• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    Který skener nyní poskytuje nejlepší poměr cena/výkon, vyplatí se stolní flatbed skenery? Zkušenosti a výsledky uživatelů těchto zařízení.
    rozbalit záhlaví
    OT_
    OT_ --- ---
    MURHAAYA: Tos mě moc nepotěšil, nicméně v mnou níže linkovaném testu dopadl dobře (ovšem se Silverfastem, s defaultním softwarem dopadl podprůměrně).
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ja sem od reflecty jeden scanner chvili mel. tenhle myslim http://www.filmscanner.info/en/ReflectaRPS10M.html v bily barve (tak jesli to nebyl nejakej novejsi model). Byl delanej na celej pruh filmu, ale mel potize posunot policka spravne a vlastne pri kazzdym policku jsem to musel manualne zarovnavat. Mimo to mel naprosto silenej vystup, jako kdyz by tam byla nejaka SW chyba nebo co, vypadalo to jako nahodna aplikace filtru v PS, hnuty barvy, CB divne kontrastni a ala threshold filtr.... vratil sem ho druhej den.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MURHAAYA: chtel sem napsat: do 5000 (nevim jak do 4000)...
    OT_
    OT_ --- ---
    Hmm, ovšem Firewire se u toho LS4000 začíná jevit jako nepřekonatelný problém.

    Ještě jsem našel Reflecta ProScan 10T. Dle testu není špatný a cena kolem 12 tisíc je taky cekem příjemná (+ tedy investice do Silverfastu nebo Vuescanu, ale ta je třeba u každého skeneru):

    Reflecta ProScan 10T review: Image quality, resolution, scan speed, handling
    http://www.filmscanner.info/en/ReflectaProScan10T.html
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    2) nebo zkusit sehnat ls 5000.

    plustek ma manualni posun filmu. do 5000 (nevim jak) po jednoduchym hacku das celej film. za 45 min mam film v 4000 dpi
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    2)
    OT_
    OT_ --- ---
    Zvažujeme s přáteli pořízení skeneru na kinofilm. Primárně na ČB a barevné negativy. Diapozitivy spíš výjimečně. Jako optimální možnosti se mi zatím jeví:

    1) Nikon Coolscan IV ED bazarový za cenu kolem 10 000 Kč. Má jen USB 1.0, nebude to děsivě pomalé?
    Rozlišení 2,900 dpi, denzita 3,6.


    2) Nikoncoolscan LS 4000 bazarový, taktéž za cenu kolem 10 000 Kč. Má Firewire, což mi na Macu až tak nevadí (pořídil bych redukci Thunderbolt > Firewire), ale kupujeme to společně s kamarády, kteří mají PC, takže s tím budou mít (možná neřešitelný) problém.
    Rozlišení 4,000 dpi, denzita 4,2.


    3) Plustek OpticFilm 8200i Ai, nová za cca 13 000 Kč.
    7,200 dpi, denzita 3,6.
    Papírově nevypadá špatně: https://www.alza.cz/plustek-opticfilm-8200i-ai-d360634.htm?catid=18852340

    Co z toho se vám zdá jako nejlepší řešení?
    HOKITOKY
    HOKITOKY --- ---
    Jasný, naprosto chápu. Nehádám se.
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    HOKITOKY: V tohhle musím s Marasanem souhlasit. Většina z nás měla nebo má nějakej soft upirátěnej. Ale tohle je chlapík, kterej ten soft dělá sám a umožňuje bláznum jako jsme my scanovat například na 64bitovym systému pomocí 15 let starýho scanneru, na kterej už firma, co ho vyrábí dávno zapomněla.

    Chvíli jsem o tom přemejšlel a pak jsem to zaplatil. Je to doživotní licence na 4 počítače za 80 dolarů...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    heh, nosi se to kdekoliv, ale pokud to neumis, tak nezbyva nez platit.
    HOKITOKY
    HOKITOKY --- ---
    MARASAN: já to chtěla načerno, ale to se tady asi nenosí, tak pardon. omlouvám se
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    HOKITOKY: tak to udelej a neptej se, ne?
    HOKITOKY
    HOKITOKY --- ---
    MARASAN: ehm, no to je mi jasný, když zaplatim...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    HOKITOKY: nemusis stahovat, jak zaplatis, staci napsat registracni kod, nic navic se nestahuje.
    HOKITOKY
    HOKITOKY --- ---
    Prosím, nemůžu najít rozumn odkaz ke ztažení VueScanu, vždycky stáhnu jen demoverzi s vodoznakem. Neporadili byste mi?
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    PEJR: A zkoušel jsi aktualizovat ty programy? Já měl podobnej problém, nejdříve na mě systém zařval, že si mám aktualizovat ovladače, což jsem udělal a stejně prd. Tak jsem asi 5x odklepl dialogové okno co mi vyskočilo u VueScanu a až potom jsem si přečetl, že si musím aktualizovat i ten VueScan, aby to makalo jak má.
    PEJR
    PEJR --- ---
    zdravicko panove, mam epson V370 a po cca dvou letech kdyz jsem hoznovu zapojil, tak mi vsechny programy pisou, ze neni pripojenej.. pritom windows ho detekujou i nainstalujou v pohode. nejakej napad co s tim?
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    TO ALL - jenom tak na úvod: nedávno jsem se ptal GIF_242: a MURHAAYA: mi odpověděl, za což mu ještě jednou díky.

    No a díky tomu jsem začal testovat VueScan a musím říci, že jak jsem si na začátku myslel, že ten rozdíl nemůže být zásadní, tak jsem se strašně mýlil. S novým softem VueScan mi přijde, že mám i jinej skener. Moc to nechápu, ale skenuje to minimálně o třídu lépe. A samozřejmě to DNG je totál nejvíc boží!
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    KEL: při tak velkým počtu bych to rozhodně někomu svěřil. Nepředpokládám, že tam budou nějaké zásadní poklady, které by člověk nutně potřeboval mít ve finále vytištěný 3x3 metry ;). Spíš předpokládám, že to skončí u toho, že si to po XY letech prohlídnete a tím to skončí. A i kdyby tam bylo něco co by si zasluhovalo pozornost, tak není problém to pak najít a přeskenovat pořádně, třeba to nebude stát 5 Kč, ale třeba 100,- (nebo kolik stojí pořádnej sken) ale v rámci pár kusů to bude ok.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MURHAAYA: samozrejme ze to je sracka, se snimacem a vetsinou elektroniky z kompaktu krizenyho s webkamerou, proto nadhazuju poptavku po necem pouzitelnym viz niz :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    XMEDA: to vypada jako dobra sracka. no software needed = co ti vyleze s tim musis bejt spokojenej bez moznosti vetsich uprav. manualni posun, takze predstava skenovani 8mm filmu s 5ti sekundama na policko je minuta a pul jen skenovaci cas na kazdou sekundu filmu... mit to automatickej posun, tak se muzeme bavit jinak...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam