scanner na nic jiného?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Taky vám přijde, že na hi res skenu je vidět každej škrábanec a pod zvětšovákem to zas taková bída neni?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    SKOT: no to bys byl uzasnej :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam